Zeszpecony (M/L)11 - tego jeszcze nie widzieliście

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marki Jelcz...
Adrian_

Post autor: Adrian_ »

No dobrze, ale poza innymi oknami, tyłem i drzwiami to reszta nie rózni sie zbytnio od PR110D Lux. Czyli, jak mniemam jest to M11/L11 w budzie Peerki? jeśli tak, to ten autobus musiał zostać konkretnie przerobiony, bowiem nie jest łatwo przerobić M11 na Peerkę.

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

A rozstaw osi to co?
Wg mnie tylko dospawano przód i tył.

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

Czy ten L11/M11 nie posiadał kiedyś środkowych drzwi? bo coś mi się widzi, że środkowe drzwi mogły zostać wywalone, a tylne i przednie zwężone o 1 płat.

Awatar użytkownika
Piotrek_2274
Posty: 700
Rejestracja: 2005-09-03, 13:29
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Piotrek_2274 »

Zależy czy to był L czy M. Ale kto to wie?:P

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Odświeżę nieco tenże temat, bowiem w czeluści TWB odnalazłem tą oto konstrukcję. Ten Neoplan (tak, to Neoplan) powalił mnie niemalże na kolana swoim ślicznym dospawanym przodem, zapewne od 080, lampami od Merca beczki, znaczkiem też od Merca i klapą od niewiadomoczego. A oto przed wami, istny majstersztyx inowrocławskiej myśli technicznej, Neoplan N407/Jelcz 080 (bo na PR-ę mi to nie wygląda): http://transport.asi.pwr.wroc.pl/autobu ... icket=1765 .
Teraz już tylko czekać na Citaro z przodem od Airwolfa, albo NL202 z światłami i zderzakiem od Ikarusa…

Awatar użytkownika
u2w
Posty: 2030
Rejestracja: 2005-02-15, 16:59
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: u2w »

Tego typu Neosie i Merce ogólnie były swoistymi dziwadłami... ale to, no cóż pozostawię na razie bez komentarza :devil:

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Aczkolwiek przyznasz, że dospawanie doń przodu od starego Jelcza znacząco zwiększa stopień dziwaczności autobusu.

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

Rotfl, toż to przebija nawet stuningowanego Jelcza 080 w Sanoku. Widac właściciel wstawił do tego wozu spasowane części, które miał na magazynie i tak oto powstał taki potwór. Jest to śmeiszny, ale mimo wszystko obrzydliwy autobus. Ale w sumie mordki starszych Neoplanów są niewiele ładniejsze od tego na zdjęciu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Jelcz”