Cos dla ciekawskich... czyli przekrój poprzeczny wozu #056.

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marki Ikarus...
siekierowy

Post autor: siekierowy »

Bardzo ładny stan tego Ikarusa, widać że przy malowaniu pozasłaniali wszystko dokładnie, tak że każda część ma swój lakier. Na trzecim zdjęciu to oczywiście chłodnica. Możesz napisać ile ma przejechane silnik i czy też było coś z nim robione?

Awatar użytkownika
Razor 688
Posty: 456
Rejestracja: 2006-11-06, 18:44
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: Razor 688 »

siekierowy pisze:Bardzo ładny stan tego Ikarusa, widać że przy malowaniu pozasłaniali wszystko dokładnie, tak że każda część ma swój lakier. Na trzecim zdjęciu to oczywiście chłodnica. Możesz napisać ile ma przejechane silnik i czy też było coś z nim robione?
W trakcje robienia tego fotoreportażu miał przejechane ok. 10485 km. Miał robione NG w Modertrans Biskupice wóz był zaledwie miesiąc po NG dlatego wyglądał jak nówka. Silnik tego wozu to Raba D10 Euro 1. :)

siekierowy

Post autor: siekierowy »

Tyle ma na liczniku, ciekawe ile ma naprawdę przejechane. To takie moje zboczenie, bo z zawodu jestem mechanikiem samochodowym i wytrzymałość silników, skrzyń biegów itp.to moja pasja. A akurat ten model Ikarusa pięknie chodzi, Raba D10 ma niesamowity gang no i niezłe osiągi.

Awatar użytkownika
Razor 688
Posty: 456
Rejestracja: 2006-11-06, 18:44
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: Razor 688 »

Powiem tak że nie jestem pewny tej sumy przejechanych kilometrów po prostu nie przyjrzałem się sumę podałem tak na oko. :)

Robert_529

Post autor: Robert_529 »

Razor 688 pisze:Powiem tak że nie jestem pewny tej sumy przejechanych kilometrów po prostu nie przyjrzałem się sumę podałem tak na oko. :)
Razor, może tam było 100485 :). Ale nie, wóz to jeszcze młodzian :)
siekierowy pisze:A akurat ten model Ikarusa pięknie chodzi, Raba D10 ma niesamowity gang no i niezłe osiągi.
Lecz trzeba przyznać, że 280.70H (280.37 ;P) też ma ładnego kopa no i większą moc :)

Awatar użytkownika
Razor 688
Posty: 456
Rejestracja: 2006-11-06, 18:44
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: Razor 688 »

Robert_529 pisze:Razor, może tam było 100485 :). Ale nie, wóz to jeszcze młodzian
Z tego co wiem to u nas są wymieniane liczniki co jakiś czas wiec szczerze nie przyjrzałem sie przebiegowi. :D

siekierowy

Post autor: siekierowy »

Ten rocznik, może mieć przejechane ok.600-700tys. km. więc podzespoły jeszcze będą dobrze chodzić.

Awatar użytkownika
Razor 688
Posty: 456
Rejestracja: 2006-11-06, 18:44
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: Razor 688 »

No dziś akurat jechałem tym samym Ikarusem tylko że #058 ten to dopiero ma kopa miał robione NG w Modertrans od pozostałych wyróżnia się kabiną prawdopodobnie może ona pochodzić z Sosnowieckiego Ikarusa 280.26. Obecnie ten autobus jest najlepiej utrzymany jeżeli chodzi o stan jego. :)

lejos

Post autor: lejos »

siekierowy pisze:Tyle ma na liczniku, ciekawe ile ma naprawdę przejechane. To takie moje zboczenie, bo z zawodu jestem mechanikiem samochodowym i wytrzymałość silników, skrzyń biegów itp.to moja pasja. A akurat ten model Ikarusa pięknie chodzi, Raba D10 ma niesamowity gang no i niezłe osiągi.
Czy czasem Raba D10 nie jest licencyjnym silnikiem MAN D0826 czy coś w tym stylu??

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ikarus”