Ikarus 417

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marki Ikarus...
Podi

Post autor: Podi »

Tomaszekkk pisze:Bo te 20 wozów do niczego już się nie nadają.
Chodzi o możliwości techniczne...Bo to że się nie nadają to prawda powszechna...

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

J-31 pisze:zdefragmentować
A znaczy to:
Defragmentacja - to operacje układające pliki na dysku komputerowym tak, aby system miał do nich szybszy dostęp. Najczęściej jest to poukładanie bloków jednego pliku po kolei kiedy są one rozrzucone po całej partycji.
Czy aby na pewno autor napisał to, co miał na myśli? :retard:

ppln

Post autor: ppln »

To chyba raczej pofragmentować - podzielić na kawałki :)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

plocmaster pisze:
J-31 pisze:zdefragmentować
A znaczy to:
(...) Czy aby na pewno autor napisał to, co miał na myśli? :retard:
Miałem na myśli potoczne określenie, związane z rozbieraniem pojazdu na małe części, fragmenty. Co zresztą z ilustrowałem odpowiednim fotkami. :mruga:

B.A. Baracus

Post autor: B.A. Baracus »

J-31 pisze:Co zresztą z ilustrowałem odpowiednim fotkami. :mruga:
Niestety na tych zdjęciach nie widać dokładnego stanu 417-stek. Czy możesz "mniej więcej" opisać ich stan techniczny :?: Widać już jakieś ślady defragmentacji :?: ;)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

B.A. Baracus pisze:Niestety na tych zdjęciach nie widać dokładnego stanu 417-stek. Czy możesz "mniej więcej" opisać ich stan techniczny :?: Widać już jakieś ślady defragmentacji :?: ;)
Niestety nie mogłem wejść na teren zajezdni, dlatego widziałem tylko to co udało mi się sfocić.

Podejrzewam jednak, że raczej nie jest on rozbierany, a to z powodu nietypowej konstrukcji. Z tego co widziałem, to był w miarę w całości. Jednak zauważyłem, że ma lekko przekrzywiony przedni zderzak. :(

Ikarusy 280, to zupelnie inna historia, one były rozbierane, ponieważ są dawcami części do pozostałej całej masy autobusów tego typu. A że jest tego sporo, to też spore są potrzeby. No i to widać na zdjęciach. :]

Natomiast ten IK417, to tak naprawdę jeden z dwóch pojazdów. Podejrzewam, że ten drugi szybko tutaj dołączy. :cry:

Będę co tydzień obserwował tą zajezdnię. Planuję tam ponowną wizytę obserwacyjną. Ciekawy jestem, czy coś się zmieni :D

B.A. Baracus

Post autor: B.A. Baracus »

J-31 pisze:Będę co tydzień obserwował tą zajezdnię. Planuję tam ponowną wizytę obserwacyjną. Ciekawy jestem, czy coś się zmieni :D
Pewnie zginie kilka Ikarusów 280, a w ich miejsce wstawią inne Ikary... :(
J-31 pisze:Podejrzewam jednak, że raczej nie jest on rozbierany, a to z powodu nietypowej konstrukcji. Z tego co widziałem, to był w miarę w całości. Jednak zauważyłem, że ma lekko przekrzywiony przedni zderzak. :(
Może faktycznie postarają się go gdzieś sprzedać, myślę, że PKM Bytom byłby odpowiednim miejscem :D
J-31 pisze:Ikarusy 280, to zupelnie inna historia, one były rozbierane, ponieważ są dawcami części do pozostałej całej masy autobusów tego typu. A że jest tego sporo, to też spore są potrzeby. No i to widać na zdjęciach. :]
Stary system jeżeli chodzi o Ikarusy, takie manewry to chyba każde przedsiębiorstwo komunikacyjne, które ma Ikarusy tak robiło/ robi ;)

Dzięki za odpowiedź na moje pytanie :)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

B.A. Baracus pisze:Pewnie zginie kilka Ikarusów 280, a w ich miejsce wstawią inne Ikary... :(
Tak i ja podejrzewam, chociaż naprawdę dziwi mnie to składowisko. Takimi sprawami od zawsze zajmował się osobny zakład remontowy MZA, na Włościańskiej (zresztą specjalizujący się w gruntownych remontach).
Po za tym każda zajezdnia też trzymała trochę "złomu", tak na "własny użytek". No, ale pożyjemy, zobaczymy... :P
B.A. Baracus pisze:Dzięki za odpowiedź na moje pytanie :)
Proszę bardzo. Polecam się na przyszłość... :D

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Byłem wczoraj po raz kolejny na ul. Czerniakowskiej.
Cel :strzałka: oczywiście zamknięta zajezdnia R9 "Chełmska".

Złom, który w niej zgromadzono już powoli się "przerzedza". Udało mi się wczoraj zrobić kilka fotek. IK417, #7531, jest już odsłonięty. I co ciekawe nadal stoi tam sam. Druga 417-stka (#7530) nie dołączyła. A to oznacza, że jeszcze powinna była jeździ po Targówku.

A tutaj fotki. ;)

Obrazek Obrazek

56247

Post autor: 56247 »

J-31 pisze:złom się powoli"przerzedza"
...czyli jest zabierany do punktu skupu metali kolorowych-zwanym inaczej "złomowiskiem".

[ Dodano: 2006-04-25, 11:54 ]
J-31 pisze:zakład remontowy MZA, na Włościańskiej
Sorry,ale Włościańska ZAJMUJE SIę REMONTEM (NG) autobusów,NIE zaś ich ZłOMOWANIEM.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

56247 pisze:Sorry,ale Włościańska ZAJMUJE SIę REMONTEM (NG) autobusów,NIE zaś ich ZłOMOWANIEM.
Tak wiem, ale czy oni nie rozbierają tam autobusów, i czy nie segregują części ? ;)

Ikarus 2661

Post autor: Ikarus 2661 »

7530 stoi na Stalowej. Byłem na R-9 niedawno i fotki stamtąd można zobaczyć na TWB. (mam nick 8401)

Do skupu złomu wywieziono już 1056, 2193, 2487 i chyba 2146.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

To i chyba reszta też trafi od razu prosto na złom :]

5556

Post autor: 5556 »

Dwóch warszawskich ikarusów 417 (#7530 i #7531) pewnie nie zobaczymy już na mieście :( -oba są połamane za środkową osią a w jednym nawet dodatkowo zarwał się dach.Podobny los spotkał jednego z dwóch ikarusów 411 (#6531)-ten zarwał się za tylną osią.Drugi #6530 czasami wyrusza na liniowe trasy...Z tych trzech wcześniejszych wyjęto już diodowe wyświetlacze i przełożono do gniotów...

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

I gdzie obecnie znajdują się te Ikarusy? nadal stoją na Chełmskiej?

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

To wy jeszcze nie popchnęliście na wschód tych 417??
Myślałem, że już dawno odjechały z R-9 w kierunku Terespola…

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

5556 pisze:Dwóch warszawskich ikarusów 417 (#7530 i #7531) pewnie nie zobaczymy już na mieście -oba są połamane za środkową osią a w jednym nawet dodatkowo zarwał się dach.
Ooops. To teraz rozumiem, czemu MZA się ich pozbyło. I czemu #7531 stał na "Chełmskiej". :]
Adrian_ pisze:I gdzie obecnie znajdują się te Ikarusy? nadal stoją na Chełmskiej?
Gdzie one są ? Nie wiem. #7531 pewnie już dawno trafił na złom, a pozostałe pewnie nadal stoją na "Stalowej". "Chełmska" jest pusta. :roll:

Awatar użytkownika
ep40
Posty: 1549
Rejestracja: 2006-05-14, 01:02
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: ep40 »

Jakieś dwa Ikarusy 411 stały w wakacje na Stalowej, mam fotki.

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

ep40 pisze:Jakieś dwa Ikarusy 411 stały w wakacje na Stalowej, mam fotki.
To były jedyne 2 Ikarusy, jakie eksploatuje MZA. Posiadają nr. taborowe 6530 oraz 6531. Niestety, na dzień dzisiejszy sprawny jest tylko 6530 (choć i to jest niepewne) :(.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

ep40 pisze:Jakieś dwa Ikarusy 411 stały w wakacje na Stalowej, mam fotki.
Tak jak Adrian już Ci napisał, były to #6530 i #6531. One mają bardzo fajną historię. Przyjechały do Warszawy w 1995 roku jako pierwsze niskopodłogowe autobusy. Zakupiono je do obsługi linii 700. Przez wiele lat eksploatowała je - nie istniejąca już - zajezdnia R5 "Inflancka". Nie miały przyklęku, ale miały automatycznie wysuwane rampy. Super autobusy, jeździłem nimi wiele razy... :)

[ Dodano: 2006-11-09, 09:27 ]
Ikarusy 417 - można by rzec, to przegubowa wersja Ikarusa 411, zatem wracamy do tematu. :D

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ikarus”