Jelcz M 180

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marki Jelcz...
Inspektor

Post autor: Inspektor »

No w przyszłym roku,czyli już niedługo stuknie mu 13-nastka...Obecnie to jeszcze 12-nastolatek,rok produkcji 1992.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

A więc rok starsze niż warszawskie :)

Orange

Post autor: Orange »

J-31 pisze:
Inspektor pisze:Obecnie w nienajgorszym mimo sędziwego juz wieku-13lat bedzie.Są świetne w przeciwieństwie do 13-letnich rozsypujących się Ikarów.Zresztą Volvo się długo trzyma mimo domieszki Jelcza... :D
To Wrocławskie M180 mają już 13 lat ? :shock: Warszawski M180 jest z 1993 roku, a więc ma dopiero 11 lat... ;) PRawdziwy nastolatek :D
Tak, Warszawski jest z 1993 roku, mi się on bardzo podoba, ma ciche dżwi, ale silnik tez nie jest taki glosny.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

M180 jest rzeczywiście przyjemnym autobusem. A nie wiem, czy zauważyłeś, że w pobliżu drzwi podłoga się nieco obniża... Wg. mnie to ciekawostka.... :)

Hannibal

Post autor: Hannibal »

Dla nie zorientowanych umieszczam zdjęcie .
Osobiscie nigdy go nie widzialem i nie jechalem.
Obrazek

Inspektor

Post autor: Inspektor »

Już 12 lat jeździ u mnie a nie zauważyłem...Porażka,jak złapie kiedyś jakiś na lini to spojrze pod nogi :D ...może to jest po to aby woda spływała ?

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

mac pisze:Dla nie zorientowanych umieszczam zdjęcie .
Osobiscie nigdy go nie widzialem i nie jechalem.
Obrazek
Fajnie wygląda. On ma taki kolor od początku, czy pomalowano go po zdjęciu reklamy :)

[ Dodano: 2004-11-30, 09:57 ]
Inspektor pisze:Już 12 lat jeździ u mnie a nie zauważyłem...Porażka,jak złapie kiedyś jakiś na lini to spojrze pod nogi :D ...może to jest po to aby woda spływała ?
:lol: :lol: :lol:
No widzisz. Nic nie widzisz.... :lol: Jedź i rozglądaj się uważnie, a jestem pewny, że jeszcze coś zauważysz. :D

Inspektor

Post autor: Inspektor »

Niestety nic nie zauwazyłem... :( Ale mam nowe wiadomości jesli chodzi te nasze M 180...a wiadomosci te wcale nie są niestety dobre.A mianowicie dzis miałem przyjemność jechać tym autobusem (ale czy tak naprawde była to przyjemność to nie wiem).Usiadłem z tyłu,na ostatnim siedzeniu po lewej stronie gdyż..nieco dalej siedzialy dzieci,ale to inna sprawa.Chodzi o to że gdy autobus jechał strasznie telepało,i to nie że koleiny itp.Z tego co ja czułem <b>poprostu</b> nastapilo lekkie,ale skrzywienie osi... :| Koło cały czas na boki chodziło,ale jakoś do domu dojechalem,choc co z autobusem będzie i jak sie potocza jego dalsze losy to nie wiem.

voy

Post autor: voy »

Cóż, to stare pojazdy, mogą mieć jakieś defekty teraz.

Inspektor

Post autor: Inspektor »

Fakt,mają swoje lata.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Inspektor pisze:Niestety nic nie zauwazyłem... :( Ale mam nowe wiadomości jesli chodzi te nasze M 180...a wiadomosci te wcale nie są niestety dobre.A mianowicie dzis miałem przyjemność jechać tym autobusem (ale czy tak naprawde była to przyjemność to nie wiem).Usiadłem z tyłu,na ostatnim siedzeniu po lewej stronie gdyż..nieco dalej siedzialy dzieci,ale to inna sprawa.Chodzi o to że gdy autobus jechał strasznie telepało,i to nie że koleiny itp.Z tego co ja czułem <b>poprostu</b> nastapilo lekkie,ale skrzywienie osi... :| Koło cały czas na boki chodziło,ale jakoś do domu dojechalem,choc co z autobusem będzie i jak sie potocza jego dalsze losy to nie wiem.
Wielkie dzięki. :)
Czy wg. Ciebie ten autobus jest już w tak strasznym stanie, czy to był tylko jeden defekt ? :)

Inspektor

Post autor: Inspektor »

Myślę że to był tylko jeden defekt,generalnie autobusy te są bardzo porządne i przyjemnie sie nimi jedzie,ale wczoraj... no cóż :(

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Spoko. To był po prostu przypadek. Jestem pewny, że już go naprawili.. ;)

Wilchelm

Post autor: Wilchelm »

No cóż autobusy są co prawda z 1992 roku ,ale trzymają się całkiem nieźle. Każdy autobus po 12 latach i przejechaniu ileś tam setek kilometrów wczesniej czy póxniej będzie miał usterkę. I takie sytuacje są nie uniknione.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Zgadza się. Podpisuje się pod tym całkowicie. ;)

Natomiast warto dodać, że jak szybko te usterki zostaną naprawione, to zależy od zaplecza technicznego przewoźnika... :)

Wilchelm

Post autor: Wilchelm »

Jeżeli chodzi o zaplecze marek Jelcza i Volvo we Wrocławiu to można być spokojnym. Mam jednych z najlpeszych specjalistów :D

Jelcz_M11

Post autor: Jelcz_M11 »

Nasz poczciwy #7370 będzie jeździł do końca 2009r. Potem trafi do KMKM. Jechałem nim wczoraj (6.08.09), rano na 131. Autobus ma dosyć cichy silnik i naprawdę przyjemnie się nim jeździ. No i jest jednym z ośmiu M180 na świecie ;)

Awatar użytkownika
Skoda 16T
Posty: 1136
Rejestracja: 2008-05-06, 13:38
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Skoda 16T »

Jelcz_M11 pisze:Potem trafi do KMKM
O jak miło ... :mruga:
Jelcz_M11 pisze:o i jest jednym z ośmiu M180 na świecie
Teraz to już 6 ...

... chociaż, wrocławski #8007 został wywieziony do ¯migrodu i ... słuch po nim zaginął :]

Awatar użytkownika
TLG
Ekspert
Ekspert
Posty: 4239
Rejestracja: 2006-08-15, 20:32
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: TLG »

Jelcz_M11 pisze:Nasz poczciwy #7370 będzie jeździł do końca 2009r. Potem trafi do KMKM.
Kto Ci to powiedział?

Awatar użytkownika
Coffee
Posty: 1499
Rejestracja: 2006-05-19, 16:21
Lokalizacja: Kraków - Borek Fał.
Kontakt:

Post autor: Coffee »

Skoda 16T pisze:Potem trafi do KMKM
Ale przecież w Warszawie też mają swojego Volviaka!? Tamtego skasują czy będa mieli dwa?

Czy to będzie na zasadzie, ze ten w barwach Wrocławia, a tamten w oryginalnych?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Jelcz”