M081MB

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marki Jelcz...

Czy podoba ci sie M081MB

Tak
72
76%
Nie
23
24%
 
Liczba głosów: 95

Awatar użytkownika
M_Szymkowiak
Posty: 1535
Rejestracja: 2005-01-21, 18:56
Lokalizacja: Kraków - Prądnik Cz.
Kontakt:

Post autor: M_Szymkowiak »

Piotrek_2274 pisze: 1. wersja M081MB bo ta nowa:http://www.pestka.info/galeria/details. ... ge_id=3296 jest KOSZMARNA!!
Dodam że ten Veruś ma monitoring i inne siedziena :)

Wiśnia

Post autor: Wiśnia »

A dokładniej Astromal IV Komfort :).

Awatar użytkownika
M_Szymkowiak
Posty: 1535
Rejestracja: 2005-01-21, 18:56
Lokalizacja: Kraków - Prądnik Cz.
Kontakt:

Post autor: M_Szymkowiak »

Takie strasznie komfortowe to one nie są :/

voy

Post autor: voy »

Na pewno lepsze niż Stery. Trudno oczekiwać po tego typu foteli komfortu, jaki można zaznać np. w słupskich N113CLL.

Profesor

Post autor: Profesor »

voy pisze:Na pewno lepsze niż Stery. Trudno oczekiwać po tego typu foteli komfortu, jaki można zaznać np. w słupskich N113CLL.
Autobus to nie jest autokar nie musi mieć super komfortowych siedzień. Takie jest moje zdanie. A ten DH382 jest <b>poprostu</b> pokazówką Jelcza oraz MPK Kraków i dlatego ma ciut wygodniejsze siedzenia, monitoring, klimę.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Profesor pisze:Autobus to nie jest autokar nie musi mieć super komfortowych siedzień. Takie jest moje zdanie.
Słusznie, autobus miejski jest pojazdem na krótki dystans, toteż fotele nie muszą by wygodne, a muszą mieć uchwyty... :)
Profesor pisze: A ten DH382 jest <b>poprostu</b> pokazówką Jelcza oraz MPK Kraków i dlatego ma ciut wygodniejsze siedzenia, monitoring, klimę.
A propo. Czy DH382 jest tym pojazdem z nowym design-em, i okrągłymi światłami ? ;)

Dziwny

Post autor: Dziwny »

J-31 pisze: A propo. Czy DH382 jest tym pojazdem z nowym design-em, i okrągłymi światłami ? ;)
Tak, to ten

B.A. Baracus

Post autor: B.A. Baracus »

Wygląd nam wszystkim jest dobrze znany, teraz jak to wygląda technicznie :?: Czy ktoś z Was może powiedzieć jak wygląda sprawa awarii, często się psują krakowskie M081MB :?:

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

0405NE pisze:Czy ktoś z Was może powiedzieć jak wygląda sprawa awarii, często się psują krakowskie M081MB :?:
Nie jestem pewny, ale podejrzewam, że są to jeszcze zbyt nowe autobusiki, by już miały sie psuć - dlatego poczekajmy jeszcze trochę... :mruga:

B.A. Baracus

Post autor: B.A. Baracus »

J-31 pisze: Nie jestem pewny, ale podejrzewam, że są to jeszcze zbyt nowe autobusiki, by już miały sie psuć - dlatego poczekajmy jeszcze trochę... :mruga:
Hym... wszystko co jest z Jelcza nie jest zbyt nowe, żeby się psuć ;)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Ok. Wobec tego, ja mam cichą nadzieję, że nowe krakowskie Mo081MB nie sprawiają problemów na starcie .... :diabeł:

Profesor

Post autor: Profesor »

J-31 pisze:Ok. Wobec tego, ja mam cichą nadzieję, że nowe krakowskie Mo081MB nie sprawiają problemów na starcie .... :diabeł:
Jest <b>napewno</b> lepiej niż w przypadku M181MB\3, bo o nich wolę nie wspominać bo szkoda słów. A ja nie zaobserowałem jakiejś lawiny zjazdów awaryjnych M081MB\3. Kierowcy których znam chwalą sobie te autobusiki, i mówią iż jazda nimi jest stosunkowo przyjemna.

Awatar użytkownika
M_Szymkowiak
Posty: 1535
Rejestracja: 2005-01-21, 18:56
Lokalizacja: Kraków - Prądnik Cz.
Kontakt:

Post autor: M_Szymkowiak »

Nasze CLL --> PS001-014 też mają bardzo wygodne siedzienia :)

Profesor

Post autor: Profesor »

M_Szymkowiak pisze:Nasze CLL --> PS001-014 też mają bardzo wygodne siedzienia :)
Nie tylko te, ale wszystkie mają wygodne siedzenia materiałowe. To samo się tyczy odkurzaczy z serii DD401-DD415

Awatar użytkownika
M_Szymkowiak
Posty: 1535
Rejestracja: 2005-01-21, 18:56
Lokalizacja: Kraków - Prądnik Cz.
Kontakt:

Post autor: M_Szymkowiak »

tak można dalej wymieniac: Np w neozłomach są te siedzenia.. ale po prawdzie to one mi nie podchodzą

B.A. Baracus

Post autor: B.A. Baracus »

Odnośnie tych M081MB można chyba powiedzieć, że jak na Jelcza jest to dobry produkt... Zobaczymy tylko jak będą wyglądały po roku eksploatacji ;)

Profesor

Post autor: Profesor »

0405NE pisze:Odnośnie tych M081MB można chyba powiedzieć, że jak na Jelcza jest to dobry produkt... Zobaczymy tylko jak będą wyglądały po roku eksploatacji ;)
Rok to troche za mało, miarodajną ocene można dać myślę po około 3 latach eksploatacji gdy podczas tego okresu będzie można sprawdzić wytrzymałość większości elementów autobusu. Tak jak w naszych SU12, po roku bardzo niewiele się zmieniło, oprócz tego ,że kilometrów przybyło :) Chodź na marginesie można powiedzieć ,że są to autobusy prawie niezawodne i dobrze znoszące nasze warunki.

Awatar użytkownika
M_Szymkowiak
Posty: 1535
Rejestracja: 2005-01-21, 18:56
Lokalizacja: Kraków - Prądnik Cz.
Kontakt:

Post autor: M_Szymkowiak »

chyba DH372 dostał coś w rodzaju klimy, tylko nie wiem kto to coś zamontował

Milenium

Post autor: Milenium »

W Koszalinie znowu testowiec, Jelcz Vero z MPK Łódź #2633 na linii Koszalin- Mielno, miejmy nadzieję że tego nie kupią...

Hannibal

Post autor: Hannibal »

Czyli to już 3 testowiec w Koszalinie w ostatnim czasie. Wygląda na to, że MZK będzie się szykować do jakiegoś zakupu. :)
Orientujesz się ile dni te testy mają trwać ? :)
Milenium pisze:miejmy nadzieję że tego nie kupią...
E tam, Vero to naprawdę bardzo dobre autobusy :cool: - w sam raz do obsługi linii o małej frekwencji.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Jelcz”