Kasacje będzińskich Ikarusów 260.04 :(

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marki Ikarus...
Peter

Post autor: Peter »

+Robson pisze:Hehe macie problemy ze kasuja Ik260 ja sie tym za bardzo nie przejmuje bo w Gorzowie nigdy nie bylo ikarków no oprócz 3 Technicznych które nigdy sie nie pojawiły na linii. Ale chetnie przejechałbym sie 260 bo tylko w Wawie jechałem jakas 280.
Zapraszam do nas na linię 51, bo to królestwo 260-tek. Ja oczywiście nie wsiadam. :D

Coś spoza tematu, bo nie ma za bardzo gdzie dać :roll:
Tak się zastanawiałem i znalazł się DABiszon na 870. Dostał właśnie wyświetlacze pixelowe z przodu i z boku ( pierwsze okno za pierwszymi drzwiami ) a także z tyłu. :]
Szkoda tylko, że nie zamontowali wyświetlacza bocznego w doczepce i zlikwidowali okienko z numerem nad pierwszymi drzwiami. :(

DAB

Post autor: DAB »

Peter pisze:Coś spoza tematu, bo nie ma za bardzo gdzie dać :roll:
Tak się zastanawiałem i znalazł się DABiszon na 870. Dostał właśnie wyświetlacze pixelowe z przodu i z boku ( pierwsze okno za pierwszymi drzwiami ) a także z tyłu. :]
Szkoda tylko, że nie zamontowali wyświetlacza bocznego w doczepce i zlikwidowali okienko z numerem nad pierwszymi drzwiami. :(
DOpiero teraz to zauwarzyłeś ? Wyświetlacze są już hohoho .... i jeszcze trochę :P

Peter

Post autor: Peter »

No niestety niedawno zwróciłem na to uwagę.
Z tym zlikwidowanym okienkiem nad pierwszymi drzwiami nie miałem racji, przepraszam. Zostawili te okienka, tylko teraz są bez tablic numeracyjnych. :)

Tą jedyną 260.30A #3 widziałem wielokrotnie, ale jeszcze się nie przejechałem. Muszę więc to kiedyś zrobić i obejrzeć sobie wewnątrz tego rodzynka. ;)

Filip_2691

Post autor: Filip_2691 »

Mi się wydaje,że następnym do kasacji Ikarusem 260 z Będzina będzie 1333 :(

lesiu

Post autor: lesiu »

mi najbardziej szkoda #1329.Tyle się nim najeździłem na linii 200...... :(

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

lesiu pisze:mi najbardziej szkoda #1329.Tyle się nim najeździłem na linii 200...... :(
Witamy na forum. :)

A czy ten autobus - #1329 - czym się wyróżniał od pozostałych Ikarusów. A przede wszystkim co to był za Ikarus ? ;)

lesiu

Post autor: lesiu »

Dzięki :) Niczym się nie wyróżniał ale miał swój "charakter" :) np.drzwi tylne się nie stykały ze sobą,dziwnie skrzynia biegów chodziła.Ale przyszedł na niego czas.20 lat miał....Był to Ikarus 260.04.....

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

lesiu pisze:Dzięki :) Niczym się nie wyróżniał ale miał swój "charakter" :) np.drzwi tylne się nie stykały ze sobą,dziwnie skrzynia biegów chodziła.Ale przyszedł na niego czas.20 lat miał....Był to Ikarus 260.04.....
Wielkie dzięki. Czyli słusznie trafił do kasacji, może zbyt wiele sprawiał problemów technicznych przewoźnikowi.... ;)

Filip_2691

Post autor: Filip_2691 »

Na pewno miał zły stan techniczny,bo by go nie skasowali jak by się dało nim jeździć.W końcu się nie dziwię,że je kasują,bo jak prawie codziennie wypuszczają je w trasę przez 20 lat....Ale tabor trzeba wymieniać...

Po przecinkach i kropkach dawaj spację. Lepiej to wygląda. (Peter) ;)

Peter

Post autor: Peter »

Jeżeli w Sosnowcu zakupią te 72 nowe autobusy, to może być koniec będzińskich 260-tek. :(

Wiśnia

Post autor: Wiśnia »

Mają w planach skasowanie wszystkich oprócz jednego, którego zrobią na historyczny mam nadzieję.

Filip_2691

Post autor: Filip_2691 »

Na 100% zostawiają jednego "hungara" na pamiątkę i chyba jednego na 90% Ikarusa żeby jeździł liniowo.

Peter

Post autor: Peter »

Myślę, że to bardzo dobry pomysł. Zachować jeden egzemplarz jako historyczny i brać się wreszcie za wymianę taboru. :)

Filip_2691

Post autor: Filip_2691 »

Mi się wydaje, że zostawią sobie na pamiątkę Ikarusa 260.04 #2704.Podobno jest to ex MPK Kraków...

rzelfix

Post autor: rzelfix »

Filip_92 pisze:Mi się wydaje, że zostawią sobie na pamiątkę Ikarusa 260.04 #2704.Podobno jest to ex MPK Kraków...
Zostawić Ikarusa z Krakowa? Bo co? Bo jest lepszy? Bo się wyróżnia? Nie sądze. A te twoje "mi się wydaję" zaczyna się robić nudne i jest tylko bezsensownym nabijaniem postów...

Mody_82

Post autor: Mody_82 »

Peter pisze:Myślę, że to bardzo dobry pomysł. Zachować jeden egzemplarz jako historyczny i brać się wreszcie za wymianę taboru. :)
Ja też to uważam za dobry pomysł. A reszta (niestety) do kasacji jeśli zakupią nowy tabor.

BTW niespełna 2 tygodnie temu odbyła się okolicznościowa impreza o wiele młodszego ich "brata". Zapraszam do obejrzenia fotorelacji mojego autorstwa ;).

http://www.ikarus-rulez.webpark.pl/Impreza.htm

Pozdrawiam :)

Mody_82

Post autor: Mody_82 »

Panewniczanin pisze:Łeeeee... na stronie nie ma zdjęcia z mojego przystanku, a wiem że fotostop był... :(
Poszukałem i znalezione foto umieszczam zgodnie z marką w albumie - wychodzi mi na to, że to musi być to bo w Panewnikach innych fotostopów prócz tego i na Owsianej nie było. :)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Gratulacje - Mody_82 - ciekawa impreza i super foto relacja... :)

To musiał być ciekawy przejazd. Ile czasu Wam to zajęło ? :)

Mody_82

Post autor: Mody_82 »

J-31 pisze:Gratulacje - Mody_82 - ciekawa impreza i super foto relacja... :)

To musiał być ciekawy przejazd. Ile czasu Wam to zajęło ? :)
Impreza trwała ponad 5 godzin, potem niektórzy rozjechali się do domów, a ja z grupką jeszcze zaliczyłem zjazd do zajezdni i zwiedzanie jej :-P

Filip_2691

Post autor: Filip_2691 »

Ja chciałbym zwiedzić zajezdnię PKMu Świerklaniec i PKMu Bytom (oczywiście obydwie bazy na Witczaka i Piekarskiej :) )

[ Dodano: 2005-10-28, 15:46 ]
Słyszałem, że w kolejce do kasacji jest #1333...ale nie wiem czy to prawda.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ikarus”