M083 -"Libero"

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marki Jelcz...
trasamd

Post autor: trasamd »

Do Skarżyska dotarły już owe Libera. Oprócz tego pod koniec września dostarczono jeden egzemplarz do MZK Leszno (plus 2xM121I)

Awatar użytkownika
Marcin_558
Posty: 4134
Rejestracja: 2006-09-02, 19:08
Lokalizacja: Bydgoszcz/Łochowo
Kontakt:

Post autor: Marcin_558 »

Ostatnie Jelcze Libero wyprodukowane zostały dla :
MPK Kraków : 5 sztuk
ZKM Ciechanów : 2 sztuki

Lopez

Post autor: Lopez »

trasamd pisze:Do Skarżyska dotarły już owe Libera.
Właśnie wczoraj widziałem jedno ze skarżyskich libero. Nie miałem niestety okazji się przejechać. Rozmawiałem za to przez chwilę z kierowcą. Co ciekawe stwierdził, że woli 12-letni autobu, którym jeździ na codzień. Tamtejsze egzemplarze są w najtańszych wersjach, bez jakichkolwiek bajerów. Odnośnie malowania to muszę powiedzieć, że na żywo z boku ujdzie, ale przód jest jeszcze tragiczniejszy niż na zdjęciach.

maly_miki

Post autor: maly_miki »

Lopez pisze:Co ciekawe stwierdził, że woli 12-letni autobu, którym jeździ na codzień.
No i to jest właśnie polski fenomen. Ja doskonale pamiętam jak w Wa-wie kierowcy na pętlach wspominali z łzami w oczach Ikarusy... Łącznie z tekstem "no a teraz muszę jeździć tym niskopodłogowym gównem". :-)

Awatar użytkownika
TLG
Ekspert
Ekspert
Posty: 4239
Rejestracja: 2006-08-15, 20:32
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: TLG »

A tymczasem jedno z warszawskich Liber postanowiło popełnić harakiri poprzez samospalenie. Mianowicie był to wóz A164. W ramach rekompensaty podstawiono białą demówkę na dolnośląskich numerach, która obecnie stoi na zajezdni w Ursusie.
Dla chętnych:
http://www.przegubowiec.ync.pl/galeria/ ... G_0374.JPG

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Ooops. Szkoda, ciekawy jestem, czy Mobilis dokupi jakiegoś Libero al'a Autosan, czy ten biały pojazd, pozostanie już na stałe :cool:

Lopez

Post autor: Lopez »

TLG pisze:A tymczasem jedno z warszawskich Liber postanowiło popełnić harakiri poprzez samospalenie
To się nazywa autobus z japońską duszą ;)
J-31 pisze:Ooops. Szkoda, ciekawy jestem, czy Mobilis dokupi jakiegoś Libero al'a Autosan, czy ten biały pojazd, pozostanie już na stałe
Stawiam na testera. Jeśliby jednak kupili autosana, to przy okazji może się okazać ile jest naprawdę libero w solcity :)

biker

Post autor: biker »

Jeśliby jednak kupili autosana, to przy okazji może się okazać ile jest naprawdę libero w solcity

nie solcity tylko sancity, którego pierwsze egzemplarze powstały w jelczu (dla Krakowa)

Lopez

Post autor: Lopez »

biker pisze:nie solcity tylko sancity
Sorry. Mój błąd. Dzięki za zwrócenie uwagi.

Dziwny

Post autor: Dziwny »

biker pisze:sancity, którego pierwsze egzemplarze powstały w jelczu (dla Krakowa)
Dla nas są jeszcze Libero a nie Sancity :cool:

Awatar użytkownika
Marcin_558
Posty: 4134
Rejestracja: 2006-09-02, 19:08
Lokalizacja: Bydgoszcz/Łochowo
Kontakt:

Post autor: Marcin_558 »

ZKM Ciechanów zakupił kolejne 2 sztuki Jelczy M083C Libero. Są to dwa kolejne autobusy tego typu zakupione w tym roku przez ZKM. Posiadają one silniki CUMMINS IsBe 136 oraz automatyczne skrzynie biegów Allison.

Infobus
link: http://www.infobus.pl/text.php?id=21086&from=main

Ciekawe kiedy dostarczą Jelcze Libero dla Krakowa :?:

Awatar użytkownika
Coffee
Posty: 1499
Rejestracja: 2006-05-19, 16:21
Lokalizacja: Kraków - Borek Fał.
Kontakt:

Post autor: Coffee »

I właśnie dotarło do Krakowa pierwsze Libero. Około godz. 10:00 zawitał na zajezdni Wola Duchacka :D

Lopez

Post autor: Lopez »

Super. Wiadomo już kiedy i na jakie linie wyjadą?

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Super wiadomość. No to czekamy na fotki ;)

Maciszyn

Post autor: Maciszyn »

Ja dzisiaj koło 10 też widziałem jednego Libero w barwach MPK Kraków, jeszcze bez numerów bocznych, jak jechało do zajezdni Wola Duchacka. Więc pewnie są już 2 :) Na jakich trasach mają być te wozy?

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

A propo... Testowe Libero jest aktualnie w Warszawie. Wynajął go "Mobilis" i eksploatuje w komunikacji miejskiej ;)

9507
Posty: 2906
Rejestracja: 2008-10-03, 18:15
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: 9507 »

Libera w Krk będą jeździły tam, gdzie teraz jeżdżą Autosany ;)

Lopez

Post autor: Lopez »

Akurat nie wiem gdzie jeżdżą w Krakowie autosany :] Poza tym wcale bym się o to nie zakładał bo skoro melony dawały radę to teraz mogą je podmienić vero, a nieco większe libero zastąpić te ostatnie.

Dziwny

Post autor: Dziwny »

9507 pisze:Libera w Krk będą jeździły tam, gdzie teraz jeżdżą Autosany ;)
Raczej nie, bo to dwie różne zajezdnie :cool: Obstawiam, że pojawią się na 133 i 137, ale to tylko moje wróżenie z fusów, proszę się tym nie sugerować ;)

BF201

Post autor: BF201 »

Dziwny pisze:Raczej nie, bo to dwie różne zajezdnie :cool: Obstawiam, że pojawią się na 133 i 137, ale to tylko moje wróżenie z fusów, proszę się tym nie sugerować ;)
za Melony wejdą Vero, które sie zwolnią po wejściu Libero

ODPOWIEDZ

Wróć do „Jelcz”