Jelcz AP02/021

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marki Jelcz...
Awatar użytkownika
Coffee
Posty: 1499
Rejestracja: 2006-05-19, 16:21
Lokalizacja: Kraków - Borek Fał.
Kontakt:

Post autor: Coffee »

Filip7370 pisze:Jak z dwóch króciaków to można i AP02 złożyć, ale wydaje mi się że to powinna Warszawa zrobić.
Bo jesteś z Warszawy!

A wiedz, że Warszawa, jak tylko mogła, to kasowała Ap02 i Ap021, a Kraków pierwotnie zachował go jako ruchomy (i pierwszy) roentgen i stacja poboru krwi... Niestety wandale nie patrzyli na wartość sentymentalną, tylko co tu podpalić...

Filip7370

Post autor: Filip7370 »

Nie wiem czy dobrze mnie zrozumiałeś...
Nie ma żalu że Wy robicie 021, chodzi mi nie dokładnie o AP02 a o MPA01, czyli pierwsze przegubowce skonstruowane defakto W Warszawie.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Panowie, przecież nie jest ważne kto i gdzie robi Jelcza 021, ważne, że już jest robiony. I będzie można go zobaczyć, a także się nim przejechać ;)

Filip7370

Post autor: Filip7370 »

Czy przejechać się w stosunku do mnie i Ciebie to nie jest takie pewne, bo ciekawe czy tak drogocenny obiekt będzie jeśdził na nockę i woził ludzi.

Awatar użytkownika
Coffee
Posty: 1499
Rejestracja: 2006-05-19, 16:21
Lokalizacja: Kraków - Borek Fał.
Kontakt:

Post autor: Coffee »

Filip7370 pisze:Czy przejechać się w stosunku do mnie i Ciebie to nie jest takie pewne, bo ciekawe czy tak drogocenny obiekt będzie jeśdził na nockę i woził ludzi.
Jeżeli chodzi o nocne linie, to nie. Jeżeli o imprezę na pewno zrobimy kiedyś nim nockę a wozić ludzi będzie, jak tylko znajdzie się okazja :)

Filip7370

Post autor: Filip7370 »

Mi chodziło o noc muzeów, tam jest nocka. Każdy MKM wie jaki tam jest ścisk i modliłem się o przeguba na paru liniach. Nie sądziłem że się spełni, ale wątpię czy Wy krakusy go do nas wyślecie, bo o przegub osobiście bym się bał.

BF201

Post autor: BF201 »

Coffee pisze: Jeżeli chodzi o nocne linie, to nie. Jeżeli o imprezę na pewno zrobimy kiedyś nim nockę a wozić ludzi będzie, jak tylko znajdzie się okazja :)
no Ty to na pewno zrobisz...

Awatar użytkownika
Coffee
Posty: 1499
Rejestracja: 2006-05-19, 16:21
Lokalizacja: Kraków - Borek Fał.
Kontakt:

Post autor: Coffee »

BF201 pisze:
Coffee pisze: Jeżeli chodzi o nocne linie, to nie. Jeżeli o imprezę na pewno zrobimy kiedyś nim nockę a wozić ludzi będzie, jak tylko znajdzie się okazja :)
no Ty to na pewno zrobisz...
A czepiasz się szczegółów... My jako Miłośnicy z Krakowa :)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Panowie skończmy z tym "my, wy, oni" ;) Ważne aby ten autobus powstał i był na chodzie. A co będzie się z nim dalej działo, to zobaczymy.

Jeśli chodzi o taką imprezę jak np. "noc muzeów" w Warszawie, to trochę go szkoda. Ludzie go zadepczą. Nie mniej jednak ja również mam cichą nadzieję, że gdy będzie już ukończony pojawi się na którymś ze zlotów ogórków organizowanym przez KMKM w Warszawie ;)

BF201

Post autor: BF201 »

J-31 pisze: Jeśli chodzi o taką imprezę jak np. "noc muzeów" w Warszawie, to trochę go szkoda. Ludzie go zadepczą. Nie mniej jednak ja również mam cichą nadzieję, że gdy będzie już ukończony pojawi się na którymś ze zlotów ogórków organizowanym przez KMKM w Warszawie ;)

a to do Krakowa zawitać nie łaska? :D

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

BF201 pisze:a to do Krakowa zawitać nie łaska? :D
Ależ wręcz przeciwnie. Zawsze z ogromną radością :)

BF201

Post autor: BF201 »

J-31 pisze:
BF201 pisze:a to do Krakowa zawitać nie łaska? :D
Ależ wręcz przeciwnie. Zawsze z ogromną radością :)
no więc właśnie ;-) jak będzie wiadomo kiedy wyjedzie, to pojawi sie na pewno informacja ;-)

ale przypuszczam że zejdzie...

z tego co wiem to już się szykuje Melonowi jednemu generalke (H6-06)

poza Ogórem jeszcze nad czymśtam prace trwają... także ruch w interesie jest

Filip7370

Post autor: Filip7370 »

J-31 pisze:Panowie skończmy z tym "my, wy, oni" ;) Ważne aby ten autobus powstał i był na chodzie. A co będzie się z nim dalej działo, to zobaczymy.

Jeśli chodzi o taką imprezę jak np. "noc muzeów" w Warszawie, to trochę go szkoda. Ludzie go zadepczą. Nie mniej jednak ja również mam cichą nadzieję, że gdy będzie już ukończony pojawi się na którymś ze zlotów ogórków organizowanym przez KMKM w Warszawie ;)
Tożto ogórek dla niego zadeptanie to norma, poza tym to jest okazja dla wszystkich MKM-ów bo zobaczyć coś takiego jak 021 w ruchu liniowym, bo tym jest dla ogórków nocka to gratka. Odkurzam temat bo mnie trapi co cię dzieje z tym projektem. Myślam się że w maju gotowy nie będzie, ale czy projekt w ogóle postępuje bo wszędzie o nim cicho.

Bartek

Post autor: Bartek »

Ano właśnie, na forum syrenkowym tylko o wawskim H100 się temat kręci, dawno żaden krakus się nie odzywał.

Filip7370

Post autor: Filip7370 »

¯e tak powiem I, co z tym przegubem?

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Filip7370 pisze:¯e tak powiem I, co z tym przegubem?
Z tego co udało mi się usłyszeć w Nowym Sączu, w październiku - od któregoś z krakowskich kolegów - to na razie nie wiadomo co dzieje się z tym pojazdem. Przy czym zaznaczam, to było na początku października i człowiek mógł nie mieć informacji ;)

Bartek

Post autor: Bartek »

A ja słyszałem, że podwozie jest już gotowe.

Awatar użytkownika
zanzar
Ekspert
Ekspert
Posty: 245
Rejestracja: 2008-01-26, 22:51
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Post autor: zanzar »

Podwozie gotowe było jakiś rok temu. Ale biorąc pod uwagę, że nie ma zdjęć wnętrza, nie ma wraków takich pojazdów, nie ma pełnej dokumentacji to prace są naprawdę trudne. MPK Kraków odbudowuje wóz na pewno profesjonalnie a to czas pochłania. Myślę, że ten wóz będzie gotowy dopiero w okolicy 2011 roku.

Filip7370

Post autor: Filip7370 »

Nie, no na pewno nikt nie spodziewa się że jutro będzie gotowy. Chce wiedzieć czy to był taki news wyssany z palca, który poza pojawieniem się nie istnieje dalej, czy to bomba sezonu? Czy gdziekolwiek są jakiekolwiek zdjęcia z prac, kto nad tym patronuje, z kim można o tym pogadać? O tyle znam ludzi z Krakowa to lubią się chwalić swoimi naprawdę wychuchanymi cacuszkami i zapewne jak się grzecznie poprosi to powiedzą co i jak.

Awatar użytkownika
zanzar
Ekspert
Ekspert
Posty: 245
Rejestracja: 2008-01-26, 22:51
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Post autor: zanzar »

Lubią się chwalić ale gotowymi lub prawie gotowymi :) Tak było choćby w przypadku remontu Sana H01B. Istnieją tylko dwa zdjęcia tego Sana sprzed remontu i potem dopiero jak już jest po lakierowaniu. Można z tego wysnuć wniosek, że będzie tak samo :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Jelcz”