M083 -"Libero"

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marki Jelcz...
Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

A co dzieje się z białym testowym Libero ? Jest nadal w Warszawie. "Mobilis" nadal go eksploatuje. Widziałem ten autobus wczoraj po południu na pętli Nowe Bemowo, obsługiwał linię 201. Co gorsza pojazd miał cały bok obklejony w czerwone serduszka WOŚP... dziwne, że jeszcze nikt tego nie zdrapał. :]

Pojazd ma trochę inny układ wnętrza. Ma więcej foteli, nie posiada półtoraków, wyłącznie podwójne fotele. Poręcze aluminiowe.

Hmmm, ciekawy jestem, czy A199 to już tak pozostanie na stałe, czy tylko na dłuższą chwilę :roll:

Referee

Post autor: Referee »

Michalbc pisze:
Amalio pisze: Gdyby opchnęli, to by już dawno było wiadomo...
A już było kilka przypadków, że nie wiadomo, gdzie wozy poszły :)
Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o kasę. Pewnie nie mogą się dogadać, jeden by chciał jak najwięcej zarobić na pojeździe, a inny jak najmniej za niego zapłacić.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

W kółko zapominam - a jednak może to byc ciekawe.

W lutym tego roku pisałem o testowym Jelczu M803 "Libero" - A199, którego, firma "Mobilis" (nasz, stołeczny ajent k.m.) "testował"... otóż, w lutym zastanawiałem się co dalej z tym autobusem.

I teraz wiem, że został on już na stałe. Wciąż jeździ. I co ciekawe, w "Mobilisie" naklejono mu nawet reklamę - na tylną ścianę. Dokładnie taką jak na tym zdjęciu :strzałka: galeria/details.php?image_id=16034

Nie muszę dodawać, że o ile na tym żółtym "Libero" nie ma to większego znaczenia, o tyle na białym autobusie - który sam w sobie jest reklamą producenta - ta reklama wygląda raczej strasznie :confused:

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Libero

Post autor: J-31 »

Słówko na temat stołecznych Jelczy Libero ("Mobilis"). Miałem o tym napisać już dawno, bo sprawa nie jest nowa, ale nie miałem możliwości sfocenia. Dopiero teraz udało mi się złapać jeden z "mobiliskowskich" Jelczy. ;)

Otóż, część pojazdów otrzymała dodatkową kratkę na tylnej ścianie. Rozumiem, że ma to poprawić wentylację silnika, ale czemu tylko kilka pojazdów. Tylko kilka pojazdów ma takie kratki. Reszta ma po staremu (brak kratki) ;)

Na wszelki wypadek dodam, że chodzi o dużą kratkę na wysokości świateł tylnych ;)

:strzałka: http://img408.imageshack.us/img408/1701/a181q.jpg

9507
Posty: 2906
Rejestracja: 2008-10-03, 18:15
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: 9507 »

A to nie te, co były na naprawach w Autosanie?

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

9507 pisze:A to nie te, co były na naprawach w Autosanie?
Nie mam listy autobusów, które były w Autosanie, ale całkiem możliwe ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Jelcz”