Jelcz L090M

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marki Jelcz...
Awatar użytkownika
Suchy
Posty: 156
Rejestracja: 2007-07-04, 14:44
Lokalizacja: Nowa Wieś (gm. Nisko)
Kontakt:

Post autor: Suchy »

Obrazek
Nie wiem czy ktoś już to zrobił. Drzwi od Dluxa w L090M. Autobus do sprzedania na Allegro. Nr rej. SD 70210.

interwojciech

Post autor: interwojciech »

Poratowałby mnie ktoś z Was zdjęciem pulpitu kierowcy Jelcza L090M z dwoma drzwiami? Potrzebne mi to jest do egzaminu na kat. D :) Dorwałem się do takiego modelu, ale w wersji szkolnej, która ma jedne drzwi i ciekawi mnie, czy w wersji miejskiej jakoś inaczej były usytuowane przyciski.

Awatar użytkownika
zanzar
Ekspert
Ekspert
Posty: 245
Rejestracja: 2008-01-26, 22:51
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Post autor: zanzar »

Autobus jak autobus. Masz znaczki na ikonkach - cudów tam nie ma. Do drzwi masz dwa przyciski w dolnym rzędzie po lewej stronie. Każdy otwiera i zamyka jedne drzwi. Jedyne to spokojnie odczekaj bo czas reakcji od wciśnięcia przycisku do zamknięcia/otwarcia drzwi jest długi (3-5s).
Z prawej w dolnym rzędzie ostatni przycisk to hamulec silnikowy. Przy zjazdach w dół na wyższych biegach możesz załączyć. Pamiętaj tylko o wyłączeniu bo odcina obroty silnika przy jakiejś tam wartości. Na włączonym hamulcu silnikowym nie dotykaj gazu bo szarpnie.
I bardzo delikatnie z hamulcem - jest wrażliwy. Od razu sprawdź na placu jak reaguje.
Na tym wozie mógłbym w nieskończoność zdawać prawko - wspomaganie takie, że jednym palcem kręcisz, skrzynia biegów precyzyjna jak w osobówce no i jest króciutki co ułatwia każdy manewr. Pamiętać jedynie trzeba o tym, że masz oś przednią pod sobą i nie można go wypuszczać nad krawężnik.
Ten egzaminacyjny na Śląsku jest żółty i doskonale widać gdzie kończy Ci się auto przy cofaniu i manewrach.

interwojciech

Post autor: interwojciech »

Dziękuję za te spostrzeżenia ;-) A wiesz może jak się sprawdza w tym wozie światła długie? Za nic mi nigdzie nie świta jak je włączyć i gdzie ich szukać żeby za dużo czasu nie stracić i się nie denerwować jakby tak pech chciał iżbym je trafił ;) Dobrze kombinuję, że będą tam gdzie się włącza kierunkowskazy i wycieraczki?

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Ciągnąłeś dźwignię do i od siebie?

interwojciech

Post autor: interwojciech »

Sprawa już nieaktualna ;) Ale tak właśnie było, że trzeba było ją bodajże wcisnąć/odepchnąć od siebie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Jelcz”