M081MB

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marki Jelcz...

Czy podoba ci sie M081MB

Tak
72
76%
Nie
23
24%
 
Liczba głosów: 95

Michał

M081MB

Post autor: Michał »

U nas w Sieradzu mamy 1 i jest o niebo lepszy od Kapen. Po Polsce jeździ 105 sztuk tych autobusów. Prawdopodobnie MPK Kraków kupi kilka. Najnowsze 2 sztuki kupił w poprzednim roku MZK ¯agań. Więcej: Tu
Ładne są również Jelcze L081MB (wersja podmiejska) i T081MB (wersja turystyczna). Jedną z wad w M081MB są siedzenia i wolno otwierające sie drzwi oraz 2 stopnie łączące niskopodłogową część autobusu z częścią gdzie znajdują sie siedzienia. Co sądzicie o tych autobusach zwanych Edikami :) Wydaje mi sie, że to całkiem niezłe autobusy z cichym silnikiem MB :)

Kuba

Post autor: Kuba »

A jak sie u Was sprawuje? nie psuje sie? ja niestety nie mialem jeszcze okazji nim jechac :( w trojmiescie takiego niema :(

Inspektor

Post autor: Inspektor »

Z wyglądu mi się podoba,więc głosuje na TAK. :) Temu że jest lepszy od Kapen wcale się nie dziwię...

Profesor

Post autor: Profesor »

Nie kilka sztuk ale dokładnie 32 sztuki autobusów midi zakupi kraków w przetargu ktory został już rozpisany . Liczy się tu 081MB , Koliberek Autosana oraz co mnie dziwi NM223(w co nie wierze) Ale prawdopodobnie będzie to właśnie jelcz .

voy

Post autor: voy »

Interesujący pojazd, niestety nie miałem okazji nim jechać...

Michał

Post autor: Michał »

Kuba pisze:A jak sie u Was sprawuje? nie psuje sie? ja niestety nie mialem jeszcze okazji nim jechac :( w trojmiescie takiego niema :(
widze, że dużo ludzi nie jechało tym pojazdem :) Jak na Jelcza to dobry pojazd. Nie ma z nim problemów z eksploatacją ;)

[ Dodano: 2005-03-05, 20:04 ]
Profesor pisze:Nie kilka sztuk ale dokładnie 32 sztuki autobusów midi zakupi kraków w przetargu ktory został już rozpisany . Liczy się tu 081MB , Koliberek Autosana oraz co mnie dziwi NM223(w co nie wierze) Ale prawdopodobnie będzie to właśnie jelcz .
32 sztuki :o: Jelcz tyle zbuduje ? :lol:

Profesor

Post autor: Profesor »

Michal pisze:
Kuba pisze:A jak sie u Was sprawuje? nie psuje sie? ja niestety nie mialem jeszcze okazji nim jechac :( w trojmiescie takiego niema :(
widze, że dużo ludzi nie jechało tym pojazdem :) Jak na Jelcza to dobry pojazd. Nie ma z nim problemów z eksploatacją ;)

[ Dodano: 2005-03-05, 20:04 ]
Profesor pisze:Nie kilka sztuk ale dokładnie 32 sztuki autobusów midi zakupi kraków w przetargu ktory został już rozpisany . Liczy się tu 081MB , Koliberek Autosana oraz co mnie dziwi NM223(w co nie wierze) Ale prawdopodobnie będzie to właśnie jelcz .
32 sztuki :o: Jelcz tyle zbuduje ? :lol:
Nie wiadomo do końca czy będzie to Jelcz . A myślę iż nie powinno być problemów . Chodz patrząc na ostatnie problemy z 181Mb3 to zaczynam wątpić w to iż są w stanie tyle wyprodukować . To tylko jelcz , więc nie wymagajmy za dużo .

Hannibal

Post autor: Hannibal »

Także podoba mi się ten produkt Jelcza, M081MB :) Nie miałem okazji nim jechać , ale wygląda na całkiem przyzwoicie wykonany :) Z zewnątrz też jest ok :)
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Kilka razy "obtarłem" się o M081MB w ... Piotrkowie Trybunalskim, przez którego swego czasu przejeżdżałem - tranzytem. Tak więc wg. mnie autobus wygląda sympatycznie. A jak jest poza tym - nie wiem. Ale zagłosowałem na TAK... :D

Wiśnia

Post autor: Wiśnia »

Taki śmieszny autobusik. nie jest brzydki według mnie, ale do piękności też nie nalezy. Nie jechałem nim.

Hannibal

Post autor: Hannibal »

W najnowszym newsie moża przeczytać , że Jelcz M081MB jest testowany przez MPK Kraków.
Czy któryś z krakowskich kolegów miał okazje przejchać się tym wozem ?

Awatar użytkownika
M_Szymkowiak
Posty: 1535
Rejestracja: 2005-01-21, 18:56
Lokalizacja: Kraków - Prądnik Cz.
Kontakt:

Post autor: M_Szymkowiak »

32 sztuki, to będzie największa dostawa autobusów do MPK chyba od czasu dostawy ikarów w 1989

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

No to ładnie. A czy już się zdecydowali co kupują ? ;)

voy

Post autor: voy »

Niemalże pewne, że kupią M081

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Kraków stolicą Jelcza w wielu odmianach. W sumie to słusznie. Ujednolicają tabor - pod względem producenta... :)

Michał

Post autor: Michał »

Brakuje im jeszcze Vecta i Salusa :lol:

B.A. Baracus

Post autor: B.A. Baracus »

Dobra nawet jak wybiora Jelcza to ciekawe czy się wyrobią z produkcją, czy w ogóle dadzą rade coś wyprodukować... Mam nadzieje, że wszystko pójdzie dobrze i do Krakowa dotrą w komplecie :)

voy

Post autor: voy »

Na pewno się nie wyrobią :P

Dziwny

Post autor: Dziwny »

mac pisze:W najnowszym newsie moża przeczytać , że Jelcz M081MB jest testowany przez MPK Kraków.
Czy któryś z krakowskich kolegów miał okazje przejchać się tym wozem ?
Miałem okazję wczoraj :) Ten autobus jest świetny, wrogom Jelcza może być trudno uwierzyć, że to autobus właśnie od tego producenta. Jedzie się bardzo wygodnie, nie trzęsie tak jak w tym pseudoautobusie Melonie, silnik pracuje cichutko, tylko przy otwartych drzwiach słychać, że pracuje a w czasie jazdy ledwo dochodzi do pasażerów delikatny pomruk. Gdyby nie trochę niefortunne zamontowanie jednej poręczy do uchwytu siedzenia tak, że oparcie sąsiadującego fotela o nią ociera i troszkę poskrzypuje autobusik nie wydawałby właściwie żadnych odgłosów, żadnych stuków, huków i innych tajemniczych dźwięków, którymi Jelcz hojnie nas obdarowuje np. w M121MB. Jednak jest też jedna wada i to dosyć poważna: "Uwaga! drzwi otwierają się powoli" obwieszczają kartki przyklejone na drzwiach. Powoli to mało powiedziane. Są koszmarnie wolne :( Może da się to poprawić i nasze 32 sztuki już takie nie będą. Niepotrzebnie wydłuża to postoje na przystankach. Co ciekawe, zamykanie odbywa się z przyzwoitą prędkością. Ogólnie gdyby nie te drzwi byłby to cudowny autobusik.

Michał

Post autor: Michał »

Dziwny pisze:Jednak jest też jedna wada i to dosyć poważna: "Uwaga! drzwi otwierają się powoli" obwieszczają kartki przyklejone na drzwiach. Powoli to mało powiedziane. Są koszmarnie wolne :(
Tak, też to zauważyłem :| U nas w sieradzkim Edim jest podobnie. Chociaż w Kapenach drzwi też są wolne. Za to np. w A1010M już prędkość ich otwierania jest zadowalająca.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Jelcz”