M125M -"Vecto"

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marki Jelcz...
Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

MKM Shadow pisze:Sugerujesz to, że autobusy typu M125M powinny być produkowane przez markę Autosan ?
Sugeruję, żeby do zmodernizowanych vectozłomów przyczepiać bociana i napis „Autosan”. Z tego samego powodu, dla którego gorsze modele Logitecha mają markę Labtec — po prostu osobna marka dla tanich, kiepskich autobusów i porządnych modeli. Poza tym Autosan i Jelcz to 1 firma.
Analogicznie, H9 mogłaby dostać nowe oznaczenie i być sprzedawana pod marką Jelcz.

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

MKM Shadow pisze:
Amalio pisze:przyciągałoby nazwą producenta.
Czy ja wiem ? W końcu klienci i tak by rozpoznawali, że to M125M było kiedyś produkowane i sprzedawane pod logiem Jelcza.
Ale Autosan na pewno będzie się kojarzył z czymś lepszym.

Co do aktualnego programu - to, że PA sobie tak podzieliło nie oznacza, że tak jest lepiej. Może lepiej by na tym wyszli gdyby rzeczywiście do oferty Autosana dołączyły autobusy miejskie.

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Skończcie z tym rozgraniczeniem: Jelcz-Autosan, miejskie-niemiejskie.
To tylko tak się złożyło, że Jelcz robi miejskie a Autosan nie i nic nie stoi na przeszkodzie, by to zmienić — jak i produkować każdy model tych obu marek pod każdą z obu tych marek.

Lopez

Post autor: Lopez »

Dwie marki - tańsza i droższa - to jest możliwe w dużym koncernie. A PA wielkim koncernem nie jest i jeszcze jakiś czas nie będzie. Sama zmiana tabliczki też nie ma sensu.

Krzysztof II

Post autor: Krzysztof II »

Nie jestem jakimś miłosnikiem Jelcza, ale gdyby zlikwidowano jego produkcję chyba bym się załamał, bardzo podobają mi się Vecto i Jelcze seri M101/121/181M:)

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

Shadow238 pisze:
Krzysztof II pisze:podobają mi się Vecto
A cóż w nich takiego fajnego prócz silnika ? ;)
Oryginalny design w kształcie banana po dwóch latach eksploatacji :?: :D

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Vecto same z siebie takie brzydkie nie są, ale nie jeżdżę nimi, więc nie będę się wypowiadał nt. wrażeń z jazdy. Pamiętam, że jak dwa lata temu na vecto trafiłem to się zdziwiłem, że to "takie dobre", bo spodziewałem się czegoś gorszego.

Krzysztof II

Post autor: Krzysztof II »

Vecto jest dobrze wykonane, przynajmniej te w Pozaniu i płynnie jeźdzą :D

Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Shadow238 »

Krzysztof II pisze:Vecto jest dobrze wykonane, przynajmniej te w Pozaniu i płynnie jeźdzą
Istotnie niektóre te też Katowickie fabryka dobrze skręciła i nawet miło się nimi jeździ. Wszystko zależy od montażu.

kilof

Post autor: kilof »

Shadow238 pisze:
Krzysztof II pisze:Vecto jest dobrze wykonane, przynajmniej te w Pozaniu i płynnie jeźdzą
Istotnie niektóre te też Katowickie fabryka dobrze skręciła i nawet miło się nimi jeździ. Wszystko zależy od montażu.
Odkopie, ale dopiero teraz to zobaczyłem :)

Może nie tyle fabryka dobrze skręciła, tylko kierowcy którzy mają Vecta na stałe i chce im sie coś robić poza wożeniem tyłka swojego i pasażerów, wyczaili co trzeszczy i podłożyli jakąś gumę czy dokręcili śrubkę. Jeszcze są tacy w PKM'ie :)

Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Shadow238 »

kilof pisze:Może nie tyle fabryka dobrze skręciła, tylko kierowcy którzy mają Vecta na stałe i chce im sie coś robić poza wożeniem tyłka swojego i pasażerów, wyczaili co trzeszczy i podłożyli jakąś gumę czy dokręcili śrubkę. Jeszcze są tacy w PKM'ie
Zgadza się. Niestety część z pierwszej dostawy Vecto (roczniki 2003) są już mocno nadwyrężone, a silniki dość zajechane. Natomiast w tych z rocznika 2006 uruchomiono w końcu głosowe zapowiadanie przystanków.

kilof

Post autor: kilof »

A ja mam pytanie z innej beczułki, posiada może ktoś rysunki techniczne ew. z wymiarami Vecta/Dany?

Gadzie
Posty: 1046
Rejestracja: 2007-04-16, 20:48
Lokalizacja: Dobroszyce
Kontakt:

Post autor: Gadzie »

MPK Włocławek ogłosiło przetarg na sprzedaż M125 Dana:
:strzałka: http://infobus.pl/text.php?from=rss&id=24382

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Gadzie pisze:MPK Włocławek ogłosiło przetarg na sprzedaż M125 Dana:
Ooops. Ciekawy jestem, kto to kupi. ;)

A swoją drogą zastanowiło mnie pewnie zdanie w tym artykule ;)
To jeden z pierwszych autobusów niskopodłogowych zakupionych w Polsce.
Chyba nie do końca. Ponieważ - jeśli trzymać sie słowa "niskopodłogowy" - to w 1998 roku (czyli w roku produkcji włocławskiej Danki) warszawskie MZA kupiło 45 sztuk Neoplanów N4020 z czego należy odliczyć 17 sztuk N4020/3 - co daje liczbę 28 autobusów "niskopodłogowych" (N4020td), a do tego należy doliczyć jeszcze 4 sztuki Ikarusów - 411 i 417, które również były LF-ami, a także jednego N4020td #6775 z roku 1997 - czyli chociażby w Warszawie było już 33 autobusów niskopodłogowych ;)

A tak naprawdę to zanim MPK Włocławek kupiło Dankę, w Poznaniu i Gdańsku śmigały już Neoplany N4016. W Poznaniu pojawiały się pierwsze MAN-y NL222 i NG312 (też pewnie też rocznik 1998) - a te ostatnie były zbliżone do Danki... no, ale mają stopień z tyłu, a więc są LE ;)

Awatar użytkownika
Skoda 16T
Posty: 1136
Rejestracja: 2008-05-06, 13:38
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Skoda 16T »

To jeden z pierwszych autobusów niskopodłogowych zakupionych w Polsce.
MPK Wrocław już w 1996r. miało 417.

kilof

Post autor: kilof »

dla przypomnienia, Meteor Jaworzno posiada dwie Dany, w tym pierwszą wyprodukowaną oraz trzecią. Pierwsza niestety stoi na zajezdni i czeka na naprawę, i to bardzo główną, a trzecia jeszcze do niedawna jeździła. teraz znikła :retard:

Obrazek

wie ktoś gdzie jeździ dana wyprodukowana jako druga ?

Awatar użytkownika
Skoda 16T
Posty: 1136
Rejestracja: 2008-05-06, 13:38
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Skoda 16T »

kilof pisze:wie ktoś gdzie jeździ dana wyprodukowana jako druga ?
:strzałka: http://www.phototrans.eu/15,15421,13.html ;)

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

J-31 pisze:W Poznaniu pojawiały się pierwsze MAN-y NL222 i NG312 (też pewnie też rocznik 1998) - a te ostatnie były zbliżone do Danki... no, ale mają stopień z tyłu, a więc są LE
NL202 i NG272, roczniki 1996-97. W pierwszej dostawie niskaczy dla Poznania z tych lat były już N4021td, czyli autobusy ze 100% niskiej podłogi. Wróćmy jednak do tematu ;)

ppln

Post autor: ppln »

Skoda 16T pisze: MPK Wrocław już w 1996r. miało 417.
MPK Łódź w 1994 kupiło pierwsze O405N, więc...
Zdaje się że Kraków też wcześnie zaczął wymianę

kilof

Post autor: kilof »

Panowie.. A moze chodzi o to, iż został wyprodukowany w Polsce? Na moje się to tak widzi, ze zostal wyprodukowany i zakupiony.

A najlepiej to napiszcie do władz MPK Włocławek i sie dowiecie :retard:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Jelcz”