Jelcz L090M

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marki Jelcz...
Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

JELCZU85 pisze:Jakieś przytulne lokum by się znalazło, masz kasę masz wszystko....no może trochę przesadziłem ;)
No właśnie i to jest problem. Bo remont, to inwestycja jednorazowa (pomijając już kwestie późniejszej eksploatacji pojazdu - bo wiadomo, że eksploatacja też kosztuje). Natomiast miejsce parkingowe - a najlepiej miejsce w jakimś garażu czy hali - to jest stały koszt i problem :]

Wyremontować pojazd, a potem postawić go "pod chmurką" - to trochę bez sensu. Bo warunki atmosferyczne zniszą pojazd :confused:

JELCZU85

Post autor: JELCZU85 »

J-31 pisze:
JELCZU85 pisze:Jakieś przytulne lokum by się znalazło, masz kasę masz wszystko....no może trochę przesadziłem ;)
No właśnie i to jest problem. Bo remont, to inwestycja jednorazowa (pomijając już kwestie późniejszej eksploatacji pojazdu - bo wiadomo, że eksploatacja też kosztuje). Natomiast miejsce parkingowe - a najlepiej miejsce w jakimś garażu czy hali - to jest stały koszt i problem :]

Wyremontować pojazd, a potem postawić go "pod chmurką" - to trochę bez sensu. Bo warunki atmosferyczne zniszą pojazd :confused:
No fakt, ale myślę że jeżeli na takie coś się decydujesz to wypadało by zorganizować wcześniej halę i takie tam, bo po co coś zaczynać od dupy strony ;)

Awatar użytkownika
zanzar
Ekspert
Ekspert
Posty: 245
Rejestracja: 2008-01-26, 22:51
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Post autor: zanzar »

No nawet KMKM Warszawa hali nie ma więc nie wymagajcie dużo - co innego trzymać pod chmurką a co innego tłuc w warunkach ulicznych i zimowych bo posypanych solą ulicach. Jest zrobiony porządnie - jeśli będziemy go konserwować na bierząco to wiele mu się nie stanie.

Niestety ten kraj to Polska - Muzeum Transportu z prawdziwego zdarzenia nie ma i raczej długo nie będzie - jedyna szansa dla tych wozów to utrzymać je w stanie dobrym, tak by za parę lat mając jakąś kolekcję można było dogadać się albo z jakimś muzeum lub z miastem. Przez "utrzymanie w stanie dobrym" rozumiem posiadanie wozów zarejestrowanych a więc będących sprawnymi technicznie.

Hannibal

Post autor: Hannibal »

Czas na kilka nowych wieści apropo L090M #51.
Wóz już po lakierowaniu :) Dziś poza wstępnymi porządkami podmalowane zostało dużo elementów na kolor czarny. W zasadzie prace malarskie są całkowicie skończone. W przyszłym tygodniu uzbrojenie wozu.

Zatem krótka prezentacja (wóz jest w pyle po malowaniu więc okna i niektóre elementy są po prostu brudne):

Ogólny widok na #51
Obrazek

Obrazek

Słupki międzyokienne i ramki okien:
Obrazek

Obrazek

Drzwi:
Obrazek

Felgi:
Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Maciek007
Posty: 414
Rejestracja: 2009-01-31, 20:24
Lokalizacja: Dębica

Post autor: Maciek007 »

Bardzo ładnie się prezentuje, tak dalej! :)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Wow. Teraz to zaczyna wyglądać niczym fabrycznie nowy :)

JELCZU85

Post autor: JELCZU85 »

No felgi są super a szczególnie lubię jak piasty są na czarno pomalowane :DA autobus rzeczywiście nabiera wyglądu jak z fabryki ;)

Awatar użytkownika
Matlik
Posty: 612
Rejestracja: 2008-01-23, 23:02
Lokalizacja: Krynica-Zdrój

Post autor: Matlik »

A jeszcze dojdą żółte obręcze na przedniej osi :D

Awatar użytkownika
zanzar
Ekspert
Ekspert
Posty: 245
Rejestracja: 2008-01-26, 22:51
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Post autor: zanzar »

No jak dobrze pójdzie to w ten weekend dopieszczanie i oficjalne zdjęcia a w przyszłym tygodniu przegląd i rejestracja :D Trzymać kciuki :)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

zanzar pisze:Trzymać kciuki :)
Spoko. Już trzymam :P

Hannibal

Post autor: Hannibal »

No troszkę sprawy się przeciągły niż to było wyżej zapowiadane ale wozu przybywa:

Obrazek

Już blisko :)

Awatar użytkownika
zanzar
Ekspert
Ekspert
Posty: 245
Rejestracja: 2008-01-26, 22:51
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Post autor: zanzar »

Trochę zeszło. A dziś odpaliliśmy go :D Awaria pompy paliwowej usunięta, elektryka spięta, drzwi zamontowane - ogólnie miodzio :D

A jak sobie przypomne jak wyglądał wcześniej to kurcze no można powiedzieć, że daliśmy radę :diabeł:

Dla porównania z imprezy pożegnalnej:
Obrazek

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

WOW. Nie no. Panowie Jestem pod mega wrażeniem :shocked:

Autobus wygląda niczym fabrycznie nowy. Toć to, chyba w fabryce, w czasie produkcji, go tak nie odpicowali, jak Wy. :P

Moje gratulacje. Naprawdę Włożyliście w tą "pięćdziesiątkę jedynkę" mnóstwo pracy. Doskonale go pamiętam jeszcze z października, tak więc rzeczywiście różnica - przynajmniej w poszyciu zewnętrznym - jest przeogromna. :)

JELCZU85

Post autor: JELCZU85 »

Jestem pod wrażeniem :shocked: Gratuluje chłopaki i jak to u nas w pracy mówią "Szacunek wam za to" ;)

Awatar użytkownika
zanzar
Ekspert
Ekspert
Posty: 245
Rejestracja: 2008-01-26, 22:51
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Post autor: zanzar »

No i stało się co stać się miało czyli #51 przeszedł wszelkie wymagane przeglądem badania i inne procedury dzięki czemu stał się zabytkiem.

Wczoraj odebraliśmy żółte tablice rejestracyjne (z jedynym słusznym numerem: KN 051 ) no i ogólnie to wygląda dzisiaj tak:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zostało domyć sufit, zamontować radio i odzyskać za jakieś pół roku komplet tablic elektronicznych jak skasują PRkę która je wypożyczyła :D

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Gratulacje. Autobus wygląda przepięknie. Wykonaliście kawał świetnej roboty :)

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

L090M zarejestrować jako zabytek? Ja rozumiem Ikarusa KMKM, bo tego naprawdę niewiele powstało, ale dla mnie trochę dziwne jest, że udało się z tym. Ale nie mam nic przeciwko, będą mniejsze opłaty

Bartek

Post autor: Bartek »

Tak się składa, że Jelczy w tej wersji również niewiele powstało, więc ma pełne prawa do tego żeby być zabytkiem, takie same jak stołeczny Ikarus.

Lopez

Post autor: Lopez »

Dla mnie bomba :)

ŁK-MZK

Post autor: ŁK-MZK »

zanzar pisze:No i stało się co stać się miało czyli #51 przeszedł wszelkie wymagane przeglądem badania i inne procedury dzięki czemu stał się zabytkiem.
Były jakieś problemy z zarejestrowaniem go na zabytek ;) :?:

Fajny pomysł bo tych wozów możemy za kilka lat już nie zobaczyć, a warto chociaż jedną sztukę każdego modelu mieć gdzieś zachowaną ;) .

Co do autobusu to się świetnie prezentuje ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Jelcz”