Jelcz M 180

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marki Jelcz...
Wilchelm

Post autor: Wilchelm »

Jeżeli chodzi o zaplecze marek Jelcza i Volvo we Wrocławiu to można być spokojnym. Mam jednych z najlpeszych specjalistów :D

Jelcz_M11

Post autor: Jelcz_M11 »

Nasz poczciwy #7370 będzie jeździł do końca 2009r. Potem trafi do KMKM. Jechałem nim wczoraj (6.08.09), rano na 131. Autobus ma dosyć cichy silnik i naprawdę przyjemnie się nim jeździ. No i jest jednym z ośmiu M180 na świecie ;)

Awatar użytkownika
Skoda 16T
Posty: 1136
Rejestracja: 2008-05-06, 13:38
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Skoda 16T »

Jelcz_M11 pisze:Potem trafi do KMKM
O jak miło ... :mruga:
Jelcz_M11 pisze:o i jest jednym z ośmiu M180 na świecie
Teraz to już 6 ...

... chociaż, wrocławski #8007 został wywieziony do ¯migrodu i ... słuch po nim zaginął :]

Awatar użytkownika
TLG
Ekspert
Ekspert
Posty: 4239
Rejestracja: 2006-08-15, 20:32
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: TLG »

Jelcz_M11 pisze:Nasz poczciwy #7370 będzie jeździł do końca 2009r. Potem trafi do KMKM.
Kto Ci to powiedział?

Awatar użytkownika
Coffee
Posty: 1499
Rejestracja: 2006-05-19, 16:21
Lokalizacja: Kraków - Borek Fał.
Kontakt:

Post autor: Coffee »

Skoda 16T pisze:Potem trafi do KMKM
Ale przecież w Warszawie też mają swojego Volviaka!? Tamtego skasują czy będa mieli dwa?

Czy to będzie na zasadzie, ze ten w barwach Wrocławia, a tamten w oryginalnych?

Awatar użytkownika
Skoda 16T
Posty: 1136
Rejestracja: 2008-05-06, 13:38
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Skoda 16T »

Coffee pisze:Ale przecież w Warszawie też mają swojego Volviaka!? Tamtego skasują czy będa mieli dwa?

Czy to będzie na zasadzie, ze ten w barwach Wrocławia, a tamten w oryginalnych?
Warszawski #7370, czyli M180, który jest "od początku" swojego istnienia w Warszawie, jak napisał @Jelcz_M11, zostanie zachowany. A wrocławski #8004 stoi w kawałkach na 1 z zajezdnii (VII konkretnie), a #8007 po wypadku został sprzedany za 20 000 do ¯migrodu.

Czyli jeżdżących liniowo M180 jest na Świecie 6.

Awatar użytkownika
Coffee
Posty: 1499
Rejestracja: 2006-05-19, 16:21
Lokalizacja: Kraków - Borek Fał.
Kontakt:

Post autor: Coffee »

Skoda 16T pisze:
Coffee pisze:Ale przecież w Warszawie też mają swojego Volviaka!? Tamtego skasują czy będa mieli dwa?

Czy to będzie na zasadzie, ze ten w barwach Wrocławia, a tamten w oryginalnych?
Warszawski #7370, czyli M180, który jest "od początku" swojego istnienia w Warszawie, jak napisał @Jelcz_M11, zostanie zachowany. A wrocławski #8004 stoi w kawałkach na 1 z zajezdnii (VII konkretnie), a #8007 po wypadku został sprzedany za 20 000 do ¯migrodu.

Czyli jeżdżących liniowo M180 jest na Świecie 6.
Aha. Z tego wszystkiego zrozumiałem, że mają być dwa :P

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Jelcz_M11 pisze:Nasz poczciwy #7370 będzie jeździł do końca 2009r. Potem trafi do KMKM.
TLG pisze:Kto Ci to powiedział?
No to w końcu jak to będzie z naszym Volviakiem ? Trafi do KMKM, czy nie ? ;)

Awatar użytkownika
TLG
Ekspert
Ekspert
Posty: 4239
Rejestracja: 2006-08-15, 20:32
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: TLG »

J-31 pisze:Trafi do KMKM, czy nie ?
Jakaś bzdura. Dlatego pytam skąd ten M11 bierze takie informacje, bo i ja pierwsze słyszę i w Klubie taka kwestia się nie przewijała. Może MZA chce go sobie zachować do jakiejś kolekcji, ale wtedy nie ma to nic wspólnego z Klubem.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

TLG pisze:Jakaś bzdura. Dlatego pytam skąd ten M11 bierze takie informacje, bo i ja pierwsze słyszę i w Klubie taka kwestia się nie przewijała. Może MZA chce go sobie zachować do jakiejś kolekcji, ale wtedy nie ma to nic wspólnego z Klubem.
Ok, dzięki za info. Jeśli MZA - o ile będą mieli taką ochotę - będzie chciało zachować ten pojach na "historyka", to powinni się spieszyć. Widziałem go w zeszłym tygodniu na 709 i nie wyglądał najlepiej ... zresztą trudno, żeby wyglądał dobrze ;)

Awatar użytkownika
TLG
Ekspert
Ekspert
Posty: 4239
Rejestracja: 2006-08-15, 20:32
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: TLG »

J-31 pisze:Jeśli MZA - o ile będą mieli taką ochotę - będzie chciało zachować ten pojazd na "historyka", to powinni się spieszyć.
Jak dla mnie jest w ogóle bardzo mało prawdopodobne, że ten autobus zostanie zachowany w całości.

Jelcz_M11

Post autor: Jelcz_M11 »

J-31 pisze:
Jelcz_M11 pisze:Nasz poczciwy #7370 będzie jeździł do końca 2009r. Potem trafi do KMKM.
TLG pisze:Kto Ci to powiedział?
No to w końcu jak to będzie z naszym Volviakiem ? Trafi do KMKM, czy nie ? ;)
Kierowca #7370 (który jeździ nim od 7-miu lat) powiedział, że autobusem pojeździ do końca roku. Potem trafi on do KMKM. Chyba nie jest to bzdura ;). Wiadomo, że na pewno nie zostanie skasowany.
PS. W tym tyg. ma jeździć rano na 186, a po południu na 709 ;)

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 5931
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Post autor: Przemek »

Jelcz_M11 pisze:Kierowca #7370 (który jeździ nim od 7-miu lat) powiedział, że autobusem pojeździ do końca roku. Potem trafi on do KMKM. Chyba nie jest to bzdura ;)
Tak, wierz kierowcom MZA, to dowiesz się różnych ciekawych rzeczy. :D TLG już ci powiedział, że jest to mało prawdopodobne, w dodatku nikt nic nie konsultował na linii MZA - KMKM w sprawie #7370.

Awatar użytkownika
TLG
Ekspert
Ekspert
Posty: 4239
Rejestracja: 2006-08-15, 20:32
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: TLG »

Jelcz_M11 pisze:Kierowca #7370 (który jeździ nim od 7-miu lat) powiedział
Kiedyś, w TVP taki serial był z Fronczewskim. Miało to chyba tytuł "Tata, a Marcin powiedział" czy coś w ten deseń.
Jelcz_M11 pisze:Wiadomo, że na pewno nie zostanie skasowany.
Chyba pobożne życzenie pana kierowcy.
Jelcz_M11 pisze:Chyba nie jest to bzdura
Nie dość, że bullshit, to jeszcze na resorach

Bartek

Post autor: Bartek »

TLG pisze:Nie dość, że bullshit, to jeszcze na resorach
Na "poduchach" ;)

Jelczuch

Post autor: Jelczuch »

Rety... Też się pytałem tego kierowcę i powiedział mi, że pojeździ ten autobus jeszcze ze 4 miesiące. Co do trafienia do KMKM po Waszych wypowiedziach nie jestem pewien.

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 5931
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Post autor: Przemek »

Wróżenie z fusów zostawmy cygankom :D Co się stanie, to się stanie.
Zakładanie z góry, że taki czy taki wóz zostanie zachowany jako egzemplarz muzealny jest naprawdę ryzykowne.

Pamiętamy sytuację z wrocławskim Jelczem PR110MM #1000; - wozu nie przejęto z uwagi na zatarcie silnika (a silnik i skrzynia ZF to była jedyna ciekawostka w tym wozie) i wiele niezgodności nadwozia z oryginałem (przebyta blaharka, wymiana ściany tylnej, brak rynienek dachowych, itp. itd.), co jeszcze bardziej by podwyższyło koszty rewitalizacji.

Awatar użytkownika
tantus
Posty: 212
Rejestracja: 2009-05-23, 12:45
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: tantus »

Kędzior pisze:Pamiętamy sytuację z wrocławskim Jelczem PR110MM #1000; - wozu nie przejęto z uwagi na zatarcie silnika (a silnik i skrzynia ZF to była jedyna ciekawostka w tym wozie)
Podobne silniki były stosowane w piętrowych MANach SD202 ex BVG Berlin, których do Polski przecież trochę sprowadzono. Może dało było się zrobić taki przeszczep? Ale teraz to już musztarda po obiedzie...

Awatar użytkownika
TLG
Ekspert
Ekspert
Posty: 4239
Rejestracja: 2006-08-15, 20:32
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: TLG »

Kędzior pisze:Wróżenie z fusów zostawmy cygankom Co się stanie, to się stanie.
To nie jest żadne wróżenie - ten autobus NIE TRAFI POD OPIEKę KLUBU. I koniec. Co sobie uroił pan kierowca nie ma tu żadnego znaczenia.

siekierowy

Post autor: siekierowy »

Czy ktoś się orientuje jaki przebieg ma jedyny warszawski Jelcz M180?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Jelcz”