Jelcz M 180

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marki Jelcz...
Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Tak, to jest taki ni to czerwony, ni to pomarańczowy. Wygląda niecodziennie i ciekawie :)

Inspektor

Post autor: Inspektor »

Tak,z poczatku pewnie były czerwone ale jak wyblakły to sie pomarańczowe zrobiły...ale jakość nadal taka sama,czyli dobra :D

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

A w jakim stanie obecnie są wrocławskie M180... :)

Inspektor

Post autor: Inspektor »

Obecnie w nienajgorszym mimo sędziwego juz wieku-13lat bedzie.Są świetne w przeciwieństwie do 13-letnich rozsypujących się Ikarów.Zresztą Volvo się długo trzyma mimo domieszki Jelcza... :D

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Volvo to jakość :D . Szkoda, że tak mało ich wyprodukowano.... :cry: Mógłby to być znakomity następca Ikarusa 280...

A propo M180 - bułgarski producent autobusów Czawdar, jeszcze do niedawna produkował autobusy na licencji Steyer'a. Czawdar 130 i przegubowy Czawdar 140 miały dokładnie taką samą ścianę przednią jak M180. Reszta już nie jest taka sama... Będąc we wrześniu w Bułgarii miałem nadzieję, że spotkam te autobusy, ale niestety żaden z przewoźników w Varnie ich nie kupił. Szkoda... :|

voy

Post autor: voy »

Gdzieś czytałem że 30 sztuk kupiło jakieś miasto w Bułgarii (chyba stolica) i firma zbankrutowała.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Tak, firma zdaje się, że chyba ma poważne kłopoty. Pytałem znajomych bułgarów, stwierdzili, że firma padła...

Wiśnia

Post autor: Wiśnia »

Inspektor pisze:Obecnie w nienajgorszym mimo sędziwego juz wieku-13lat
A nie 12?

Inspektor

Post autor: Inspektor »

Wiśnia pisze:
Inspektor pisze:Obecnie w nienajgorszym mimo sędziwego juz wieku-13lat
A nie 12?
Jakbyś doczytał jeszcze jedno słowo to wszystko byłoby jasne :D

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Inspektor pisze:Obecnie w nienajgorszym mimo sędziwego juz wieku-13lat bedzie.Są świetne w przeciwieństwie do 13-letnich rozsypujących się Ikarów.Zresztą Volvo się długo trzyma mimo domieszki Jelcza... :D
To Wrocławskie M180 mają już 13 lat ? :shock: Warszawski M180 jest z 1993 roku, a więc ma dopiero 11 lat... ;) PRawdziwy nastolatek :D

Inspektor

Post autor: Inspektor »

No w przyszłym roku,czyli już niedługo stuknie mu 13-nastka...Obecnie to jeszcze 12-nastolatek,rok produkcji 1992.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

A więc rok starsze niż warszawskie :)

Orange

Post autor: Orange »

J-31 pisze:
Inspektor pisze:Obecnie w nienajgorszym mimo sędziwego juz wieku-13lat bedzie.Są świetne w przeciwieństwie do 13-letnich rozsypujących się Ikarów.Zresztą Volvo się długo trzyma mimo domieszki Jelcza... :D
To Wrocławskie M180 mają już 13 lat ? :shock: Warszawski M180 jest z 1993 roku, a więc ma dopiero 11 lat... ;) PRawdziwy nastolatek :D
Tak, Warszawski jest z 1993 roku, mi się on bardzo podoba, ma ciche dżwi, ale silnik tez nie jest taki glosny.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

M180 jest rzeczywiście przyjemnym autobusem. A nie wiem, czy zauważyłeś, że w pobliżu drzwi podłoga się nieco obniża... Wg. mnie to ciekawostka.... :)

Hannibal

Post autor: Hannibal »

Dla nie zorientowanych umieszczam zdjęcie .
Osobiscie nigdy go nie widzialem i nie jechalem.
Obrazek

Inspektor

Post autor: Inspektor »

Już 12 lat jeździ u mnie a nie zauważyłem...Porażka,jak złapie kiedyś jakiś na lini to spojrze pod nogi :D ...może to jest po to aby woda spływała ?

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

mac pisze:Dla nie zorientowanych umieszczam zdjęcie .
Osobiscie nigdy go nie widzialem i nie jechalem.
Obrazek
Fajnie wygląda. On ma taki kolor od początku, czy pomalowano go po zdjęciu reklamy :)

[ Dodano: 2004-11-30, 09:57 ]
Inspektor pisze:Już 12 lat jeździ u mnie a nie zauważyłem...Porażka,jak złapie kiedyś jakiś na lini to spojrze pod nogi :D ...może to jest po to aby woda spływała ?
:lol: :lol: :lol:
No widzisz. Nic nie widzisz.... :lol: Jedź i rozglądaj się uważnie, a jestem pewny, że jeszcze coś zauważysz. :D

Inspektor

Post autor: Inspektor »

Niestety nic nie zauwazyłem... :( Ale mam nowe wiadomości jesli chodzi te nasze M 180...a wiadomosci te wcale nie są niestety dobre.A mianowicie dzis miałem przyjemność jechać tym autobusem (ale czy tak naprawde była to przyjemność to nie wiem).Usiadłem z tyłu,na ostatnim siedzeniu po lewej stronie gdyż..nieco dalej siedzialy dzieci,ale to inna sprawa.Chodzi o to że gdy autobus jechał strasznie telepało,i to nie że koleiny itp.Z tego co ja czułem <b>poprostu</b> nastapilo lekkie,ale skrzywienie osi... :| Koło cały czas na boki chodziło,ale jakoś do domu dojechalem,choc co z autobusem będzie i jak sie potocza jego dalsze losy to nie wiem.

voy

Post autor: voy »

Cóż, to stare pojazdy, mogą mieć jakieś defekty teraz.

Inspektor

Post autor: Inspektor »

Fakt,mają swoje lata.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Jelcz”