M081MB

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marki Jelcz...

Czy podoba ci sie M081MB

Tak
72
76%
Nie
23
24%
 
Liczba głosów: 95

Milenium

Post autor: Milenium »

Czyli to już 3 testowiec w Koszalinie w ostatnim czasie. Wygląda na to, że MZK będzie się szykować do jakiegoś zakupu. :)
Bez powodu by trzech autobusów na testy nie dawali...
Orientujesz się ile dni te testy mają trwać ? :)
Niestety nie, a żałuje że do kiermanów nie śmiały jestem...
E tam, Vero to naprawdę bardzo dobre autobusy :cool: - w sam raz do obsługi linii o małej frekwencji.
Ja tylko M181M lubię, a już Vero to dla mnie podróbka Mercedesa.
Ostatnio zmieniony 2006-06-26, 18:10 przez Milenium, łącznie zmieniany 1 raz.

ppln

Post autor: ppln »

Milenium pisze:Ja tylko M181M lubię
To chyba nie jechałeś 405GN-ką (produkt z tamtych czasów lecz sporo lepiej wykonany)
Milenium pisze:a już Vero to dla mnie podróbka Mercedesa.
Czyli awaryjny (2 w 1 - Jelcz i MB ;) ) autobus na minibusikowym podwoziu ;)

A tak swoją drogą to ciekawe co u was robi Vero (i to łódzkie w dodatku, nr. 12 :) ) skoro wszyscy przysłali 10-metrowce (U12 i NM223). Chociaż być może Jelcz by się skompromitował Salusem (ukł. drzwi 1-2-0, ew. 1-2-1, stopnie z tyłu...)

Milenium

Post autor: Milenium »

:) Przetarg w pełni, ponieważ do Koszalina przyjechała jeszcze Scania... :)
A Jelcze to mieliśmy 3 lata temu i dziękujemy... :)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Milenium, a czy Jechałeś już tym Vero ? ;)

ppln

Post autor: ppln »

Ostrzegam: Łódzkie Vero (na razie) działają i jeździ się nimi nawet całkiem przyjemnie :)

Milenium

Post autor: Milenium »

J-31 pisze:Milenium, a czy Jechałeś już tym Vero ? ;)
:( To jest smutne, bo zawsze jestem rowerem... ;) Ale mam zawsze okazję przypatrzeć się każdemu modelowi testowanemu przez MZK...

Dziwny

Post autor: Dziwny »

Przypatrzenie się a przejażdżka to jednak dwie różne sprawy. Zawsze możesz się potem z nami podzielić wrażeniami z jazdy danym pojazdem :)

Milenium

Post autor: Milenium »

Niestety, wczoraj na pewno któryś z kierowców bawił się z wyświetlaczem i wynik był następujący: "3393"...

ppln

Post autor: ppln »

Milenium pisze:Niestety, wczoraj na pewno któryś z kierowców bawił się z wyświetlaczem i wynik był następujący: "3393"...
Powiedz któremuś z kierowców, że linie się wbija 00[linia]/4, a cudaczne napisy 9999/[cośtam:
0-zajezdnia (Nowe Sady)
3-awaria/wycieczka
5-j/w (wszystkie cyfry mają coś przypisane, ale nie pamiętam co dokładnie)]
Chętnie bym zobaczył fotkę Vero w Koszalinie z łódzką linią (linie są w zakresie 50-99) :)

Milenium

Post autor: Milenium »

:/ Zonk że wujek miał cyfrówkę a Vero na dworcu nie było... :( A moja kamera to już niech lepiej pójdzie w zapomnienie...
Powiedz któremuś z kierowców
;) Efekt? [wpisz tu własne przekleństwo] smarkaczu...! A Tak na serio to kiedy mówiliśmy o Vero to kierowca akurat "nagle" zaczoł rozmawiać z prywaciarzem... :nuts:
Ostatnio zmieniony 2006-06-29, 18:28 przez Milenium, łącznie zmieniany 1 raz.

kuki

Post autor: kuki »

Nowiutkie łódzkie Vero o numerze taborowym 2633 jest właśnie testowane w MPK Rzeszów. :) Trochę to dziwne, bo ostatnio u nas testuje się wyłącznie autobusy na CNG. Jednak ze względu, że nie powstał jeszcze mały autobus na CNG to zrobiono wyjątek. :mruga: MPK Rzeszów rozważa kupno prawdopodobnie 5 małych autobusów, dlatego testuje tego typu pojazdy. Warto dodać, że w Rzeszowie nie ma obecnie autobusów krótszych niż 12 m.
Vero dobrze się spisuje. Jeździ na najmniej obleganych liniach, tj. 9 i 39. Wzbudza dość duże zainteresowanie (sądzę, że szczególnie duży napis z boku - "MPK Łódź", który zwykłemu pasażerowi może wydawać się dziwny na autobusie w barwach jak MPK Rzeszów. Dużym mankamentem Vero jest jednak bardzo długie otwieranie się drzwi. Pasażerowie są wyraźnie zniecierpliwieni czekaniem na ich otwarcie, a każde zatrzymanie na przystanku niepotrzebnie się wydłuża. Tymczasem takim małym autobusem powinno się podróżować szybko i sprawnie, bo przecież na poszczególnych przystankach odbywa się niewielka wymiana pasażerska. Ludzie myślą sobie pewnie, że drzwi się popsuły, albo kierowca nie chce otworzyć. Sam byłem świadkiem, jak pewien pan nie mogąc doczekać się otwarcia jednych drzwi zaczął przechodzić do drugich. W tym czasie te pierwsze drzwi się otworzyły, a że są odskokowe to mało co, a uderzyłyby tego gościa. Tradycyjnie już jak Jelcz to trzeszczy. Jadąc takim Vero można oceniać stan dróg. Przy dobrych drogach trzaski są minimalne, a przy kiepskich to mamy już prawdziwy "koncert".
Co więcej, strasznie łatwo można rozkołysać ten pojazd, o czym przekonali się uczestnicy ostatniej imprezy komunikacyjnej w Rzeszowie. :D
Zdjęcia z testów: Testy Vero w MPK Rzeszów

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

Tymczasem kolejne przedsiębiorstwo komunikacyjne w Polsce powiększyć nieco ilość swych Jelczy M081MB. Przedsiębiorstwem tym jest Miejski Zakład Komunikacyjny w Bolesławcu, do którego za kilkanaście dni dotrze kolejny Jelcz M081MB. Tym razem będzie to M081MB/3. Będzie to już 5-ty tego typu pojazd w bolesławskim MZK. Najprawdopodobniej autobus ten otrzyma nr. taborowy 159 będący kontynuacją numeracyjną po poprzednich Verach. Oto jego zdjęcie na kilka chwil przed wyjazdem do Bolesławca: http://transport.asi.pwr.wroc.pl/2-120105.html :).

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

http://transport.asi.pwr.wroc.pl/2-120105.html
Hmmm... Skąd ja znam ten makijaż ? :roll:

[ Dodano: 2006-10-31, 15:02 ]
Oczywiście autobusik jest bardzo ładny :)

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

J-31 pisze:Skąd ja znam ten makijaż ?
Z prospektów Jelcza zapewne :). Jest to jednak zakładowe malowanie MZK Bolesławiec. Wszystkie tamtejsze Vera posiadają właśnie to malowanie :).

Maciej

M081MB

Post autor: Maciej »

W Lesznie jeżdżą trzy Jelcze M081MB.A barwy Leszczyńskie to bardzo fajny i miły kolor-beżowy.Te autobusiki przy tym kolorze bardzo fajnie się prezentują... :rotfl: :diabeł: :D :razz: :)

Pabianek

...

Post autor: Pabianek »

U nas w Pabianicach mamy trzy sztuki Jelcza M081MB/3.Nawet fajnie się jeżdzi oczywiście jak nie ma wywyłania na sztówki.Ale i tak dwa Jelczydła nam się ciągle psują a trzeci...co powiedzieć może i są fajne ale bardziej awaryjne niż Ikarusy 260.04 :rotfl:

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Pabianek pisze:Nawet fajnie się jeżdzi oczywiście jak nie ma wywyłania na sztówki
Ok, ale czy Możesz przetłumaczyć mi to na polski ? ;)

krzychu

Post autor: krzychu »

J-31 pisze:
Pabianek pisze:Nawet fajnie się jeżdzi oczywiście jak nie ma wywyłania na sztówki
Ok, ale czy Możesz przetłumaczyć mi to na polski ? ;)
Pewnie mu chodzilo o szczytówki czyli linie szczytowe.

Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Shadow238 »

Pabianek pisze:U nas w Pabianicach mamy trzy sztuki Jelcza M081MB/3.Nawet fajnie się jeżdzi oczywiście jak nie ma wywyłania na sztówki.
U nas w Pabianicach mamy trzy sztuki Jelczy M081MB/3. Nawet fajnie się jeździ nimi, oczywiście jak nie jeżdżą na szytowych kursach*

Tak powinno to brzmieć ;)

PE 099

Post autor: PE 099 »

Od dziś w Krakowie mamy nowe DeHy. A właściwie to teraz BeHy :nuts: Kursują na ex. Melonowych liniach, takich jak 100, a nawet ex. DeHowych czyli np. 137. Jest to 10 sztuk. I po tej dostawie Jelcz M081MB/3 stał się "najpopularniejszym" Krakowskim autobusem, bo stacjonuje we wszystkich trzech zajezdniach. Wola (DH353-382) Bieńczyce (BH383-392) Płaszów (DH351,352) Być może Płaszowskie wozy które są tylko do obsługi Tele-Busa na tej zajezdni też będą prenumerowane na PH351,352 :shocked:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Jelcz”