M121M

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marki Jelcz...
Awatar użytkownika
Coffee
Posty: 1499
Rejestracja: 2006-05-19, 16:21
Lokalizacja: Kraków - Borek Fał.
Kontakt:

Post autor: Coffee »

J-31 pisze:
Maciek007 pisze:Doniosły mnie słuchy że ostatnio nawet NG przeszedł ich jelczedes i już pojawił się na lini. Także widać że MPK dba zarówno o swoje wozy liniowe jak i historyczne.
Jeżeli to był "jelczedes" to może Masz na myśli DD426, czyli Jelcza M182. ;)
Tak, to prawda. Choć szczerze mówiąc, to we wnętrzu bardziej dziś przypomina ALB-ę:
Dostał nowe siedzenia (Astomal AM2000 City), Obicia (Rutonex TRANSTEX 8308 432), laminaty drewnopodobne od CN113ALB, pomalowano kabinę, wymieniono szyby, na przyciemniane... Zrobiono mu blacharkę, przez co znikły wszystkie listwy, tylny znaczek i oryginalne naklejki. Wyregulowano w końcu w nim zawieszenie. Silnik był już remontowany wcześniej, więc tym razem go nie tykano.

A co dbania o wozy: Szczerze mówiąc, Wola Duchacka nosi miano niechlujów, ponieważ, owszem dba o wozy, ale robi to mało starannie i niechlujnie.

Awatar użytkownika
Maciek007
Posty: 414
Rejestracja: 2009-01-31, 20:24
Lokalizacja: Dębica

Post autor: Maciek007 »

J-31 pisze:
Maciek007 pisze:Doniosły mnie słuchy że ostatnio nawet NG przeszedł ich jelczedes i już pojawił się na lini. Także widać że MPK dba zarówno o swoje wozy liniowe jak i historyczne.
Jeżeli to był "jelczedes" to może Masz na myśli DD426, czyli Jelcza M182. ;)
Dokładnie mi o niego chodziło :)
Coffe pisze:Tak, to prawda. Choć szczerze mówiąc, to we wnętrzu bardziej dziś przypomina ALB-ę:
Dostał nowe siedzenia (Astomal AM2000 City), Obicia (Rutonex TRANSTEX 8308 432), laminaty drewnopodobne od CN113ALB, pomalowano kabinę, wymieniono szyby, na przyciemniane... Zrobiono mu blacharkę, przez co znikły wszystkie listwy, tylny znaczek i oryginalne naklejki. Wyregulowano w końcu w nim zawieszenie. Silnik był już remontowany wcześniej, więc tym razem go nie tykano.

A co dbania o wozy: Szczerze mówiąc, Wola Duchacka nosi miano niechlujów, ponieważ, owszem dba o wozy, ale robi to mało starannie i niechlujnie.
Hmmm to faktycznie nie ładnie zrobili z tymi listwami powinni na końcu jezcze raz je przymocować żeby to ładniej wyglądało :)

Awatar użytkownika
M_Szymkowiak
Posty: 1535
Rejestracja: 2005-01-21, 18:56
Lokalizacja: Kraków - Prądnik Cz.
Kontakt:

Post autor: M_Szymkowiak »

Ile nagrzewnic mają gnioty w Waszych miastach? Bo u nas tylko jedną, przy czym malutkie Vero ma 3... :|

JELCZU85

Post autor: JELCZU85 »

M_Szymkowiak pisze:Ile nagrzewnic mają gnioty w Waszych miastach? Bo u nas tylko jedną, przy czym malutkie Vero ma 3... :|
Możesz mi wytłumaczyć w którym miejscu, w autobusie ta nagrzewnica się znajduje :?:
Muszę sprawdzić w swoich Mastero bo też wydawało mi się że jest jedna w przestrzeni pasażerskiej i jedna w kabinie kierowcy :nuts: Sprawdzę i dam ci znać jak najszybciej.

Awatar użytkownika
M_Szymkowiak
Posty: 1535
Rejestracja: 2005-01-21, 18:56
Lokalizacja: Kraków - Prądnik Cz.
Kontakt:

Post autor: M_Szymkowiak »

Kabina kierowcy mnie nie interesuje :> liczy się dobro pasażera ;]
U nas we wszystkich są zaraz za drugimi drzwiami - pierwszy rząd siedzeń - po lewej patrząc w stronę tyłu.
Ostatnio zmieniony 2010-02-21, 22:08 przez M_Szymkowiak, łącznie zmieniany 1 raz.

JELCZU85

Post autor: JELCZU85 »

Musiałem zmienić cały post bo bym napisał nie prawdę :| W naszym Mastero #756 są dwie nagrzewnice teraz :) Jedna za środkowymi drzwiami po prawej stronie w pierwszym rzędzie siedzeń a druga jest wbudowana w nadkole. Zmieniłem post ponieważ w/w autobus miał wypadek nie dawno i znowu były przeróbki na blacharni tak więc to co napisałem było by nie prawdą. Jeżeli kogoś wprowadziłem w błąd to przepraszam. Nie wiem jak jest w #755 ale to dam znać jak najszybciej jak go złapię na zajezdni :D
Ostatnio zmieniony 2010-02-25, 16:26 przez JELCZU85, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Matlik
Posty: 612
Rejestracja: 2008-01-23, 23:02
Lokalizacja: Krynica-Zdrój

Post autor: Matlik »

A konwektory są?

JELCZU85

Post autor: JELCZU85 »

Matlik pisze:A konwektory są?
Tak. Sam jestem jeszcze ciekaw jak jest w innych miastach :?:

Awatar użytkownika
shakkie
Posty: 1411
Rejestracja: 2009-03-21, 21:32
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: shakkie »

Mam pytanie do warszawiaków w związku z łomiankowym #35. Otóż na TWB wpisano, że pojazd ma skrzynię biegów Voith, choć w Szczecinie miał skrzynię ZF. Czy ktoś jest w stanie potwierdzić zmianę skrzyni w tym wozie?

JELCZU85

Post autor: JELCZU85 »

Właśnie mnie też to ciekawi ale raczej bym się wypowiedział że tam jest ZF .... :?:

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Możliwe, że ZNS, w czasie remontu wstawił mu skrzynię ZF. Nie wiadomo jak była zużyta poprzednia skrzynia biegów. I zainwestowali w autobus ;)

Awatar użytkownika
Coffee
Posty: 1499
Rejestracja: 2006-05-19, 16:21
Lokalizacja: Kraków - Borek Fał.
Kontakt:

Post autor: Coffee »

A jak już jesteśmy w temacie okołowarszawskich gniotów, to takie pytanie:
Był swego czasu przetarg na zrobienie pełnego NG, warszawskim gniotom. Kto go wygrał ?

Awatar użytkownika
Michalbc
Posty: 884
Rejestracja: 2008-12-20, 23:31
Lokalizacja: Bolesławiec
Kontakt:

Post autor: Michalbc »

Coffee pisze:A jak już jesteśmy w temacie okołowarszawskich gniotów, to takie pytanie:
Był swego czasu przetarg na zrobienie pełnego NG, warszawskim gniotom. Kto go wygrał ?
Nie przypadkiem ten sam kto wygrał przetarg na Neoplany? :>

Awatar użytkownika
Coffee
Posty: 1499
Rejestracja: 2006-05-19, 16:21
Lokalizacja: Kraków - Borek Fał.
Kontakt:

Post autor: Coffee »

Michalbc pisze:Nie przypadkiem ten sam kto wygrał przetarg na Neoplany? :>
Czyli kto?

Awatar użytkownika
Michalbc
Posty: 884
Rejestracja: 2008-12-20, 23:31
Lokalizacja: Bolesławiec
Kontakt:

Post autor: Michalbc »

Coffee pisze:Czyli kto?
PNTPKS

Bartek

Post autor: Bartek »

Łańcut robi i Neoplany i Jelcze dla Stolicy.

Awatar użytkownika
Coffee
Posty: 1499
Rejestracja: 2006-05-19, 16:21
Lokalizacja: Kraków - Borek Fał.
Kontakt:

Post autor: Coffee »

pr110 pisze:Łańcut robi i Neoplany i Jelcze dla Stolicy.
To już zaczynam się bać o te wozy :P
Będą Neo-gnioty (rodem z ZNS-u) i N4020 z mordami od MAZów 105...

Dzulikiewicz

Post autor: Dzulikiewicz »

pr110 pisze:Łańcut robi i Neoplany i Jelcze dla Stolicy.
Robi, ale nie żadne NG, tylko zwykłą estetykę.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Coffee pisze:Będą Neo-gnioty (rodem z ZNS-u) i N4020 z mordami od MAZów 105...
Nie będą żadne N4020 z "mordami od MAZ-ów". Część Neosiów już wróciła z remontu i wyglądają jak by miały nowe blachy. Design pozostał po staremu. Tak jak napisał Dzulikiewicz. Poprawiono ich estetykę. I rzeczywiście wyglądają lepiej. ;)

ADAS11

Post autor: ADAS11 »

Witam
chciałbym zasięgnąć po waszą opinie (użytkowników forum) czy jelcz M121M "Gniot" jest zbyt awaryjnym wozem

ODPOWIEDZ

Wróć do „Jelcz”