Ulubiony Ikarus

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marki Ikarus...
Turbo94

Post autor: Turbo94 »

Stefko pisze:Mój ulubiony Ikarus to Wrocławski 280.26 #5290
Mój ulubiony to 417.08 #5000, za świetną stylistykę, super fotele itp.

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

Turbo94 pisze: Mój ulubiony to 417.08 #5000, za świetną stylistykę, super fotele itp.
A właśnie, jak przebiega obecna eksploatacja tego Ikarusa w MPK? podobno swego czasu był to najbardziej awaryjny autobus w tym przedsiębiorstwie :).

Stefko

Post autor: Stefko »

Nie no, ostatnio się nie skarzyl :) jeździ dobrze :) i nie ma juz stałego przydziału <jupi>

Turbo94

Post autor: Turbo94 »

I na Dni Otwarte MPK nie dotarł... Zgadnijcie dlaczego? :mruga:

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

Turbo94 pisze:Zgadnijcie dlaczego?
Pewnie znowu uległ kolejne awarii ;). Ale w sumie czemu tu się dziwić, to w końcu jedyny tego typu autobus we Wrocławiu i o części do niego coraz trudniej, więc nic dziwnego, że tak często doznaje awarii.

Stefko

Post autor: Stefko »

Nie dodatrł, bo był w trasie! Nie da sie miec wszystkiego... Peerka tez miala byc i nie bylo, nie bylo tez zadnej 120-tki :) z Obornickiej był tylko MAN NG313

Turbo94

Post autor: Turbo94 »

Nie, popsuł się. W ten czas kursował on na 327, które nie kursuje w dni wolne!

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

Turbo94 pisze:W ten czas kursował on na 327, które nie kursuje w dni wolne!
Trochę to dziwne, że kursował na linii, która w danym dniu nie kursuje. Ale zaraz zaraz, przecież admin TWB wynajął tego Ikarusa na swój ślub. Czy to nie zbiegło sie w czasie w imprezą Dni Otwartych? :).

Stefko

Post autor: Stefko »

Nie no... oczwiscie ze sie zbiegalo... szkoda tylko ze cala ekipa byla obecna na dwoch imprezach jednoczescnie, z którcyh jedna była 24 czerwca, a druga 15 lipca...
Kur** nie popsuł się, bo się pytałem wlasnie Admina TWB, dlaczego go nie ma, to powiedzial ze jeździ... i wszyscy tam tak mówili, wiec wymysł ze sie zepsuł, jest kompletna bzdrurą. A na dodatek ja go widziałem wracając, tylko linii nie widziałem, bo to był moment...

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

Czyli widzę, że nawet na potrzeby wynajmu MPK potrafiło go ładnie dopracować :). Ale obawiam sie, ze wkrótce znów mogą zacząć się z nim problemy z prostego powodu. Otóż Ikarusy 41x i 40x (poza 415-tkami) są bardzo rzadkimi autobusami i ich eksploatacja wymaga ogromnych nakładów i przy tym też dobrego serwisowania. Nie zapominajmy tez o tych nieszczęsnych częściach o które dziś coraz trudniej (a wiadomo, ze części z Ikarusów 280 nie da się przełożyć do 417). W Warszawie z tego powodu usunięto właściwie wszystkie niskopodłogowe Ikarusy z MZA i obawiam się, ze za parę lat wrocławskie MPK również usunie swojego 5000. Ale oczywiście życzę mu jak najdłuższej służby w szeregach MPK :).

Stefko

Post autor: Stefko »

To jest wlasnie najczarniejszy scenariusz :) Ale on fajny jest... :)

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

Stefko pisze:To jest wlasnie najczarniejszy scenariusz Ale on fajny jest...
Fajny i w dodatku jest to jeden z 6-ciu Ikarusów 417 na świecie, więc dbajcie tam o niego :).

Awatar użytkownika
Piotrek_2274
Posty: 700
Rejestracja: 2005-09-03, 13:29
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Piotrek_2274 »

Adrian_ pisze:jest to jeden z 6-ciu Ikarusów 417 na świecie
6 to jest Ikarusów 411 ;) 417 z pewnościa jest więcej (3 w Polsce, były też w Niemczech i na Węgrzech pewnie też mają tego trochę.)

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

Piotrek_2274 pisze:417 z pewnościa jest więcej (3 w Polsce, były też w Niemczech i na Węgrzech pewnie też mają tego trochę.)
W zasadzie można by rzec, ze już niedługo wrocławski 5000 będzie jedynym Ikarusem 417 w Polsce. Co do Węgier to na pewno tam było kiedyś dużo tego typu Ikarusów, ale teraz też pewnie są tam jedynie śladowe ilości. Co do Niemiec przyznam szczerze, iż nie wiedziałem, że eksploatowały tego typu autobus. Chociaż znając życie już od dawna ich tam nie ma ;).

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Adrian_ pisze:Chociaż znając życie już od dawna ich tam nie ma
A żebyś się nie zdziwił. 417-stki są nadal eksploatowane. I o ile dobrze pamiętam jeżdżą sobie w najlepsze w Wuperthalu (biało-niebieskie). Jeżeli się mylę, to proszę mnie poprawić. ;)

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

J-31 pisze:Jeżeli się mylę, to proszę mnie poprawić.
Nie mylisz się. Właśnie przed chwilą obejrzałem ich zdjęcia na TWB i są to Ikarusy 417.04. Obecnie w Wuppertalu jeżdżą już tylko 2 tego typu autobusy o nr. taborowych: 9566 i 9576. Trzeci z Ikarusów 417.04 został w tym roku sprzedany do węgierskiej miejscowości Szolnok :).

Stefko

Post autor: Stefko »

To czym sie bedzie różnił 417.04 od 417.08? :)

PS: Ja coś podejżewam, ze moze chodzic o to, ze 417.04 ma 3 pary drzwi :) Ale to tylko moje osobiste przypuszczenie, nie mówie że tak jest i koniec. :)
Ostatnio zmieniony 2006-11-08, 21:26 przez Stefko, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Razor 688
Posty: 456
Rejestracja: 2006-11-06, 18:44
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: Razor 688 »

Odświeże temat a wiec moim ulubionym Ikarusami są 280.02, 280.26, 280.37 ( nasze Bielskie straszydło #008) :rotfl: 280,70E i wszystkie ikarusy serii 400. :smile2:

Awatar użytkownika
ep40
Posty: 1549
Rejestracja: 2006-05-14, 01:02
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: ep40 »

Moimi ulubionymi są Ikarusy 280.37 oraz różne dziwaczne odmiany o których nieraz wspominałem.

Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Shadow238 »

Moje ulubione Ikarki: 280.26- szczególnie z PKM Katowice #4403 z D10 pod "maską" + ZF, a także 280.70E :) i jeszcze jakieś inne...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ikarus”