M121M

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marki Jelcz...
Awatar użytkownika
Coffee
Posty: 1499
Rejestracja: 2006-05-19, 16:21
Lokalizacja: Kraków - Borek Fał.
Kontakt:

Post autor: Coffee »

ADAS11 pisze:czy jelcz M121M "Gniot" jest zbyt awaryjnym wozem
W zależności, do (wewntualnie: od) czego?

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Tak, jest.

Tigin

Post autor: Tigin »

Aj tam, w porównaniu do Vecto to cud, miód i orzeszki :P

ppln

Post autor: ppln »

Serio? Bo ja myślę, że chętnie zamieniłbym nasze 34 postberliety na Vecto, które może są wykonane po jelczańsku, ale są jednak nowoczesną niskopodłogową konstrukcją.
Poza tym chyba mają normalne drzwi z założonymi tłumikami i tak nie wibrują.

Awatar użytkownika
Rumpel
Posty: 643
Rejestracja: 2010-12-31, 01:02
Lokalizacja: Czeladź Scorpio: 379 619km

Post autor: Rumpel »

ppln pisze:Poza tym chyba mają normalne drzwi z założonymi tłumikami i tak nie wibrują.
Jakie drzwi ? Jakie wibracje ? Polecam złomy z PKM-u Katowice, albo nasza legende - Danute z Tarnowskich Gór, która jeździ na 112 ;)

Bartek

Post autor: Bartek »

ADAS11 pisze:Witam
chciałbym zasięgnąć po waszą opinie (użytkowników forum) czy jelcz M121M "Gniot" jest zbyt awaryjnym wozem
Nie, nie jest. Zależy od konfiguracji zespołu napędowego oraz od tego, czy przewoźnik dba o autobus.

Awatar użytkownika
Coffee
Posty: 1499
Rejestracja: 2006-05-19, 16:21
Lokalizacja: Kraków - Borek Fał.
Kontakt:

Post autor: Coffee »

Nie, nie jest. Zależy od konfiguracji zespołu napędowego oraz od tego, czy przewoźnik dba o autobus.
Miałem to samo napisać.
W Krakowie kierowcy sobie cenią gnioty, głównie za "uniwersalność" i stanowisko prowadzącego.
Tak, jest.
Jak się nie dba, to się nie ma...

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Pamiętam jednego z warszawskich "gniotów" (to był chyba #4778 lub #4779, parę lat temu). Siedziałem na jednym z dwóch foteli na nadkolu. I czułem jak oba fotele się bujają... więc się przesiadłem na przeciwko, przez korytarz. ;)

Chwilę później, na fotelu, na którym ja siedziałem - usiadła kobieta... autobus ruszył. Fotele, razem z kobietą, zaczęły się bujać... razem z kawałkiem podłogi :P

Spotykałem ten autobus kilka razy i podłoga dalej się ruszała. Potem to naprawiono ;)
Ostatnio zmieniony 2011-07-07, 10:54 przez J-31, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 5931
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Post autor: Przemek »

J-31 pisze:Pamiętam jednego z warszawskich "gniotów" (to był chyba #4778 lub #4779, parę lat temu). Siedziałem na jednym z dwóch foteli na nadkolu. I czułem jak oba fotele się bujają... więc się przesiadłem na przeciwko, przez korytarz. ;)

Chwilę później, na fotelu, na którym ja siedziałem - usiadła kobieta... autobus ruszył. Fotele, razem z kobietą, zaczęły się bujać... razem z kawałkiem podłogi :P

Spotykałem ten autobus kilka razy i podłoga dale się ruszała.
No proszę - czyli ten typ tak ma :D

Awatar użytkownika
Michalbc
Posty: 884
Rejestracja: 2008-12-20, 23:31
Lokalizacja: Bolesławiec
Kontakt:

Post autor: Michalbc »

Zawór zbija powietrze z układu, bo sprężarka za dużo go wpompowuje do układu?;)

Awatar użytkownika
BarteG
Posty: 82
Rejestracja: 2010-08-12, 21:29
Lokalizacja: Kielce

Post autor: BarteG »

A ja ostatnio zrobiłem mały przegląd gniotów z pierwszych serii produkcyjnych. Nie chodzi mi o wszystkie gnioty z nie-panoramicznymi przodami tylko o te z a'la Ładowskimi lampami:
Obrazek
Ten na zdjęciu, czyli "biała dama" niby nadal istnieje, ale po remoncie nie ma już wiele wspólnego z oryginałem. Najwięcej, bo po 3 sztuki "uchowało" się ich w Zielonej Górze i Lublinie (z tym, że Lubelskie dostały zderzaki/lampy od peery). Poza tym po jednej sztuce jest we Wrocławiu i Wałbrzychu. No i właśnie mam pytanie dotyczące tych dwóch wozów. wrocławski gniotek z tego co mi wiadomo od dłuższego czasu jest remontowany- jak obecnie wygląda jego sytuacja? Wyjechał już czy jeszcze go dłubią? Nie wiecie jakie malowanie dostał/dostanie (czerwono-żółte czy "strzałę")? Natomiast co do wałbrzyskiego- wiem, że usiłowano go sprzedać, ale na TWB wciąż wisi jako własność MPK. To jak z nim w końcu jest? A może gdzieś w Polsce są jeszcze jakieś egzemplarze o których nie wiem?

Awatar użytkownika
irisbus
Posty: 1944
Rejestracja: 2006-05-08, 17:24
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

Post autor: irisbus »

Natomiast co do wałbrzyskiego- wiem, że usiłowano go sprzedać, ale na TWB wciąż wisi jako własność MPK. To jak z nim w końcu jest?
Póki co nadal stoi na placu i czeka, wciąż jest wystawiony na sprzedaż za 8670 zł.

EDIT

Dziś Gniot pojechał o własnych siłach w siną dal, przed nim jechał holownik ciągnący Neoplana.

Awatar użytkownika
Suchy
Posty: 156
Rejestracja: 2007-07-04, 14:44
Lokalizacja: Nowa Wieś (gm. Nisko)
Kontakt:

Post autor: Suchy »

irisbus pisze:Dziś Gniot pojechał o własnych siłach w siną dal, przed nim jechał holownik ciągnący Neoplana.
Możliwe, że tam, gdzie i ten Neoplan - do Suradówka.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: M121M

Post autor: J-31 »

Napiszę to tutaj, bo sprawa dotyczy Jelcz-a M121M... który już nie będzie jeździł w komunikacji miejskiej.

MZA sprzedało swoje M121M, część trafiło do KM Łomianki, a reszta... po różnych firmach. I oto #4871 został przekazany do ... Schroniska na Paluchu. Po co ?

Autobus otrzymał tam drugie życie i będzie służył do ... szkolenia psów. Autobus jest kompletny, ale już nie będzie jeździł, natomiast zarządowi schroniska zależało aby miał aktywną hydraulikę. Ona ma się głośno zachowywać, po to by psy nie bały się wchodzić do środka i pomimo różnych dziwnych odgłosów czuły się bezpiecznie ;)

Na razie pojazd jest w dobrej kondycji i zachował swoje "blachy"

:strzałka: https://www.flickr.com/photos/129661548@N06/40875838962
:strzałka: https://www.flickr.com/photos/129661548 ... otostream/

Obok stoi wiata przystankowa, ona również ma charakter szkoleniowy
:strzałka: http://busphoto.ru/photo/225011/?upd=1

ODPOWIEDZ

Wróć do „Jelcz”