M121 -"Mastero"

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marki Jelcz...
faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Pewnie pożyczyli sobie autobus na czas jakichś kłopotów taborowych, albo chcą kupić ten egzemplarz.

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 5931
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Post autor: Przemek »

mrozard pisze:O ja pi... testować Maestro, które już nie jest produkowane!? Paranoja <b><b>conajmniej</b></b>... :nuts:
To ciekawe co powiesz o MPK Wrocław, które przez pewien czas eksploatowało przegubowe autobusy standardowe VOV-II generacji z innych miast i bynajmniej nie zamierzało ich kupić.

Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Shadow238 »

KKS pisze:Pewnie pożyczyli sobie autobus na czas jakichś kłopotów taborowych, albo chcą kupić ten egzemplarz.
Nie przypominam sobie, aby Sosnowiec miał problemy taborowe. A ta wizyta M121 troszkę mnie zaskoczyła, tym bardziej, że nie ma czego tu tak naprawdę testować, bo konstrukcja jest znana PKMowi, więc w grę chyba wchodzi ewentualny zakup.

JELCZU85

Post autor: JELCZU85 »

Pewnie jakieś miasto będzie go testować do póki ktoś nie zdecyduje się na jego zakup....albo zakup(co podejrzewam), kilku sztuk które zostały bo mi się wydaje że to nie jeden model :) Szczególnie że to ma silnik MAN-a....

Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Shadow238 »

Podobno już kilka razy odpadła w nim podsufitka zlatując na siedzenie pasażera na szczęście nikt tam nie siedział :/

JELCZU85

Post autor: JELCZU85 »

Shadow238 pisze:Podobno już kilka razy odpadła w nim podsufitka zlatując na siedzenie pasażera na szczęście nikt tam nie siedział :/
Ciekawe co mu jeszcze odpadnie??? :o: Znam przypadki że ludzie w Jelczach wpadali z siedzeniami przez podłogę.... :D

Awatar użytkownika
Michalbc
Posty: 884
Rejestracja: 2008-12-20, 23:31
Lokalizacja: Bolesławiec
Kontakt:

Post autor: Michalbc »

JELCZU85 pisze: Ciekawe co mu jeszcze odpadnie??? :o: Znam przypadki że ludzie w Jelczach wpadali z siedzeniami przez podłogę.... :D
To było w 'starych' Jelczach. To samo dzieje się w H9-35 :diabeł:

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

JELCZU85 pisze:Znam przypadki że ludzie w Jelczach wpadali z siedzeniami przez podłogę.... :D
Ja znam przypadek M121M - w Warszawie - którego fotele (oba) bujały się razem z kawałkiem podłogi. Było tuż przed drugą osią, czyli na podeście. Oczywiście dawno to usunięto i już jest OK. ;)

JELCZU85

Post autor: JELCZU85 »

U nas takie przypadki były w Jelczach 120 MM/1....pasażer wpadł z siedzeniem przez podłogę podczas jazdy :diabeł: ,a ostatnio w Jelczu 120MM/1 jednemu gościowi podłoga rozstąpiła się jak Mojżeszowi morze(na wysokości środkowych drzwi :diabeł: .....dobra ale wróćmy do tematu bo to nie o tym :D

lukmek

Post autor: lukmek »

Panowie, może macie info na temat jednostki napędowej oraz skrzyni biegów w tym pojeździe - http://www.phototrans.eu/15,228543,47.html

Awatar użytkownika
Coffee
Posty: 1499
Rejestracja: 2006-05-19, 16:21
Lokalizacja: Kraków - Borek Fał.
Kontakt:

Post autor: Coffee »

Nie jestem pewien, ale jak rozmawiałem z przedstawicielem z ZNS, to stwierdził, że tam jest silnik MANA (D 0826 LUH 12). Co do skrzyni: Zapomniałem się dopytać...

JELCZU85

Post autor: JELCZU85 »

Skrzynia biegów to chyba ZF :) pięciobiegowa(ZF 5 HP 500)

[ Dodano: 2010-01-04, 20:37 ]
Jakie były dostępne wersje silnikowe Mastero?? Tylko Iveco i Man czy coś jeszcze??

ODPOWIEDZ

Wróć do „Jelcz”