M083 -"Libero"

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marki Jelcz...
Gadzie
Posty: 1046
Rejestracja: 2007-04-16, 20:48
Lokalizacja: Dobroszyce
Kontakt:

M083 -"Libero"

Post autor: Gadzie »

Gdy przeglądałem gazetki spotkałem się właśnie z Jelczem M083 Libero. Szczerze mówiąc nie widziałem tego nigdy. Czy ktoś ma jakieś informacje, fotki?

barthezz_13

Post autor: barthezz_13 »

Wystarczy wpisać w Googlach :diabeł:
http://www.ltek.comernet.pl/ziutek/2006_79libero122.jpg

I jeszcze link do informacji o Jelczu Libero:
http://infobus.pl/text.php?id=8658&from=tag

Nie musisz dziękować :D
Ostatnio zmieniony 2007-04-23, 14:55 przez barthezz_13, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Shadow238 »

Odpowiedź Jelcza na produkt Solarisa o nazwie Alpino ;)

PS. Ale Solaris i tak ładniejszy i lepszy :P

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Ja bym się tak nie spieszył z opinią o nowym "Libero". Ten autobus to nowość. Może to być również nowa jakość Jelcza :mruga:

Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Shadow238 »

J-31 pisze:Ja bym się tak nie spieszył z opinią o nowym "Libero". Ten autobus to nowość. Może to być również nowa jakość Jelcza
Może i nawet załóżmy, że nie będzie trzeszczył wewnątrz, ale to Jelcz. Sama nazwa tej marki wskazuje nowy autobus na porażkę :mruga:

barthezz_13

Post autor: barthezz_13 »

J-31 pisze:Nowa jakość Jelcza
Gorszej już sobie nie wyobrażam :diabeł:

Gadzie
Posty: 1046
Rejestracja: 2007-04-16, 20:48
Lokalizacja: Dobroszyce
Kontakt:

Post autor: Gadzie »

MKM Shadow pisze:PS. Ale Solaris i tak ładniejszy i lepszy

Rzeczywiście Solaris o wiele lepszy. Chociaż z drugiej strony J-31 ma racje. Może zaprezentuje się lepiej. Pożyjemy zobaczymy. A czy jakieś mpk, mza, pks itp. go kupiło :?:

barthezz_13

Post autor: barthezz_13 »

Gadzie pisze:A czy jakieś mpk, mza, pks itp. go kupiło
Jeszcze nic o tym nie słyszałem :)
Wiem tyle, że autobus był na testach w Przemyślu, Chełmie i Bielsku Podlaskim.

ppln

Post autor: ppln »

J-31 pisze:Może to być również nowa jakość Jelcza
:strzałka: Pulpit
Powiedziałeś może nowa jakość? Z takim czymś jako deska nie ma szans. Gdyby wsadzili VDO to by było wiadomo, że nie mamy do czynienia z tandetą, a tak ten pulpit ma kształt gorszy niż te z gniotów.

bystrzak2000

Post autor: bystrzak2000 »

Przecież M083C to lekko odświeżony Koliber, który swoje lata juz ma i jak widać w Libero jest jeszcze całkiem sporo elementów z Kolibra, choćby ta deska. A VDO zawsze można sobie zamówić, ale to kosztuje i dlatego Jelcz stosuje oprócz VDO również własne deski.

ppln

Post autor: ppln »

bystrzak2000 pisze:i dlatego Jelcz stosuje oprócz VDO również własne deski.
Tylko dlaczego wsadza je do modeli pokazowych? Rozumiem, że przewoźnik bez kasy może zamówić sobie jakiś badziew zamiast deski, ale w pokazowych powinny być użyte najwyższej jakości komponenty (np. tak jak w gniocie mastero)

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Nie taka zła ta deska, może i to jest kawał plastiku z powsadzany instrumentami, ale przynajmniej to jakoś wygląda i przyciski nie są z Jelcza PR110. Ja tam uważam, że się nadaje.
Poza tym deska to nie jest najważniejsza rzecz w autobusie, gdybym kupował jakieś to byłaby jedna z ostatnich rzeczy, na jakie bym patrzył

barthezz_13

Post autor: barthezz_13 »

plocmaster pisze:Poza tym deska to nie jest najważniejsza rzecz w autobusie, gdybym kupował jakieś to byłaby jedna z ostatnich rzeczy, na jakie bym patrzył
Dokładnie. Autobus jest przede wszystkim dla pasażerów. I tak to nie zmienia faktu, że nie chciałbym kolejnych Jelczydeł w Łodzi :retard:

ppln

Post autor: ppln »

barthezz_13 pisze:Autobus jest przede wszystkim dla pasażerów.
Którzy jeżdżą w nich po 8 godzin każdy...

plocmaster pisze:Nie taka zła ta deska, może i to jest kawał plastiku z powsadzany instrumentami, ale przynajmniej to jakoś wygląda i przyciski nie są z Jelcza PR110. Ja tam uważam, że się nadaje.
No wybacz, ale wygląda to po prostu tandetnie. A że to detal, to właśnie źle świadczy o producencie...

barthezz_13

Post autor: barthezz_13 »

ppln pisze:barthezz_13 napisał:
Autobus jest przede wszystkim dla pasażerów.

Którzy jeżdżą w nich po 8 godzin każdy...
Dobra... Kierowcy się na pewno przyzwyczają... A dla pasażerów liczy się wygoda, a nie deska rozdzielcza. Poza tym, jeśli przewoźnik sobie zażyczy, może wybrać inną deskę, choć to będzie się wiązać z dodatkowymi kosztami...

bystrzak2000

Post autor: bystrzak2000 »

Prawda jest taka, że ewentualny kupiec i tak najpierw popatrzy na cenę i tutaj pokazano najtańszą opcję tego autobusu z deską Autosana zamiast VDO. Z resztą co z tego, że Jelcz w pokazowym Mastero wstawił nowe poręcze i drzwi, jak nikt jeszcze nie zamówił gniota z podobnymi ulepszeniami. Jak widać drzwi i poręcze od PR110 są najlepsze ;)

Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Shadow238 »

Może Jelcz ciął koszty na modelu pokazowym M083, używając tanich komponentów do wykończenia autobusu ? :P

PS. Ciekawi mnie to czemu mu nie zamontowali również klimatyzacji ;)

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Którzy jeżdżą w nich po 8 godzin każdy...
1. Nikt kiermanów na siłę w PKM-ie nie trzyma, mogą iść pracować tam, gdzie chcą
2. To może zabronimy pasażerom wsiadać do autobusów i będą jeździły puste? W końcu nikt tak kierowców nie wkurza, jak właśnie pasażerowie…
ppln pisze:A że to detal, to właśnie źle świadczy o producencie...
Potencjalni nabywcy nie patrzą na takie rzeczy

barthezz_13

Post autor: barthezz_13 »

MKM Shadow pisze:Może Jelcz ciął koszty na modelu pokazowym M083, używając tanich komponentów do wykończenia autobusu ?

PS. Ciekawi mnie to czemu mu nie zamontowali również klimatyzacji
Za drogo. A poza tym, czy Jelcz zamontował klimatyzację w jakimkolwiek swoim autobusie?

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

ppln pisze:Powiedziałeś może nowa jakość? Z takim czymś jako deska nie ma szans. Gdyby wsadzili VDO to by było wiadomo, że nie mamy do czynienia z tandetą, a tak ten pulpit ma kształt gorszy niż te z gniotów.
A skąd Wiesz, czy MPK Łódź nie zamówi sobie "Libero" z VDO ? :mruga:

Pokazali to, bo pewnie chcieli się pochwalić własnymi osiągnięciami :smile2:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Jelcz”