M083 -"Libero"

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marki Jelcz...
Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

A czy te nowe krakowskie Libero w końcu już wyjechały na linie ? Jeśli tak, to jakie linie obsługują ? ;)

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

J-31 pisze:A czy te nowe krakowskie Libero w końcu już wyjechały na linie ? )
Odpowiedź na to pytanie masz już w innym wątku ;)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Amalio pisze:Odpowiedź na to pytanie masz już w innym wątku ;)
Dzięki, ale sorry, muszę się najpierw przekopać przez całe forum, zanim zajrzę do "krakowskiego" wątku :)

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

J-31 pisze: Jeśli tak, to jakie linie obsługują ? ;)
Boss na TWB pisze:nie uwzględniając podmian, pojawiają się na razie głównie na linach borkowskich (145, 201, 215, 235, 245, 275) czy też 223 zaczynającej w Łagiewnikach.

Bartek

Post autor: Bartek »

No i jak się sprawują Jelonki? Stoją czy jeżdżą?

Awatar użytkownika
Coffee
Posty: 1499
Rejestracja: 2006-05-19, 16:21
Lokalizacja: Kraków - Borek Fał.
Kontakt:

Post autor: Coffee »

Jeżdżą. I maja się dobrze.

Referee

Post autor: Referee »

A jedno, testowane Libero rozbite zostało w Ełku. Nie wiem co się z nim dzieje, jak uda mi się coś dowiedzieć napiszę

http://www.wspolczesna.pl/apps/pbcsi.dl ... =0&title=1

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Hmmm. To chyba rozumiem, czemu to Libero tak szybko zniknęło. Ponieważ pamiętam, że ten pojazd, pojawił się w kilku miastach... a potem słuch ponim zaginął. Ciekawy jestem, czy trafił do naprawy, czy go potem skasowano :roll:

Awatar użytkownika
Michalbc
Posty: 884
Rejestracja: 2008-12-20, 23:31
Lokalizacja: Bolesławiec
Kontakt:

Post autor: Michalbc »

J-31 pisze:Hmmm. To chyba rozumiem, czemu to Libero tak szybko zniknęło. Ponieważ pamiętam, że ten pojazd, pojawił się w kilku miastach... a potem słuch ponim zaginął. Ciekawy jestem, czy trafił do naprawy, czy go potem skasowano :roll:
Pociąć prawie, że nowy wóz? Pewnie opchnęli go jakiemuś przewoźnikowi, po niższej cenie ;)

Bartek

Post autor: Bartek »

No właśnie, tylko gdzie?

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

Michalbc pisze: Pociąć prawie, że nowy wóz? Pewnie opchnęli go jakiemuś przewoźnikowi, po niższej cenie ;)
Gdyby opchnęli, to by już dawno było wiadomo...

Referee

Post autor: Referee »

Wypadek w Ełku miał miejsce 23.01.2009, czyli nie tak dawno, raptem tydzień z hakiem. Tak więc, według mnie jest za wcześnie żeby gdzieś go sprzedawać lub wypożyczać.
MZK też go nie kupiło, bo przynajmniej nic o tym nie wiadomo, z resztą widać, że ma logo "PA" i numery taborowe z Łodzi.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Referee pisze:numery taborowe z Łodzi.
To jeszcze o niczym nie świadczy. Po prostu był tam na testach ;)

Referee

Post autor: Referee »

J-31 pisze:
Referee pisze:numery taborowe z Łodzi.
To jeszcze o niczym nie świadczy. Po prostu był tam na testach ;)
No o niczym, nie napisałem, że to autobus MPK Łódź, tylko że posiada łódzkie numery, gdyby był to np. ełcki pojazd miał by herb miasta i numer np. 110 :) Co nie zmienia faktu, że fajny był (jest) ten Jelczyk, a teraz stoi pognieciony bo jakiemuś kierowcy renówki się spieszyło.

Awatar użytkownika
Michalbc
Posty: 884
Rejestracja: 2008-12-20, 23:31
Lokalizacja: Bolesławiec
Kontakt:

Post autor: Michalbc »

Amalio pisze: Gdyby opchnęli, to by już dawno było wiadomo...
A już było kilka przypadków, że nie wiadomo, gdzie wozy poszły :)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

A co dzieje się z białym testowym Libero ? Jest nadal w Warszawie. "Mobilis" nadal go eksploatuje. Widziałem ten autobus wczoraj po południu na pętli Nowe Bemowo, obsługiwał linię 201. Co gorsza pojazd miał cały bok obklejony w czerwone serduszka WOŚP... dziwne, że jeszcze nikt tego nie zdrapał. :]

Pojazd ma trochę inny układ wnętrza. Ma więcej foteli, nie posiada półtoraków, wyłącznie podwójne fotele. Poręcze aluminiowe.

Hmmm, ciekawy jestem, czy A199 to już tak pozostanie na stałe, czy tylko na dłuższą chwilę :roll:

Referee

Post autor: Referee »

Michalbc pisze:
Amalio pisze: Gdyby opchnęli, to by już dawno było wiadomo...
A już było kilka przypadków, że nie wiadomo, gdzie wozy poszły :)
Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o kasę. Pewnie nie mogą się dogadać, jeden by chciał jak najwięcej zarobić na pojeździe, a inny jak najmniej za niego zapłacić.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

W kółko zapominam - a jednak może to byc ciekawe.

W lutym tego roku pisałem o testowym Jelczu M803 "Libero" - A199, którego, firma "Mobilis" (nasz, stołeczny ajent k.m.) "testował"... otóż, w lutym zastanawiałem się co dalej z tym autobusem.

I teraz wiem, że został on już na stałe. Wciąż jeździ. I co ciekawe, w "Mobilisie" naklejono mu nawet reklamę - na tylną ścianę. Dokładnie taką jak na tym zdjęciu :strzałka: galeria/details.php?image_id=16034

Nie muszę dodawać, że o ile na tym żółtym "Libero" nie ma to większego znaczenia, o tyle na białym autobusie - który sam w sobie jest reklamą producenta - ta reklama wygląda raczej strasznie :confused:

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Libero

Post autor: J-31 »

Słówko na temat stołecznych Jelczy Libero ("Mobilis"). Miałem o tym napisać już dawno, bo sprawa nie jest nowa, ale nie miałem możliwości sfocenia. Dopiero teraz udało mi się złapać jeden z "mobiliskowskich" Jelczy. ;)

Otóż, część pojazdów otrzymała dodatkową kratkę na tylnej ścianie. Rozumiem, że ma to poprawić wentylację silnika, ale czemu tylko kilka pojazdów. Tylko kilka pojazdów ma takie kratki. Reszta ma po staremu (brak kratki) ;)

Na wszelki wypadek dodam, że chodzi o dużą kratkę na wysokości świateł tylnych ;)

:strzałka: http://img408.imageshack.us/img408/1701/a181q.jpg

9507
Posty: 2906
Rejestracja: 2008-10-03, 18:15
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: 9507 »

A to nie te, co były na naprawach w Autosanie?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Jelcz”