Ogólne dyskusje o Ikarusach

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marki Ikarus...
OZZY

Post autor: OZZY »

Bartej10 pisze: A w jakim programie graficznym to wszystko robiłeś (w paincie? xD ), i w jaki sposób to zrobiłeś.
Metoda jast prosta. Do przerobionego rysunku dodałem w gimpie warstwę o przejrzystości rzędu 70% i odpowiednio dobranymi odcieniami robiłem smugi, oraz linie które rozmazywałem. Cała zabawa polega ne tyle na odpowiednim narzędziu co na wyczuciu przy brudzeniu (i w miejscu gdzie ten brud powinnien się znaleźć). I moja rada na przyszłość dla osób używających tej metody: nie używajcie białego tła gdyż właśnie przez to cały autobus został "rozjaśniony" co widać szczególnie po kołach (co słusznie zauważył kol.J-31)

A tu dla porównania rysunek "czystego" Ikarusza :)
Obrazek

Ale to taki mały offtop ;)

Awatar użytkownika
M_Szymkowiak
Posty: 1535
Rejestracja: 2005-01-21, 18:56
Lokalizacja: Kraków - Prądnik Cz.
Kontakt:

Post autor: M_Szymkowiak »

Chyba przegub za długi ciut...

OZZY

Post autor: OZZY »

No nie ;) teraz naewno będzie dobrze gdyż przegub pochodzi ze zdjęcia

Obrazek

(A tak BTW to czy mógłbym prosić któregoś z modów o wydzielenie tych kilku postów z tematu o dewastacjach?)

Awatar użytkownika
M_Szymkowiak
Posty: 1535
Rejestracja: 2005-01-21, 18:56
Lokalizacja: Kraków - Prądnik Cz.
Kontakt:

Post autor: M_Szymkowiak »

teraz jest super....
tak przy okazji w MPK wymieniają stopniowo takie geratowe przeguby na zwykłe, gdyż one się strasznie szybko niszczą i przemakają

OZZY

Post autor: OZZY »

Masz na myśli przegłuby z takiego "brezentoidalnego" materiału? To dosyć dziwne bo np. Łodzkie MPK stosuje takie w naprawianych Ikarach, przy czym optycznie materiał ten jest podobny do tego jaki występuje w odkurzaczach albo B10LA...

Obrazek

Ja Ci dam przegłub :wall: Przegub :) -mod. Dziwny
Ostatnio zmieniony 2006-07-04, 17:18 przez OZZY, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
M_Szymkowiak
Posty: 1535
Rejestracja: 2005-01-21, 18:56
Lokalizacja: Kraków - Prądnik Cz.
Kontakt:

Post autor: M_Szymkowiak »

Nasze mpk też stosowało, ale do 1998...


Awatar użytkownika
u2w
Posty: 2030
Rejestracja: 2005-02-15, 16:59
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: u2w »

A to co :?: Jakiś support F1 :?: :devil:

kombino

Post autor: kombino »

tak

ppln

Post autor: ppln »

Boże, boję się co będzie jeździło w Turcji ;)

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

W Turcji? martw się lepiej o stan Ikarusów na Kubie, tam to dopiero muszą być prawdziwe niedobitki. A co do tych Ikarusów na Hungaro to po prostu jest załoga firmowa Ikarusa, która wystawiła swoje pojazdy na ten rajd. Pewnie mają podrasowany silnik, osiągają większą prędkość itd. xD.

kombino

Post autor: kombino »

Wyścigi F1 to nie są Rajdy :!: :!: :!: :!: :!: :wall: :wall: :wall: :wall: :wall:

Nie wiem co one tam robiły-może pokazówka,może marshali rozwoziły..

Podobno pędziły też zamiatarka i wózek widłowy :rotfl:

Milenium

Post autor: Milenium »

Może ktoś posiada nagranie wideo? A na taki rajd/wyścig miejscówke to bym chętnie kupił ;).

Awatar użytkownika
irisbus
Posty: 1944
Rejestracja: 2006-05-08, 17:24
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

Post autor: irisbus »

[center] :cry: :cry:
Z głębokim żalem informuje wszystkich tu zgromadzonych, iż Wałbrzych pożegnał dziś jednego ze swych najbardziej zasłużonych Ikarusów 260. #131 odszedł od nas dziś na ulicy Słowackego, wrócił do bazy na "krawacie" i prawdopodobnie czeka go najgorsze.
:cry: :cry:[/center]

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

Szkoda go :(. A tak naprawdę jaki był powód odholowania go do zajezdni na holu? miał wypadek, pożar, czy też jakąś poważniejszą awarię? :(.

Awatar użytkownika
irisbus
Posty: 1944
Rejestracja: 2006-05-08, 17:24
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

Post autor: irisbus »

Adrian_ pisze:Szkoda go :(. A tak naprawdę jaki był powód odholowania go do zajezdni na holu? miał wypadek, pożar, czy też jakąś poważniejszą awarię? :(.
Wóz psuł się tak że aż książki usterek nie starczało, ta awaria zapewne będzie jego ostatnią, tak BTW to driverem był mój tata, i to jego wóz był także wiem o nim (i jego usterkach) sporo,

Kamil

Post autor: Kamil »

Szkoda go!! :cry: :cry: :cry: :cry: i jestem w ¯ałobie :(

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

To faktycznie, Twój tata nie miał łatwego życia z tym Ikarusem. A tak w ogóle czy MPK Wałbrzych zamierza w najbliższym czasie pozbyć się jakiegoś kolejnego Ikarusa?

Awatar użytkownika
irisbus
Posty: 1944
Rejestracja: 2006-05-08, 17:24
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

Post autor: irisbus »

Adrian_ pisze:To faktycznie, Twój tata nie miał łatwego życia z tym Ikarusem. A tak w ogóle czy MPK Wałbrzych zamierza w najbliższym czasie pozbyć się jakiegoś kolejnego Ikarusa?
Nic mi o tym nie wiadomo, kasacja #131 też nie jest jeszcze przesądzona gdyż MPK cierpi na braki w taborze.

marekJG

Post autor: marekJG »

irisbus pisze:Z głębokim żalem informuje wszystkich tu zgromadzonych, iż Wałbrzych pożegnał dziś jednego ze swych najbardziej zasłużonych Ikarusów 260. #131 odszedł od nas dziś na ulicy Słowackego, wrócił do bazy na "krawacie" i prawdopodobnie czeka go najgorsze
Coś się kończy coś zaczyna. Przyszłość jest jasna Przyszłość to Irisbus :D

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ikarus”