120M

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marki Jelcz...
Mercury

Post autor: Mercury »

plocmaster pisze:1. M181MB nie ma opinii porządnego autobusu ani ogólnie w skali kraju, ani w mieście.
A kiedykolwiek miał?! Irisbus przy tym to lux-torpeda...
plocmaster pisze:2. O Jelczu wiadomo, że czasem potrafi pomóc swojemu szczęściu.
Jezeli z góry jest się na straconej pozycji, szczęściu trzeba jakoś "pomoć"...

Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Shadow238 »

Mercury pisze:A kiedykolwiek miał?! Irisbus przy tym to lux-torpeda...
ale Irisbus też ma swoje wady :P

osobiście wole Solarisa ;)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Hmmm. Powiedzmy sobie prawdę. Póki w Polsce miejska komunikacja publiczna będzie niedoinwestowana i przewoźników nie będzie stać na coś lepszego - to Jelcz ma szanse na sprzedaż M120. ;)

Mercury

Post autor: Mercury »

MKM Shadow pisze:ale Irisbus też ma swoje wady

osobiście wole Solarisa
Słuchaj, nie wyjeżdżaj mi tu z Solarką, bo to tak samo jakbyś porównał "kaszlaka" do Audi A6....

A że Citelis to wielkie G - miałem już się okazje przekonać - to można to z Jelczem porównywać. I i tak wole Citelisa.....

Kamil

Post autor: Kamil »

Dzisiaj do Wałbrzycha zawitała gazowa 120m! :smile2:

pkpic

Post autor: pkpic »

W Tarnowie 2 z 3 M120 jest przerobiona na CNG i powiem wam że fatalna to była decyzja, gdyż jest bardziej głośniejszy i już nie ma tej nutki dźwięku silnika. Natomiast trzeci tarnowski M120 to już konstrukcja z automatyczną skrzynią biegów, a zamiast wyglądu a`la PeeRa, to jest zapakowany w szkielet M120MM

Awatar użytkownika
ep40
Posty: 1549
Rejestracja: 2006-05-14, 01:02
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: ep40 »

pkpic pisze:2 z 3 M120 jest przerobiona na CNG i powiem wam że fatalna to była decyzja, gdyż jest bardziej głośniejszy i już nie ma tej nutki dźwięku silnika
Powiedz to tym co dokonali przeróbki, a zaczną gadać o ekologii itd..

ppln

Post autor: ppln »

ep40 pisze:a zaczną gadać o ekologii itd..
Jest 10 razy lepszy argument - przy posiadaniu powyżej 30 wozów na CNG już po krótkim czasie widać wymierne oszczędności, droższe autobusy zwracają się nawet przy normalnej eksploatacji

pkpic

Post autor: pkpic »

ppln pisze: Jest 10 razy lepszy argument - przy posiadaniu powyżej 30 wozów na CNG już po krótkim czasie widać wymierne oszczędności, droższe autobusy zwracają się nawet przy normalnej eksploatacji
Zobaczymy jak długo. Jeżeli wejdzie akcyza na gaz ziemny, to wtedy za takim autobusem będzie przemawiać tylko ekologia. Choć czasem się dziwię czemu przerobili aż tyle PeeRek skoro mają one duże problemy z większymi podjazdami.

ŁK-MZK

Post autor: ŁK-MZK »

No właśnie słyszałem również z gazem ziemnym, że bardzo pójdzie w górę. Najgorzej będą miały miasta, gdzie jest głównie tabor na CNG.

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

ŁK-MZK pisze:No właśnie słyszałem również z gazem ziemnym, że bardzo pójdzie w górę.
Wg mnie tak prędko nie pójdzie. Wśród blachosmrodziarzy to niepopularne, jeżdżą na tym głównie chyba autobusy i to po prostu nie miałoby sensu

siekierowy

Post autor: siekierowy »

Są takie zamierzenia niestety, a że firmy eksploatujące autobusy na CNG będą miał po podwyżce wyższe koszty niż jeżdżąc na ON, kto się tym przejmuje. W normalnych krajach CNG się nawet dotuje, a u nas trzeba zedrzeć z firm ile się da.

ŁK-MZK

Post autor: ŁK-MZK »

siekierowy pisze:Są takie zamierzenia niestety, a że firmy eksploatujące autobusy na CNG będą miał po podwyżce wyższe koszty niż jeżdżąc na ON, kto się tym przejmuje. W normalnych krajach CNG się nawet dotuje, a u nas trzeba zedrzeć z firm ile się da.
No niestety ja też tak słyszałem, zgadzam się z tym. Ostatnio uciekano od benzyniaków, dieslów i kupowano na CNG żeby ciąć po kosztach, a jakby przyszła podwyżka, to będą się cudaaa działy.

Jelcz_M11

Post autor: Jelcz_M11 »

W Warszawie zostało w MZA może ze 20 sztuk...
Są to 120MM(nr. 429X) i 120MM/1(nr 43XX, 44XX)
Ale można je jeszcze spotkać m.in. na bezpłatnej linii MAXIMUS (są to Supero z PKS GRODZISK MAZ.)...

Filip7370

Post autor: Filip7370 »

Któryjest rezerwą i ma nr A647. Jak dotąd nie wyjechł na linie ZTM.

Jelcz_M11

Post autor: Jelcz_M11 »

Filip7370 pisze:Któryjest rezerwą i ma nr A647. Jak dotąd nie wyjechł na linie ZTM.
Ale chodzi Ci o PKS Grodzisk Maz.???
One nie wyjeżdżają na linie ZTM od 2007 roku.

tyrystor

Post autor: tyrystor »

Ale ten Jelcz, który jeździ na darmobusie do Maximusa jest jednocześnie rezerwą dla Scanii i nosi numer A647.

Jelcz_M11

Post autor: Jelcz_M11 »

tyrystor pisze:Ale ten Jelcz, który jeździ na darmobusie do Maximusa jest jednocześnie rezerwą dla Scanii i nosi numer A647.
Ale ja jechałem A521 i on był puszczany na linie ZTM, tak jak inne A5XX

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »


BF201

Post autor: BF201 »

Amalio pisze:Ciekawa modernizacja:

ZNS?

Mnie te drzwi intrygują, to znaczy jaką mają automatyke i osprzęt.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Jelcz”