Jelcz M 180

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marki Jelcz...
Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Inspektor pisze:Niestety nic nie zauwazyłem... :( Ale mam nowe wiadomości jesli chodzi te nasze M 180...a wiadomosci te wcale nie są niestety dobre.A mianowicie dzis miałem przyjemność jechać tym autobusem (ale czy tak naprawde była to przyjemność to nie wiem).Usiadłem z tyłu,na ostatnim siedzeniu po lewej stronie gdyż..nieco dalej siedzialy dzieci,ale to inna sprawa.Chodzi o to że gdy autobus jechał strasznie telepało,i to nie że koleiny itp.Z tego co ja czułem <b>poprostu</b> nastapilo lekkie,ale skrzywienie osi... :| Koło cały czas na boki chodziło,ale jakoś do domu dojechalem,choc co z autobusem będzie i jak sie potocza jego dalsze losy to nie wiem.
Wielkie dzięki. :)
Czy wg. Ciebie ten autobus jest już w tak strasznym stanie, czy to był tylko jeden defekt ? :)

Inspektor

Post autor: Inspektor »

Myślę że to był tylko jeden defekt,generalnie autobusy te są bardzo porządne i przyjemnie sie nimi jedzie,ale wczoraj... no cóż :(

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Spoko. To był po prostu przypadek. Jestem pewny, że już go naprawili.. ;)

Wilchelm

Post autor: Wilchelm »

No cóż autobusy są co prawda z 1992 roku ,ale trzymają się całkiem nieźle. Każdy autobus po 12 latach i przejechaniu ileś tam setek kilometrów wczesniej czy póxniej będzie miał usterkę. I takie sytuacje są nie uniknione.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Zgadza się. Podpisuje się pod tym całkowicie. ;)

Natomiast warto dodać, że jak szybko te usterki zostaną naprawione, to zależy od zaplecza technicznego przewoźnika... :)

Wilchelm

Post autor: Wilchelm »

Jeżeli chodzi o zaplecze marek Jelcza i Volvo we Wrocławiu to można być spokojnym. Mam jednych z najlpeszych specjalistów :D

Jelcz_M11

Post autor: Jelcz_M11 »

Nasz poczciwy #7370 będzie jeździł do końca 2009r. Potem trafi do KMKM. Jechałem nim wczoraj (6.08.09), rano na 131. Autobus ma dosyć cichy silnik i naprawdę przyjemnie się nim jeździ. No i jest jednym z ośmiu M180 na świecie ;)

Awatar użytkownika
Skoda 16T
Posty: 1136
Rejestracja: 2008-05-06, 13:38
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Skoda 16T »

Jelcz_M11 pisze:Potem trafi do KMKM
O jak miło ... :mruga:
Jelcz_M11 pisze:o i jest jednym z ośmiu M180 na świecie
Teraz to już 6 ...

... chociaż, wrocławski #8007 został wywieziony do ¯migrodu i ... słuch po nim zaginął :]

Awatar użytkownika
TLG
Ekspert
Ekspert
Posty: 4239
Rejestracja: 2006-08-15, 20:32
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: TLG »

Jelcz_M11 pisze:Nasz poczciwy #7370 będzie jeździł do końca 2009r. Potem trafi do KMKM.
Kto Ci to powiedział?

Awatar użytkownika
Coffee
Posty: 1499
Rejestracja: 2006-05-19, 16:21
Lokalizacja: Kraków - Borek Fał.
Kontakt:

Post autor: Coffee »

Skoda 16T pisze:Potem trafi do KMKM
Ale przecież w Warszawie też mają swojego Volviaka!? Tamtego skasują czy będa mieli dwa?

Czy to będzie na zasadzie, ze ten w barwach Wrocławia, a tamten w oryginalnych?

Awatar użytkownika
Skoda 16T
Posty: 1136
Rejestracja: 2008-05-06, 13:38
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Skoda 16T »

Coffee pisze:Ale przecież w Warszawie też mają swojego Volviaka!? Tamtego skasują czy będa mieli dwa?

Czy to będzie na zasadzie, ze ten w barwach Wrocławia, a tamten w oryginalnych?
Warszawski #7370, czyli M180, który jest "od początku" swojego istnienia w Warszawie, jak napisał @Jelcz_M11, zostanie zachowany. A wrocławski #8004 stoi w kawałkach na 1 z zajezdnii (VII konkretnie), a #8007 po wypadku został sprzedany za 20 000 do ¯migrodu.

Czyli jeżdżących liniowo M180 jest na Świecie 6.

Awatar użytkownika
Coffee
Posty: 1499
Rejestracja: 2006-05-19, 16:21
Lokalizacja: Kraków - Borek Fał.
Kontakt:

Post autor: Coffee »

Skoda 16T pisze:
Coffee pisze:Ale przecież w Warszawie też mają swojego Volviaka!? Tamtego skasują czy będa mieli dwa?

Czy to będzie na zasadzie, ze ten w barwach Wrocławia, a tamten w oryginalnych?
Warszawski #7370, czyli M180, który jest "od początku" swojego istnienia w Warszawie, jak napisał @Jelcz_M11, zostanie zachowany. A wrocławski #8004 stoi w kawałkach na 1 z zajezdnii (VII konkretnie), a #8007 po wypadku został sprzedany za 20 000 do ¯migrodu.

Czyli jeżdżących liniowo M180 jest na Świecie 6.
Aha. Z tego wszystkiego zrozumiałem, że mają być dwa :P

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Jelcz_M11 pisze:Nasz poczciwy #7370 będzie jeździł do końca 2009r. Potem trafi do KMKM.
TLG pisze:Kto Ci to powiedział?
No to w końcu jak to będzie z naszym Volviakiem ? Trafi do KMKM, czy nie ? ;)

Awatar użytkownika
TLG
Ekspert
Ekspert
Posty: 4239
Rejestracja: 2006-08-15, 20:32
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: TLG »

J-31 pisze:Trafi do KMKM, czy nie ?
Jakaś bzdura. Dlatego pytam skąd ten M11 bierze takie informacje, bo i ja pierwsze słyszę i w Klubie taka kwestia się nie przewijała. Może MZA chce go sobie zachować do jakiejś kolekcji, ale wtedy nie ma to nic wspólnego z Klubem.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

TLG pisze:Jakaś bzdura. Dlatego pytam skąd ten M11 bierze takie informacje, bo i ja pierwsze słyszę i w Klubie taka kwestia się nie przewijała. Może MZA chce go sobie zachować do jakiejś kolekcji, ale wtedy nie ma to nic wspólnego z Klubem.
Ok, dzięki za info. Jeśli MZA - o ile będą mieli taką ochotę - będzie chciało zachować ten pojach na "historyka", to powinni się spieszyć. Widziałem go w zeszłym tygodniu na 709 i nie wyglądał najlepiej ... zresztą trudno, żeby wyglądał dobrze ;)

Awatar użytkownika
TLG
Ekspert
Ekspert
Posty: 4239
Rejestracja: 2006-08-15, 20:32
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: TLG »

J-31 pisze:Jeśli MZA - o ile będą mieli taką ochotę - będzie chciało zachować ten pojazd na "historyka", to powinni się spieszyć.
Jak dla mnie jest w ogóle bardzo mało prawdopodobne, że ten autobus zostanie zachowany w całości.

Jelcz_M11

Post autor: Jelcz_M11 »

J-31 pisze:
Jelcz_M11 pisze:Nasz poczciwy #7370 będzie jeździł do końca 2009r. Potem trafi do KMKM.
TLG pisze:Kto Ci to powiedział?
No to w końcu jak to będzie z naszym Volviakiem ? Trafi do KMKM, czy nie ? ;)
Kierowca #7370 (który jeździ nim od 7-miu lat) powiedział, że autobusem pojeździ do końca roku. Potem trafi on do KMKM. Chyba nie jest to bzdura ;). Wiadomo, że na pewno nie zostanie skasowany.
PS. W tym tyg. ma jeździć rano na 186, a po południu na 709 ;)

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 5931
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Post autor: Przemek »

Jelcz_M11 pisze:Kierowca #7370 (który jeździ nim od 7-miu lat) powiedział, że autobusem pojeździ do końca roku. Potem trafi on do KMKM. Chyba nie jest to bzdura ;)
Tak, wierz kierowcom MZA, to dowiesz się różnych ciekawych rzeczy. :D TLG już ci powiedział, że jest to mało prawdopodobne, w dodatku nikt nic nie konsultował na linii MZA - KMKM w sprawie #7370.

Awatar użytkownika
TLG
Ekspert
Ekspert
Posty: 4239
Rejestracja: 2006-08-15, 20:32
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: TLG »

Jelcz_M11 pisze:Kierowca #7370 (który jeździ nim od 7-miu lat) powiedział
Kiedyś, w TVP taki serial był z Fronczewskim. Miało to chyba tytuł "Tata, a Marcin powiedział" czy coś w ten deseń.
Jelcz_M11 pisze:Wiadomo, że na pewno nie zostanie skasowany.
Chyba pobożne życzenie pana kierowcy.
Jelcz_M11 pisze:Chyba nie jest to bzdura
Nie dość, że bullshit, to jeszcze na resorach

Bartek

Post autor: Bartek »

TLG pisze:Nie dość, że bullshit, to jeszcze na resorach
Na "poduchach" ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Jelcz”