M11 -"Mig"

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marki Jelcz...
voy

M11 -"Mig"

Post autor: voy »

Temat założony, żeby podyskutować o jakże popularnym Jelczu M11.
Dziwne, że temat nie powstał wcześniej.

Rzeszów posiadał od 1986 do 2002 roku 8 Jelczy M11. Jakiś został odsprzedany do Bytomia, a resztę pokasowano. Nie lubiłem tych pojazdów, wolałem peerki. Do tej pory nie gustuje w M11. Mają wysoką podłogę, są bardzo głośne, nie podoba mi się układ siedzeń w środku.

Wypowiadajcie się o M11stkach :)

DAB

Post autor: DAB »

voy pisze: Jakiś został odsprzedany do Bytomia
Uuuu ... :-)
Są głośne, brzydkie, wysokie ale są fajne a w PKM Gliwice mamy około 22. A jak wiadomo z programu Top Gear wóz który jest fajny nie musi byc dobry.

Michał

Post autor: Michał »

Sieradz ma 14 migów, już mi sie znudził ten wyjący silnik... :| Większość po NG. Zapraszam na linię Z Sieradz - Zduńska Wola wystarczy poczekać tylko na sieradzki autobus, przejechać się od początku do końca (ok. 40 minut) i mieć nogi jak z waty a przy tym ogłuchnąć :-P

DAB

Post autor: DAB »

Panewniczanin pisze: Opis pasuje do Vecta :)

Nie !! Nie każdy złomowaty wóz musi byc fajny. To jest akurat niefajny złom

wocash

Post autor: wocash »

Szczecin ma w posiadaniu 33 "migi"(SPAK posiada ich 12 a SPAD ma 21).Oprócz tego Obie firmy mają po jednym L11, które nie wiele się różnią. SPPK Police natomiast ma 9 "migów". Z roku na rok jest ich coraz mniej gdyż są kasowane albo ze względu na stan techniczny albo ze względu na odniesione zniszczenia poniesione podczas wypadku. W przypadku SPPK może to i dobrze że się pozbywa starych pojazdów bo w większości ich tabor stanowią juz autobusy niskopodłogowe których co roku przybywa, zaś w SPAKu ich tylko ubywa. Nawet w SPAD jest więcej pojazdów niskopodłogowych niz w SPAK. Można jeszcze dodać że jelcz M11 to nic innego jak ikarus z pudłem jelcza gdyz większość ma silnik od ikarusów. Ale muszę powiedzieć że lubię te autobusy. Może to z przyzwyczajenia ;)

Damhan

Post autor: Damhan »

Migi uważam za najgorsze autobusy w Gdańsku. Są strasznie głośne, dymiące, śmierdzące i w ogóle brzydkie. Współczuję ich kierowcom. ;)
PS. Czym różnią się M11 i L11
PS2. Co to jest SPAK, SPAD i SPKK i czym się od siebie różnią?

Robson

Post autor: Robson »

wocash pisze:Oprócz tego Obie firmy mają po jednym L11, które nie wiele się różnią.
Gorzów do tego tygodnia mial jeszcze L11 ale zaczeli kasowac :( A tak M11 mamy 23 sztuki z czego większość po remoncie a te co nie były remontowane to zostania w tym roku skasowane (ok. 5 sztuk). Najbardziej szkoda mi "dakara" czyli naszej L11 #465 normalnie wóz inny niż wszystkie. Jak kolega prowadził ten wóz to nie mogł znaleźć 3 biegu bo tak strasznie wchodził :) Ale juz od kilku lat nic z nim nie robili.

Inspektor

Post autor: Inspektor »

Generalnie mają te autobusy swój klimat...Raz na jakiś czas możan się przejechac, ale do codziennej eksploatacji to raczej już się nie nadają. We Wrocławiu pare jeździ na nocnych :) .

wocash

Post autor: wocash »

Otóż to towarzyszu Panewniczanin :)

rzelfix

Post autor: rzelfix »

W Bytomiu obecnie na stanie jest 28 Jelczy M11 (numery inwentarzowe: 2596, 2598, 2601, 7320, 7325, 7326, 7331, 7332, 7335, 7336, 7337, 7339, 7341, 7342, 7344, 7345, 7346, 7347, 7348, 7357, 7358, 7359, 7360, 7361, 7362, 7363, 7364 i 7365)
Czy za nimi przepadam? No jasne że tak! Otóż ZTCP miguś był jednym z pierwszych autobusów którym podróżowałem.
Ostatnio zmieniony 2005-07-12, 19:56 przez rzelfix, łącznie zmieniany 1 raz.

Milenium

Post autor: Milenium »

Panewniczanin pisze:L11 były dostępne w dwóch wersjach: trzydrzwiowej i dwudrzwiowej.
Ta druga była często spotykana w PKS'ach i pamiętam że w Koszalinie mamy taki jeden w PKS'ie i kiedyś taki jeden był w MZK z reklamą atlasu ,hehe to były czasy!
Ale się skończyło,żylety! :cry:

56247

Post autor: 56247 »

Lambada/Mig to była tragedia i pomylka dziejowa.Poziom hałasu w tym tworze przekraczał zaś dopuszczalne normy!

Milenium

Post autor: Milenium »

56247 pisze:Mig to była tragedia i pomylka dziejowa
Jak Jelcz to cała pomyłka tego świata :diabeł:

56247

Post autor: 56247 »

No aż tak bym nie generalizował.
Teraz Jelcz się coraz bardziej cywilizuje i może już dorównywać jakością wykonania i wykończenia produktom innych, cenionych firm światowych.
Mam na myśli oczywiście "Vecto".
Ostatnio zmieniony 2005-07-11, 22:33 przez 56247, łącznie zmieniany 1 raz.

Tommy

Post autor: Tommy »

Niestety musi jeszcze poczekać, zanim uzyska taką renomę jak, np. Volvo.

voy

Post autor: voy »

Raczej jak Solaris, trudno powiedzieć żeby Volvo zyskało renomę a zwłaszcza w Polsce...

Damhan

Post autor: Damhan »

W Gdańsku większość nocnych to migi (akurat jechałem takim jednym wczoraj).
Ogólnie w Gdańsku jest ok. 30 migów.

Michał

Post autor: Michał »

Jechałem gdańskim migiem na 186 i nie był zbyt zadbany :|

Awatar użytkownika
M_Szymkowiak
Posty: 1535
Rejestracja: 2005-01-21, 18:56
Lokalizacja: Kraków - Prądnik Cz.
Kontakt:

Post autor: M_Szymkowiak »

WKrakowie nie ma Migów od 2001 a było ich dosyć sporo. Bardzo lubiałem te autobusy na powdoziu hungarów Miały swój klimat, i bardzo chętnie pojexdził bym sobie... w sumie dziwie się że ich już nie ma, ostatnie były w lepszym stanie od niektórych pregniotów, ale cóż...

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

W Warszawie najwięcej M11 poznałem wyłącznie dzięki prywatnym przewoźnikom (Ajentom), w latach 90-tych. PKS Grodzisk Mazowiecki, PPKS Piaseczno, Rapid Bus - to te firmy wprowadziły do warszawskiej KM Jelcze M11. Natomiast L11 zakupiło warszawskie MZK na przełomie lat 80-tych, 90-tych. Pisałem już o tym. :)

Jeśli chodzi o autobusy ajentów, to w większości przypadków, moje wrażenia nie były zbyt przyjemne - wiadomo makabryczny stan techniczny. Natomiast ciekawostką były M11 firmy Rapis - Bus (Connex Warszawa). Te autobusy przeszły generalny remont w KZNS Solec Kujawski. I był wyposażone w silniki Raby i automatyczne skrzynie biegów, i trzeba przyznać, że był nawet w miarę żwawe.
Poza tym ich wygląd zewnętrzny znacznie odbiegał od pozostałych "Migów". Ogólnie rzecz biorąc, podobały mi się... ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Jelcz”