Jelcz L090M

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marki Jelcz...
Hannibal

Jelcz L090M

Post autor: Hannibal »

Zapraszam do dyskusji na temat Jelcza L090M.
Autobus ma identyczny przód jak Jelcz L100 Citus. MPK NS posiada 3 sztuki tego modelu, zostały zakupione w 1999r. Rozmieszczenie siedzen rózni się od tych spotkanych np w 120m czy też w/w L100. Po Prawej stronie fotele są ustawione pojedynczo, natomiast po prawej juz podwójnie. Wykonanie autobusu według mnie jest dość słabe. Dosłownie wszystko trzeszczy podczas jazdy, strasznie trzesie i telpie w nim. Po kilku latach użytkowania w Nowym Saczu jest w środku w kiepskim stanie, porysowane fotele, brak szyby przedniej odzielajace część dla pasazerów i kierowcy. Krótko mówiąc ten wóz jest dosyć kiepski. Prosze o opinie :cool:
Zdjecie L090M mojego autorstwa :)
Obrazek
Ostatnio zmieniony 2009-10-08, 14:41 przez Hannibal, łącznie zmieniany 4 razy.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Słyszałem, że jest on na podwoziu Stara.
Osobiście uważam, że są one potrzebne ponieważ, czasami przewoźnik potrzebuje autobus do szczególnie trudnych warunków drogowych.

Wiśnia

Post autor: Wiśnia »

Tak, jest na podwoziu Stara. Widziałem go kilka razy w Katowicach, Drabas ¯ory takie posiada. Nie jechałem, ani nie widziałem go w środku, ponieważ za każdym razerm stał zamknięty. Mogłem tylko podskoczyc do szyby ;) . Ogólnie "następca ogórka" jest ...śmieszny

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Czy te autobusy obsługują jakieś linie na Śląsku. Czy są to po prostu autobusy zakładowe ? :)

Wiśnia

Post autor: Wiśnia »

Jeżdżą do m.in. Jastrzębia.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Extra ale jako co. Linia PKS, czy KM, czy dowóz pracowników :)

Wiśnia

Post autor: Wiśnia »

J-31 pisze:Extra ale jako co. Linia PKS, czy KM, czy dowóz pracowników :)
Prywatny przewoźnik (chyba). Coś w stylu PKSu.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Ok. Dzięki :)

Tomi

Post autor: Tomi »

Posiada go firma Drabas. Obsługuje linie z Katowic do Jastrzębia ( Beton) Zdroju. Startuje z katowickiego dworca autobusowego na ul.Piotra Skargi. Jest to konkurent PKS. Cena biletu jest taka sama jak w PKS. Jako ciekawostkę dodam, że Drabasowski pojazd jest wyposażony w monitor. Czas przejazdu do Jastrzębia wtedy gdy nim miałem wielokrotnie okazje podróżować wynosił 1 h. PKS wysyłał do obsługi tej lini Autosany H9-21 (czas przejazdu do Jastrzębia 1,5 h ),a jako ekspresy Volkswageny Transportery. Czasy przejazdu ulegają jak wiadomo zmianom spowodowanym coraz większym ruchem na drogach. Ogólnie wrażenia z jazdy dobre.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Extra wielkie dzięki. Pozdrawiam. :)

Mati15

Post autor: Mati15 »

W Bydgoszczy też są takie jelcze, one są na podwoziu M.A.N. Nasze mają 4 lata i nic im nie jest, jeden z moich ulubionych busów. ;)

Podi

Post autor: Podi »

Mati15 pisze:W Bydgoszczy też są takie jelcze, one są na podwoziu M.A.N. Nasze mają 4 lata i nic im nie jest, jeden z moich ulubionych busów. :wink:
A jeżdzą w Forbusie co nie?

Hannibal

Post autor: Hannibal »

Podi pisze:A jeżdzą w Forbusie co nie?
6 sztuk śmiga w MZK Bydgoszcz :)
http://ams1.lo3.wroc.pl/tomek/images/ph ... /43502.jpg

Mati15

Post autor: Mati15 »

W sumie tak , forbusowskie są jakby szybsze i cichsze. Nie mam zielonego pojęcia odczego to zależy, no i w forbusie mozna siedziec obok kierowcy :D

ppln

Post autor: ppln »

A co on taki kanciasty? I ma ktoś fotki wnętrza?

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Mati15 pisze:W Bydgoszczy też są takie jelcze, one są na podwoziu M.A.N. Nasze mają 4 lata i nic im nie jest, jeden z moich ulubionych busów. ;)
Mati15, a czy przy okazji, Mógłbyś napisać trochę o swoich wrażeniach z jazdy tym autobusem - oczywiście jako pasażer. Ciekawy jestem Twoich wrażeń, ponieważ z tego co wiem, to jest autobus na podwoziu samochodu ciężarowego. ;)

Toteż ciekawy jestem, czy nie ma jakichś negatywnych wrażeń, typu dokuczliwe skrzypienia, czy jakieś "bujanie" - szczególnie na tylnym zwisie ? ;)

Mati15

Post autor: Mati15 »

Jazda jest przyjemna nic nieskrzypi i nie wali, a jeżdże tylko obok kierowcy :rotfl: . Styłu dość wyrzuca do góry ale nie tak jak w Otoyolu. :D

muszyx
Posty: 255
Rejestracja: 2005-05-07, 15:28
Lokalizacja: Myśliwiecka 3/5/7

Post autor: muszyx »

Jelcza L090 chyba stworzono, żeby był gimbusem. Widziałem kilka razy a raz się nim przejechałem (taka tam przejażdżka :D). Wygodnie, przyjemnie i pomarańczowo :]

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

Na Podkarpaciu takie Jelcze występują głównie jako gimbusy i z tego, co widziałem jedną sztuke tego wozu posiada PKS Krosno. Jelcz z PKS Krosno posiada w środku siedzenia Autometa i jeździ głównie po wioskach. Co prawda nie jechałem tego typu Jelczem, ale wyobrażam sobie, jak musi się czuć pasażer po przejechaniu np. 20 km na Autometach :/.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

To prawda jazda na fotelach "Autometa" nie należy do przyjemności, ale sam pojazd, to chyba znakomicie się spisuje w tych warunkach ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Jelcz”