Ulubiony Ikarus

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marki Ikarus...
ppln

Post autor: ppln »

Macie 280tki z 1997 roku ?! W Łodzi najmłodsze są z 1995, a potem kupowano wyłącznie niskie (dlaczego nie mogli tych Ikarusów 260 z Limanki dać na Sady zamiast M11?! )

Dzięki Rzelfix.
Ostatnio zmieniony 2006-01-20, 18:34 przez ppln, łącznie zmieniany 2 razy.

rzelfix

Post autor: rzelfix »

ppln pisze:W Łodzi najstarsze są z 1995...
Chyba raczej najmłodsze...

W PKMie Bytom również jest 7 Ikarusów 280 (.70E) i są również z 1997 roku. Są to ostatnie fabrycznie nowe IK280 w GOPie.
Ostatnio zmieniony 2006-01-20, 21:53 przez rzelfix, łącznie zmieniany 1 raz.

konik1603

Post autor: konik1603 »

Bardzo żałuje że Ikarus ogłosił upadłość :cry: dobrze że produkują jeszcze ikarusy serii EAG ale moim zdaniem powinni byli kontynuować produkcję serii 415,417,435 tymbardziej że był to całkiem nowatorski projekt .Pamiętam jak w 1988 roku testowano je w Katowicach i zebrały pozytywne opinie :)

Milenium

Post autor: Milenium »

konik1603 pisze:serii EAG
O ile wiem te też padły.

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Z jednej strony, żal mi Ikarusa z drugiej — bez przesady, nie potrzebujemy drugiego Vecto. Swoją drogą, co z fabryką i prawami do marki? Chyba Irisbus coś kręcił?

rzelfix

Post autor: rzelfix »

Jako manufaktura, jeszcze istnieje, ale zajmuje się bodajże jakąś produkcją wózków widłowych, itp.

Podi

Post autor: Podi »

rzelfix pisze:Jako manufaktura, jeszcze istnieje, ale zajmuje się bodajże jakąś produkcją wózków widłowych, itp.
Jak byłem w Shekershervarze, to na oko fabryka się jeszcze dobrze trzyma :)

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Podi pisze:Jak byłem w Shekershervarze, to na oko fabryka się jeszcze dobrze trzyma :smile:
To ona jest w jakimś Szegeregevarze? Wydawało mi się, że w Budapeszcie.

Podi

Post autor: Podi »

plocmaster pisze:To ona jest w jakimś Szegeregevarze? Wydawało mi się, że w Budapeszcie.
Nie, głowna fabryka była w Shekershervarze(cholernie trudna nazwa, pewnie sa błędy :D)...

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

To, że fabryka jeszcze stoi nie oznacza, że ktoś uruchomi w niej produkcję autobusów. Tą kartę w historii możemy na razie zamknąc. A szkoda. :(

Milenium

Post autor: Milenium »

Można powiedzieć że ten zakład trzymała komuna?!

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Tramwaj pisze:Można powiedzieć że ten zakład trzymała komuna?!
Nie komuna, a zapotrzebowanie na takie autobusy. Po prostu ich były najlepsze. Ikarusy serii 200 właściwie pojawiły się na całym świecie nie tylko w krajach komunikstycznych. ;)

Awatar użytkownika
M_Szymkowiak
Posty: 1535
Rejestracja: 2005-01-21, 18:56
Lokalizacja: Kraków - Prądnik Cz.
Kontakt:

Post autor: M_Szymkowiak »

Tak nawet w USA :D :D

Filip7370

Post autor: Filip7370 »

Ik405 4 EVER. Mino iż nie mogę tego cuda na Airportcity niepamiętać (miałem tylko 7 lat jak ją zniknęły stamtąd ikarki) są to super pojaździki. <b>poprostu</b> odpał na MAXA. :mruga:

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

7370 pisze:Ik405 4 EVER. Mino iż nie mogę tego cuda na Airportcity niepamiętać (miałem tylko 7 lat jak ją zniknęły stamtąd ikarki) są to super pojaździki. po prostu //pisownia - osobno odpał na MAXA. :mruga:
Tak. To były fajne autobusiki. Wielokrotnie je widywałem, obcierałem się o nie, ale... nigdy nimi nie jechałem :] Absurd... :nuts:

Niestety one się szybko sypały. Trafiły na R5 Inflancka w 1994 roku i już jakichś dwóch latach, zaczęły się sypać, sprawiały problemy. MZA chciało je zastąpić Neoplanami N4009. Nawet jednego testowano, ale... linię w końcu zlikwidowano. :(

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

A czy MZA ma jeszcze te malutkie Ikary i czy jeżdżą?

Milenium

Post autor: Milenium »

plocmaster pisze:A czy MZA ma jeszcze te malutkie Ikary i czy jeżdżą?
_________________
Słyszałem że jeden poszedł do jakiegoś klubu w Bydgoszczy, ale nie mam więcej danych.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

plocmaster pisze:A czy MZA ma jeszcze te malutkie Ikary i czy jeżdżą?
Nie. W Warszawie nie ma już żadnego z Ikarusów 405 - to jest już zamknięta historia :(

[ Dodano: 2006-03-27, 16:03 ]
Tramwaj pisze:
plocmaster pisze:A czy MZA ma jeszcze te malutkie Ikary i czy jeżdżą?
Słyszałem że jeden poszedł do jakiegoś klubu w Bydgoszczy, ale nie mam więcej danych.
Tak jeden trafił do muzeum do Bydgoszczy, a jednego zakupił ITS Michalczewski w Radomiu. Gdzie został przemalowany. Co dalej z nim się dzieje - nie wiem

Podi

Post autor: Podi »

A resztę sprzedali na wschód...

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Nie. W Warszawie nie ma już żadnego z Ikarusów 405 - to jest już zamknięta historia :(
Szkoda, dobrze by się uzupełniały z MAN-ami NM223 :mruga:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ikarus”