Jelcze starego typu

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marki Jelcz...
Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Ok. Ale mimo wszystko podtrzymuję to co napisałem wyżej. To była rewolucja a i nadal jest on chętnie kupowany....

Halo warszawiacy, czy mnie się wydaje, czy M120 z silnikami MAN-a z lat 1993-1994 są cichsze od M121M z 1997 roku... Jak Wam się wydaje ? :)

voy

Post autor: voy »

Nie powidziałbym... Mamy w Rzeszowie Jelcze 120MM/1 z chyba 1995 roku a potem Jelcze 120MM/2 z 98? roku i MM/2 jest cichszy trochę.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

A jakie one mają silniki. A np. w jaki silnik wyposażone są "Vecto" w Rzeszowie (pomijając to, że są na gaz) :)

voy

Post autor: voy »

120MM/1 i MM/2 mają silnik MAN D0826, 7 litrów o mocy ok. 220 KM, pierwszy ma normę Euro a drugi Euro 2 ale nie jestem tego pewien.
A Vecto CNG ma silnik MAN E2866, 12 litrów, moc 250 KM.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Dzięki :) Wg Ciebie który z tych autobusów jest cichszy - Jelcze M120 (MM/1 lub MM/2), czy Vecto :?:

Inspektor

Post autor: Inspektor »

Jeśli mozna to napisze swoje spostrzeżenie,wg. mnie cichszy jest M120...

voy

Post autor: voy »

Vecto jest cichsze ;) najbardziej szczególnie jak stoi.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Inspektor pisze:Jeśli mozna to napisze swoje spostrzeżenie,wg. mnie cichszy jest M120...
A właśnie - we Wrocławiu też były i nadal są jakieś "staruszki" - PR110M. Podobno nadal eksploatowany. Jaki jest ten autobus

[ Dodano: 2004-11-25, 10:43 ]
voy pisze:Vecto jest cichsze ;) najbardziej szczególnie jak stoi.
Dzięki, to cenne spostrzeżenie :)

Inspektor

Post autor: Inspektor »

A właśnie - we Wrocławiu też były i nadal są jakieś "staruszki" - PR110M. Podobno nadal eksploatowany. Jaki jest ten autobus
Przyznam szczerze że jak nim jechałem to chyba raz w życiu,albo i wcale.Jest to tylko jeden autobus i w dodatku jeździ w innych częściach miasta,niż w tych po których ja się poruszam.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

ZKM w Płocku posiada stosunkowo dużo Jelczy PR110 oraz M120. Są to autobusy w wieku 10-20 lat. Posiadali również Jelcze M11, w dużych ilościach, ale pozbyli się ich i pozostały im tylko dwa takie pojazdy.

Co do PR-ek ZKM modernizuje je, pomimo zakupów nowych autobusów (SU12, MAN NL223 i midi busy z Kapeny). Modernizacji podlega przede wszystkim przód i tył pojazdu. Dodawane są wyświetlczase pixelowskie:
- przód: duży wyświetlacz na nr. linii oraz kierunek jazdy,
- bok i tył: małe wyświetlacze na numer linii...

Sprzedane staruszki, szczególnie M11 oraz jeden PR 110, można odnaleźć na prywatnych działkach:
- W Murzynowie (11 km od Płocka na płn), Jelcze M11 i jeden Jelcz PR110 w nowych (obecnych) barwach ZKM Płock,
- tuż pod Płockiem, jak się jedzie od strony Warszawy, na działce stoją dwa czerwone Jelcze M11...

Inspektor

Post autor: Inspektor »

No M11 to kilka jest i jeżdzą liniowo na nocnych.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

I jak tam, nie budzą mieszkańców :lol: zbyt głośną pracą silnika ;)

Inspektor

Post autor: Inspektor »

Mówiłem już że naszę M11 są ciche... :D ,na pewno nie budzą gdyż zastapiły one m.in. nocne tramwaje :cry:,ale mi to na reke,przystanek pod domem a nie kilometr od domu (pętla tramwajowa).

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Chyba MPK nie żal tych autobusów, skoro wysyła je na linie nocne... :lol: W sumie to lepsze stare M11 niż nowe niskopodłogowe... ;)

Inspektor

Post autor: Inspektor »

No oczywiscie,serce mnie sciska jak widze na nocnym V7000A....

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

To aż taki jest popyt na linie nocne, że MPK musi wysyłać przegubowe Volvo :)

voy

Post autor: voy »

Chyba kultura. Na nocne to się puszcza stare złomy żeby jacyś kretyni nie zrobili demolki.

Inspektor

Post autor: Inspektor »

voy pisze:Chyba kultura. Na nocne to się puszcza stare złomy żeby jacyś kretyni nie zrobili demolki.
Właśnie,od dłuższego czasu nie widze juz pomalowanych siedzeń,porysowanych szyb w autobusach...więc może i zaryzykowali.

voy

Post autor: voy »

A u nas słyszałem że ktoś kiedyś wybił wszystkie szyby w solarze na nocnej...

Inspektor

Post autor: Inspektor »

voy pisze:A u nas słyszałem że ktoś kiedyś wybił wszystkie szyby w solarze na nocnej...
U was...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Jelcz”