M081MB

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marki Jelcz...

Czy podoba ci sie M081MB

Tak
72
76%
Nie
23
24%
 
Liczba głosów: 95

Profesor

Post autor: Profesor »

voy pisze:Jechałem Vero w Krakowie. Z zewnątrz autobus sprawia dobre wrażenie, układ drzwi 2+2 jest bardzo dobry. Do pojazdu łatwo się wchodzi, stopnie nie przeszkadzają tak bardzo. Drzwi otwierają się zdecydowanie za wolno, co już zostało wspomniane. Kabina kierowcy jest dosyć dziwna, jakoś mi się nie podoba, powinna być moim zdaniem nieco lepiej zabudowana. Wnętrze sprawia średnie wrażenie. Fotele Astromal są wygodne, jeszcze wygodniejsze niż poprzednie serie, które też są dobre. Układ siedzeń dobrze pomyślany, lecz według mnie nie powinno być półtoraków. Poręcze nowe, ale przykręcone do dachu śrubami, co nie jest takie estetyczne. Silnik jest głośniejszy niż w Kapenie Urbanino. Na szczęście nie szarpie przy zmianie biegów. Zawieszenie jak na ten autobus dobrze wyregulowane, nie jest tak dziwne jak w Kapenach, gdzie podczas jazdy na dziurach stojąc z tyłu skacze się wraz z autobusem. Niestety najpoważniejszą wadą Vero jest straszne telepanie się na dziurach - jest gorzej niż w Vecto. Jadąc po wybojach można było usłyszeć koncert skrzypów, trzasków, telepie się bardzo. Ogólnie Vero może być, choć i Kapena Urbanino nie prezentuje się tak źle.
Nie przesadzajmy tak z tym telepaniem. Zgodzę się iż poduszki zamontowane tylko z tyłu nie dają wystarczającej amortyzacji, powinny być też z przodu. Ale <b>napewno</b> są bardziej stabilne niz melony. No i wcale nie trzeszczą i nie dają koncertu. Troche przesadzasz

voy

Post autor: voy »

Oj nie przesadzam, spytaj się Wiśni, bo obaj wtedy jechaliśmy tym autobusikiem.

Hannibal

Post autor: Hannibal »

voy pisze:Oj nie przesadzam, spytaj się Wiśni, bo obaj wtedy jechaliśmy tym autobusikiem.
Voy , Profesor ma rację - wiele razy miałem okazję sie tym najezdzić po Kraku i jak już wspominałem w swojej opinii o tym wozie żadnych skrzypów i innych nie chcianych trzasków prawie nie ma..

Michał

Post autor: Michał »

W sieradzkim M081MB nic nie skrzypi i nie trzeszczy.

Profesor

Post autor: Profesor »

Mac pisze:
voy pisze:Oj nie przesadzam, spytaj się Wiśni, bo obaj wtedy jechaliśmy tym autobusikiem.
Voy, Profesor ma rację - wiele razy miałem okazję sie tym najezdzić po Kraku i jak już wspominałem w swojej opinii o tym wozie żadnych skrzypów i innych nie chcianych trzasków prawie nie ma..
Wychodze z założenia, że jak ktoś wsiada do autobusu i już wie, że będzie skrzypiało i trzeszczało (bo to jelcz), to to słyszy a natomiast tego w innym przez niego uważanym za dobry autobus nie słyszy. To są naprawde dobre autobusy i nie ma tu nad czym dyskutować.

Wiśnia

Post autor: Wiśnia »

Może nie był to koncert, ale dało się słyszeć skrzypienia i trzaski.

Profesor

Post autor: Profesor »

Wiśnia pisze:Może nie był to koncert, ale dało się słyszeć skrzypienia i trzaski.
W tym co mam na avatarku też słychać stukania automatu biletowego, a jakoś jelcz to nie jest. W każdym autobusie będzie coś słychać bo to nie osobówka.

voy

Post autor: voy »

Ja nie wchodzę do Jelcza z założeniem, że będą ciągłe skrzypy i trzaski ale wybacz, np. na nawierzchni ulicy Smoleńskiego do Zakopiańskiej autobus wydał z siebie niestety ostry koncert, co przy lubelskiej Kapenie działało na niekorzyść tegóż.

Awatar użytkownika
Piotrek_2274
Posty: 700
Rejestracja: 2005-09-03, 13:29
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Piotrek_2274 »

głosuje na tak, ponieważ M081MB bardzo mi sie podoba zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz. miałem okazje przejechać sie Vero na 85-leciu warszawskich autobusów. ale podoba mi sie tylko 1. wersja M081MB bo ta nowa: http://www.pestka.info/galeria/details. ... ge_id=3296 jest KOSZMARNA!! KTO TO PROJEKOTOWAŁ!! czy w Jelczu i Autosanie koniecznie uparli sie na okrągłe światła wcisnając je wszędzie gdzie sie da?!?! :wow: :nuts:

voy

Post autor: voy »

Fakt - fatalny jest nowy przód, poza tym logo Mercedesa - kto to widział! To tak, jakby to był faktycznie Mercedes.

Inspektor

Post autor: Inspektor »

Powiedziałbym inaczej: to zniewaga dla Mercedesa :P Przeciez potencjalny pasażer jak zobaczy logo Mercedesa gotów pomyśleć że to faktycznie Mercedes... :retard:

Hannibal

Post autor: Hannibal »

Ten nowy przód Vero jest krótko mówiąc tragiczny.. <b>niewiem</b> jak oni mogli zrobić coś takiego , stare Vero wyglądało bardzo ładnie na zewnątrz jak i w środku a teraz - :nuts:

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Myślę, że te okrągłe światła to <b>poprostu</b> moda. Nie pozostaje nam nic innego jak tylko poczekać, aż przeminie... ;)

Awatar użytkownika
u2w
Posty: 2030
Rejestracja: 2005-02-15, 16:59
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: u2w »

Tragedia to może nie jest, wszytko jest kwestią przyzwyczajenia. Gorzej jakby poszli krok dalej i zlikwidowali atrapę. Byłby wówczas... Salus :diabeł:

Wiśnia

Post autor: Wiśnia »

Okrągłe światła łatwiej jest wymieniać. A co do wyglądu to jest on tragiczny.

Michał

Post autor: Michał »

Czepiacie sie. Mnie sie nawet podoba :)

Profesor

Post autor: Profesor »

Inspektor pisze:Powiedziałbym inaczej: to zniewaga dla Mercedesa :P Przeciez potencjalny pasażer jak zobaczy logo Mercedesa gotów pomyśleć że to faktycznie Mercedes... :retard:
No nie wiem czy zniewaga jak ten autobus jest bardziej mercedesem niż Jelczem. On z jelcza dużo nie ma, u nas Vero serwisowane są w autoryzowanym serwisie Mercedesa. O czymś to jednak świadczy. I taka jest prawda iż tylko dzięki mercedesowi Jelcz jeszcze coś sprzedaje i to tylko dzięki Mercedesowi Vero to ich najlepszy produkt.

Wiśnia

Post autor: Wiśnia »

Profesor pisze: I taka jest prawda iż tylko dzięki mercedesowi Jelcz jeszcze coś sprzedaje(...)
Z tym się nie zgodzę. A Vecto, M121I i salus to co?

Profesor

Post autor: Profesor »

Wiśnia pisze:
Profesor pisze: I taka jest prawda iż tylko dzięki mercedesowi Jelcz jeszcze coś sprzedaje(...)
Z tym się nie zgodzę. A Vecto, M121I i salus to co?
Nikt w to nie uwierzy, iż Jelcz jeździ na swoich częściach, ten autobus by wtedy nawet metra nie przejechał. Jak by Mercedes z Panem Sobiesławem Zasadą nie weszli do Jelcza to by leżeli i kwiczeli. Na początku, gdy Pan Zasada wszedł do Jelcza z nowym silnikiem Euro II, który mamy w naszych odkurzaczach wszystko było cacy,ale gdy zorientował się, jaką to kichę robi ta firma chciał się wycofać, to była hańba dla niego. Gdy na autobusie widniało jego nazwisko a autobus, gdy przyjechał do Krakowa(DD401) był tak niedopracowany,że to szkoda mówić. Sam jeździłem tym autobusem podczas 1 kursów na 105 wiem,że zamknięcie drzwi graniczyło z cudem, zawieszenie się tłukło, co chwile coś wychodziło. Przez dobre parę tygodni mechanicy nie mogli dojść do ładu z tym autobusem. Wtedy zachwycał jak na tamte czasy dobry, mocny silnik. Auto aż samo się wyrywało do przodu. Wszystko, co zależało od Jelcza w tym autobusie było niedopracowane, on nie był zmontowany, ale sklecony do kupy by się tylko nie rozleciał przypadkiem.

[ Dodano: 2005-09-23, 19:52 ]
Panewniczanin pisze:
Profesor pisze: I taka jest prawda iż tylko dzięki mercedesowi Jelcz jeszcze coś sprzedaje i to tylko dzięki Mercedesowi Vero to ich najlepszy produkt.
Ciekawa opinia. Jechałeś może Salusem?
No może troche przesadziłem, ale jeśli chodzi o Vero to prawda. Vero jest Jelczem z większością części od Mercedesa ze znaczkiem Jelcza. A salusem nie jechałem.
Ostatnio zmieniony 2005-09-23, 20:27 przez Profesor, łącznie zmieniany 1 raz.

Profesor

Post autor: Profesor »

Panewniczanin pisze:
Profesor pisze: Ale to Vecto i ten Salus są produkowane przez Jelcza, ale na częściach Mercedesa.
Ekhm...
Raczej MAN-a i Iveco. Zresztą taki Solaris też jeździ na częściach MAN-a czy DAF-a...
Napisałem to przez pomyłke, sorki. Bo jakoś nie zagłębiałem się w budowe Salusika i Vecta. Wiem jak jest w przypadku Krakowskich Jelczy. Ja wiem ,że Solaris też jeździ na cudzych częściach. Ale stwierdzam fakt iż Jelcz dzięki umowie z Mercedesem wiele zyskał na swoich produktach.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Jelcz”