Jelcz AP02/021

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marki Jelcz...
Lopez

Post autor: Lopez »

Jeśli takie prace faktycznie są podejmowane (jeśli - bo dotąd o tym nie słyszałem) to super. Faktycznie mało co zostanie z oryginalnego pojazdu, ale i tak warto się postarać, żeby to dzieło polskiej myśli technicznej przywrócić do życia.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Rzeczywiście mogę potwierdzić - na ostatnim zlocie ogórków w Warszawie (w maju), miłośnicy z Krakowa chwalili się, że zamierzają podjąć się odbudowy Jelcza 021. Jednakże nie podawali żadnych terminów ;)

BF201

Post autor: BF201 »

J-31 pisze:Rzeczywiście mogę potwierdzić - na ostatnim zlocie ogórków w Warszawie (w maju), miłośnicy z Krakowa chwalili się, że zamierzają podjąć się odbudowy Jelcza 021. Jednakże nie podawali żadnych terminów ;)
to będzie odbudowa 021 na bazie podwozia (z tego spalonego) i dwóch krótkich dawców, istotnie już się rozpoczęły prace

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

BF201 pisze:to będzie odbudowa 021 na bazie podwozia (z tego spalonego) i dwóch krótkich dawców, istotnie już się rozpoczęły prace
Wow. Piękna wiadomość. No to trzymam kciuki za jego odbudowę :)

Filip7370

Post autor: Filip7370 »

Jak z dwóch króciaków to można i AP02 złożyć, ale wydaje mi się że to powinna Warszawa zrobić.

Awatar użytkownika
Coffee
Posty: 1499
Rejestracja: 2006-05-19, 16:21
Lokalizacja: Kraków - Borek Fał.
Kontakt:

Post autor: Coffee »

Filip7370 pisze:Jak z dwóch króciaków to można i AP02 złożyć, ale wydaje mi się że to powinna Warszawa zrobić.
Bo jesteś z Warszawy!

A wiedz, że Warszawa, jak tylko mogła, to kasowała Ap02 i Ap021, a Kraków pierwotnie zachował go jako ruchomy (i pierwszy) roentgen i stacja poboru krwi... Niestety wandale nie patrzyli na wartość sentymentalną, tylko co tu podpalić...

Filip7370

Post autor: Filip7370 »

Nie wiem czy dobrze mnie zrozumiałeś...
Nie ma żalu że Wy robicie 021, chodzi mi nie dokładnie o AP02 a o MPA01, czyli pierwsze przegubowce skonstruowane defakto W Warszawie.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Panowie, przecież nie jest ważne kto i gdzie robi Jelcza 021, ważne, że już jest robiony. I będzie można go zobaczyć, a także się nim przejechać ;)

Filip7370

Post autor: Filip7370 »

Czy przejechać się w stosunku do mnie i Ciebie to nie jest takie pewne, bo ciekawe czy tak drogocenny obiekt będzie jeśdził na nockę i woził ludzi.

Awatar użytkownika
Coffee
Posty: 1499
Rejestracja: 2006-05-19, 16:21
Lokalizacja: Kraków - Borek Fał.
Kontakt:

Post autor: Coffee »

Filip7370 pisze:Czy przejechać się w stosunku do mnie i Ciebie to nie jest takie pewne, bo ciekawe czy tak drogocenny obiekt będzie jeśdził na nockę i woził ludzi.
Jeżeli chodzi o nocne linie, to nie. Jeżeli o imprezę na pewno zrobimy kiedyś nim nockę a wozić ludzi będzie, jak tylko znajdzie się okazja :)

Filip7370

Post autor: Filip7370 »

Mi chodziło o noc muzeów, tam jest nocka. Każdy MKM wie jaki tam jest ścisk i modliłem się o przeguba na paru liniach. Nie sądziłem że się spełni, ale wątpię czy Wy krakusy go do nas wyślecie, bo o przegub osobiście bym się bał.

BF201

Post autor: BF201 »

Coffee pisze: Jeżeli chodzi o nocne linie, to nie. Jeżeli o imprezę na pewno zrobimy kiedyś nim nockę a wozić ludzi będzie, jak tylko znajdzie się okazja :)
no Ty to na pewno zrobisz...

Awatar użytkownika
Coffee
Posty: 1499
Rejestracja: 2006-05-19, 16:21
Lokalizacja: Kraków - Borek Fał.
Kontakt:

Post autor: Coffee »

BF201 pisze:
Coffee pisze: Jeżeli chodzi o nocne linie, to nie. Jeżeli o imprezę na pewno zrobimy kiedyś nim nockę a wozić ludzi będzie, jak tylko znajdzie się okazja :)
no Ty to na pewno zrobisz...
A czepiasz się szczegółów... My jako Miłośnicy z Krakowa :)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Panowie skończmy z tym "my, wy, oni" ;) Ważne aby ten autobus powstał i był na chodzie. A co będzie się z nim dalej działo, to zobaczymy.

Jeśli chodzi o taką imprezę jak np. "noc muzeów" w Warszawie, to trochę go szkoda. Ludzie go zadepczą. Nie mniej jednak ja również mam cichą nadzieję, że gdy będzie już ukończony pojawi się na którymś ze zlotów ogórków organizowanym przez KMKM w Warszawie ;)

BF201

Post autor: BF201 »

J-31 pisze: Jeśli chodzi o taką imprezę jak np. "noc muzeów" w Warszawie, to trochę go szkoda. Ludzie go zadepczą. Nie mniej jednak ja również mam cichą nadzieję, że gdy będzie już ukończony pojawi się na którymś ze zlotów ogórków organizowanym przez KMKM w Warszawie ;)

a to do Krakowa zawitać nie łaska? :D

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

BF201 pisze:a to do Krakowa zawitać nie łaska? :D
Ależ wręcz przeciwnie. Zawsze z ogromną radością :)

BF201

Post autor: BF201 »

J-31 pisze:
BF201 pisze:a to do Krakowa zawitać nie łaska? :D
Ależ wręcz przeciwnie. Zawsze z ogromną radością :)
no więc właśnie ;-) jak będzie wiadomo kiedy wyjedzie, to pojawi sie na pewno informacja ;-)

ale przypuszczam że zejdzie...

z tego co wiem to już się szykuje Melonowi jednemu generalke (H6-06)

poza Ogórem jeszcze nad czymśtam prace trwają... także ruch w interesie jest

Filip7370

Post autor: Filip7370 »

J-31 pisze:Panowie skończmy z tym "my, wy, oni" ;) Ważne aby ten autobus powstał i był na chodzie. A co będzie się z nim dalej działo, to zobaczymy.

Jeśli chodzi o taką imprezę jak np. "noc muzeów" w Warszawie, to trochę go szkoda. Ludzie go zadepczą. Nie mniej jednak ja również mam cichą nadzieję, że gdy będzie już ukończony pojawi się na którymś ze zlotów ogórków organizowanym przez KMKM w Warszawie ;)
Tożto ogórek dla niego zadeptanie to norma, poza tym to jest okazja dla wszystkich MKM-ów bo zobaczyć coś takiego jak 021 w ruchu liniowym, bo tym jest dla ogórków nocka to gratka. Odkurzam temat bo mnie trapi co cię dzieje z tym projektem. Myślam się że w maju gotowy nie będzie, ale czy projekt w ogóle postępuje bo wszędzie o nim cicho.

Bartek

Post autor: Bartek »

Ano właśnie, na forum syrenkowym tylko o wawskim H100 się temat kręci, dawno żaden krakus się nie odzywał.

Filip7370

Post autor: Filip7370 »

¯e tak powiem I, co z tym przegubem?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Jelcz”