M081MB

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marki Jelcz...

Czy podoba ci sie M081MB

Tak
72
76%
Nie
23
24%
 
Liczba głosów: 95

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

voy pisze:Mam nadzieję, że odwiedzę Kraków w ten weekend... kiedy to osiągnę to na pewno się przejadę i zobaczę co to warte.
Mam nadzieję, że będzie lepsze od Kapeny.
Extra czekam na Twoje wrażenia... :)

Awatar użytkownika
M_Szymkowiak
Posty: 1535
Rejestracja: 2005-01-21, 18:56
Lokalizacja: Kraków - Prądnik Cz.
Kontakt:

Post autor: M_Szymkowiak »

Tak chciałbym chociaż 1 na KB na 136

Profesor

Post autor: Profesor »

No po dłuższej przerwie kolega Profesor powraca :) A co do tego autobusiku. Jest on naprawde bardzo dobrym wyrobem jelcza, według mnie jednym z najlepszych jak nie najlepszym. Jest on idealny na takie linie jak np: 133 czy 287 czy 137. Oprócz skandalicznej sprawy z prawym lusterkiem i drzwiami jest on naprawdę ok.

Awatar użytkownika
M_Szymkowiak
Posty: 1535
Rejestracja: 2005-01-21, 18:56
Lokalizacja: Kraków - Prądnik Cz.
Kontakt:

Post autor: M_Szymkowiak »

dodam że ma ma pneumatyczne zawieszenie i jest na podwoziu mercedesa.
Wczoraj przed magistratem w krakowie dokonano oficjalnego przekazania i po?więcenia albo wszystkich (12) vero albo tylko DH358.
Ostatni przybędzie do Krakowa do końca sierpnia. W subie będzie 32 vero.

Dziwny

Post autor: Dziwny »

M_Szymkowiak pisze: Wczoraj przed magistratem w krakowie dokonano oficjalnego przekazania i po�więcenia albo wszystkich (12) vero albo tylko DH358.
Wczoraj w w/w celu na plac Wszystkich Świetych zajechały wszystkie jak dotąd oddane do eksploatacji sztuki w liczbie dwunastu. Pięknie to wyglądało ale nie było to fajne dla pasażerów, bo na liniach nie było tego dnia żadnego Vero :(

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Byłem w nim w środku. Fajny autobusik. Tylko mnie zmartwiły te wysokie stopnie na tylnym zwisie. Łatwo się tam przewrócić, szczególnie schodząc. Tak ogólnie - gratulacje. Macie naprawdę fajne, ładne autobusiki..... :)

Awatar użytkownika
M_Szymkowiak
Posty: 1535
Rejestracja: 2005-01-21, 18:56
Lokalizacja: Kraków - Prądnik Cz.
Kontakt:

Post autor: M_Szymkowiak »

Aha to dlatego na m.in. 100 i 287 były melony...

Dziwny

Post autor: Dziwny »

M_Szymkowiak pisze:Aha to dlatego na m.in. 100 i 287 były melony...
Nie, to dlatego, że Bieńczyce przejęły te linie od Woli.

Awatar użytkownika
M_Szymkowiak
Posty: 1535
Rejestracja: 2005-01-21, 18:56
Lokalizacja: Kraków - Prądnik Cz.
Kontakt:

Post autor: M_Szymkowiak »

Szkoda...
Za to 230 poszło na wole...

Hannibal

Post autor: Hannibal »

Po nie lada kłopotach z trafieniem na Vero wreszcie udało mi sie go złapać :)
Autobusik jest bardzo przyjemy na zewnątrz jak i w środku, fotele mają bardzo ładne obicia a także wnętrze moim zdaniem jest dobrze rozwiązane.. Co do wrażeń z jazdy to nie mam żadnych zarzutów - silnik chodzi bardzo cicho, a także czuć, że ma moc :P Cieszy również fakt, że na razie Vero nie obdarza nas różnymi dziwnymi dziwiękami typu trzeszczenie.. :mruga:
Największym minusem tych pojazdów są wolno otwierające się drzwi, ale w sumie nie jest tak zle.. ;)
Polecam wszystkim jazde Jelczem M081MB - naprawde warto :cool:

Pozdrawiam

PS : Vero m.in można spotkać na : 133, 155..
Ostatnio zmieniony 2006-01-31, 22:31 przez Hannibal, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
M_Szymkowiak
Posty: 1535
Rejestracja: 2005-01-21, 18:56
Lokalizacja: Kraków - Prądnik Cz.
Kontakt:

Post autor: M_Szymkowiak »

Podobro w ostatnich Vero jest mniej miejsc siedzących, nie wiem dokładnie jak z tym jest...

voy

Post autor: voy »

No proszę, czyli Jelcz potrafi sklecić coś przyzwoitego jak z waszych wypowiedzi wynika.

Awatar użytkownika
M_Szymkowiak
Posty: 1535
Rejestracja: 2005-01-21, 18:56
Lokalizacja: Kraków - Prądnik Cz.
Kontakt:

Post autor: M_Szymkowiak »

W krakowskich też jest manualna skrzynia

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Mnie przyznam, szczerze, trochę rażą te wysokie stopnie na tylnym zwisie. A tak poza tym autobusik niczego sobie... ;)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Panewniczanin pisze:Ja uważam, że lepiej mieć stopnie które spokojnie pokona sprawna osoba i część niskopodłogową (dla wózków, rowerów i osób starszych) niż żadnych stopni poprzecznych, a całość ma być średniopodłogowa ;) Dla mnie to nie wada :)
Ok. Zgadzam się z Tobą... :)

voy

Post autor: voy »

Poza tym na tylnym zwisie w Vero nie ma stopni :mruga:. Stopnie są z przodu, z tyłu jest kawałek podłogi niskiej, bez stopni wejściowych.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

voy pisze:Poza tym na tylnym zwisie w Vero nie ma stopni :mruga:. Stopnie są z przodu, z tyłu jest kawałek podłogi niskiej, bez stopni wejściowych.
Ok. Pisząc to miałem na myśli stopnie wewnątrz pojazdu - dokładnie te łączące część niskopodłogową z częścią wysokopodłogową... :smile2:

voy

Post autor: voy »

Jechałem Vero w Krakowie. Z zewnątrz autobus sprawia dobre wrażenie, układ drzwi 2+2 jest bardzo dobry. Do pojazdu łatwo się wchodzi, stopnie nie przeszkadzają tak bardzo. Drzwi otwierają się zdecydowanie za wolno, co już zostało wspomniane. Kabina kierowcy jest dosyć dziwna, jakoś mi się nie podoba, powinna być moim zdaniem nieco lepiej zabudowana. Wnętrze sprawia średnie wrażenie. Fotele Astromal są wygodne, jeszcze wygodniejsze niż poprzednie serie, które też są dobre. Układ siedzeń dobrze pomyślany, lecz według mnie nie powinno być półtoraków. Poręcze nowe, ale przykręcone do dachu śrubami, co nie jest takie estetyczne. Silnik jest głośniejszy niż w Kapenie Urbanino. Na szczęście nie szarpie przy zmianie biegów. Zawieszenie jak na ten autobus dobrze wyregulowane, nie jest tak dziwne jak w Kapenach, gdzie podczas jazdy na dziurach stojąc z tyłu skacze się wraz z autobusem. Niestety najpoważniejszą wadą Vero jest straszne telepanie się na dziurach - jest gorzej niż w Vecto. Jadąc po wybojach można było usłyszeć koncert skrzypów, trzasków, telepie się bardzo. Ogólnie Vero może być, choć i Kapena Urbanino nie prezentuje się tak źle.

Awatar użytkownika
M_Szymkowiak
Posty: 1535
Rejestracja: 2005-01-21, 18:56
Lokalizacja: Kraków - Prądnik Cz.
Kontakt:

Post autor: M_Szymkowiak »

A na jakiej linii jechałes?

voy

Post autor: voy »

175

ODPOWIEDZ

Wróć do „Jelcz”