Muzealny Ikarus w Wałbrzychu

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marki Ikarus...
Kamil

Muzealny Ikarus w Wałbrzychu

Post autor: Kamil »

Dosyć ciekawy artykuł o zachowaniu jednego Ikarusa na muzealnego.
:strzałka: http://e-walbrzych.pl/skrypty/download. ... 5/05pano07 Myślę, że podjęli dobrą decyzje i dobrze jest zostawić jednego Ikarka jako muzealnego :) Ciekawe który u nas zostanie. Zapraszam do dyskusji...

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Pomysł jest dobry - w sumie Ikarusy po Wałbrzychu jeżdżą już od bardzo dawna - a nie jest wykluczone, że w przeciągu paru lat znikną z Wałbrzycha. :cool:

Oby tylko Wasz przewoźnik nie zaniedbał tego autobusu ;)

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

J-31 pisze:a nie jest wykluczone, że w przeciągu paru lat znikną z Wałbrzycha.
Gorsze jest to, że nie jest wykluczone, że w przeciągu paru lat wszystkie autobusy znikną z Wałbrzycha.
Ale sam pomysł OK

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

plocmaster pisze:Gorsze jest to, że nie jest wykluczone, że w przeciągu paru lat wszystkie autobusy znikną z Wałbrzycha.
No i właśnie wtedy mieszkańcy Wałbrzycha będą mogli w jakimś muzeum zobaczyć autobus komunikacji miejskiej... ba, w ten sposób bedą mogli nawet powspominać sobie, że kiedyś mieli prawdziwą komunikację miejską :diabeł:

Awatar użytkownika
irisbus
Posty: 1944
Rejestracja: 2006-05-08, 17:24
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

Post autor: irisbus »

Potwierdzone zostało to, że będzie to Ikarus 280.

J-31 pisze:a nie jest wykluczone, że w przeciągu paru lat znikną z Wałbrzycha.
Do końca tego roku, bądź początku przyszłego.
J-31 pisze:No i właśnie wtedy mieszkańcy Wałbrzycha będą mogli w jakimś muzeum zobaczyć autobus komunikacji miejskiej...
Ikarus ten będzie eksponatem ruchomym, choć liniowo jeździć nie będzie.
J-31 pisze:Oby tylko Wasz przewoźnik nie zaniedbał tego autobusu
Nasz przewoźnik Ikarusa odda muzeum i to w jego kwestii będzie dbanie o pojazd, MPK zadeklarowało także remont i malowanie wozu, prawdopodobnie przywrócą mu oryginalne biało-czerwone malowanie.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

irisbus pisze:Ikarus ten będzie eksponatem ruchomym, choć liniowo jeździć nie będzie.
No i to mi się najbardziej podoba - mam nadzieję, że wałbrzyskie MPK nie popełni tego samego błędu co warszawskie MZA - że remontują pojazd, a potem wysyłają go do normalnej pracy liniowej ;)

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

J-31 pisze:błędu co warszawskie MZA - że remontują pojazd, a potem wysyłają go do normalnej pracy liniowej
KMKM nie ma aż tyle kasy żeby trzymać tyle „zabytków” „na zapas”, a i przecież to w niczym nie przeszkadza.
Po co komu muzealny 280.26, skoro dziesiątki takich jeszcze jeżdżą liniowo?

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

plocmaster pisze:KMKM nie ma aż tyle kasy żeby trzymać tyle „zabytków” „na zapas”, a i przecież to w niczym nie przeszkadza
Jak to nie przeszkadza ? Najpierw wyremontują autobus. Wygląda ślicznie a potem go ludzie zadepczą, dzieciaki porysują fotele i szyby. I tak ma wyglądać autobus "historyczny". Owszem, KMKM nie ma tyle kasy by trzymać tyle zabytków, ale w takim razie jaki jest sens "robienia zabytków" - jeśli to potem ma być zdewastowane ? :chytry:

Awatar użytkownika
irisbus
Posty: 1944
Rejestracja: 2006-05-08, 17:24
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

Post autor: irisbus »

J-31 pisze:mam nadzieję, że wałbrzyskie MPK nie popełni tego samego błędu co warszawskie MZA
J-31, czytaj ze zrozumieniem, MPK się tego wozu pozbywa, oddaje go dla Muzeum Przemysłu i Techniki w Wałbrzychu i nie będzie go więcej ten wóz obchodził, tym samym nie może go eksploatować liniowo, a muzeum nie mam koncesji od ZDiKu aby jeździć liniowo ;) Muzeum chce go wykorzystywać do przewozów okolicznościowych, lekcji historii itp.

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

J-31 pisze:potem go ludzie zadepczą
Eee tam zadepczą, po to w końcu autobus jest, żeby wozić ludzi
J-31 pisze:dzieciaki porysują fotele i szyby.
To po ostatecznym wycofaniu go z ruchu liniowego się założy nowe, foteli i szyb do Ikarusa w Warszawie jest dużo
J-31 pisze:I tak ma wyglądać autobus "historyczny".
Szykowany na historyczny, bądź co bądź różnica
J-31 pisze:w takim razie jaki jest sens "robienia zabytków" - jeśli to potem ma być zdewastowane ?
Bo wiadomo, jaki autobus pójdzie na zabytek i np. wiadomo, o jaki należy szczególne dbać.
I nie przesadzaj z tą dewastacją, puszczenie czegoś do wożenia ludzi nie znaczy, że od razu będzie wyglądało jak na zdjęciach Skodnika

[ Dodano: 07 Sie 2008 14:35 ]
irisbus pisze:lekcji historii
Chyba historii KM, która zresztą wciąż trwa

Awatar użytkownika
irisbus
Posty: 1944
Rejestracja: 2006-05-08, 17:24
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

Post autor: irisbus »

plocmaster pisze:Chyba historii KM, która zresztą wciąż trwa
Nie koniecznie, chodzi o np. organizacje wystaw w stylu "pociągu do historii" czy objazdowych wykladów.

Kamil

Post autor: Kamil »

Pomalują go ok. A we wnętrzu też zamontują ''stare'' fotele etc. ?

Awatar użytkownika
irisbus
Posty: 1944
Rejestracja: 2006-05-08, 17:24
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

Post autor: irisbus »

Pomalują go ok. A we wnętrzu też zamontują ''stare'' fotele etc. ?
Tego to ja nie wiem, jak wezmą automata, to one są niemal w 100% oryginalne, jak manuala to się zobaczy... wg mnie powinien zostać przywrócony do stanu oryginalnego.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

irisbus pisze:J-31, czytaj ze zrozumieniem, MPK się tego wozu pozbywa, oddaje go dla Muzeum Przemysłu i Techniki w Wałbrzychu i nie będzie go więcej ten wóz obchodził, tym samym nie może go eksploatować liniowo, a muzeum nie mam koncesji od ZDiKu aby jeździć liniowo ;)
Sorry, ale ja wiele rzeczy oceniam przez pryzmat tego co się dzieje w Warszawie. I gdy Napisałeś...
irisbus pisze:Nasz przewoźnik Ikarusa odda muzeum i to w jego kwestii będzie dbanie o pojazd
... to nie wiedzieć czemu, moja wyobraźnia od razu podsunęła mi scenariusz, że MPK wyremontuje tego Ikarusa, odda go do Muzeum, a potem ... jako rezerwa wyślą go na linię. Pomimo tego, że miał on trafić do muzeum i MPK ma się go "pozbyć" na rzecz muzeum :]

No, ale skoro tak się sprawy mają, to tylko przyklasnąć. Na szczęście w Wałbrzychu będzie normalnie :)

Awatar użytkownika
irisbus
Posty: 1944
Rejestracja: 2006-05-08, 17:24
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

Post autor: irisbus »

Potwierdziło się, że wóz, który pójdzie na muzealny to #81 (1990r), remont rozpocznie się po nowym roku. Na pewno będzie biało-czerwony, ale czy w pierwotnej wersji malowania (z białym dołem) czy w wersji późniejszej nie wiadomo, nie wiadomo także czy otrzyma on stare siedzenia.

Awatar użytkownika
Razor 688
Posty: 456
Rejestracja: 2006-11-06, 18:44
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: Razor 688 »

#81 to Ikarus 280.26? To miło patrzeć że pozostawicie sobie historycznego Ikarusa.

Awatar użytkownika
irisbus
Posty: 1944
Rejestracja: 2006-05-08, 17:24
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

Post autor: irisbus »

Razor 688 pisze:#81 to Ikarus 280.26?
Tak

Awatar użytkownika
Skoda 16T
Posty: 1136
Rejestracja: 2008-05-06, 13:38
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Skoda 16T »

irisbus pisze:Potwierdziło się, że wóz, który pójdzie na muzealny to #81 (1990r)
:strzałka: http://www.phototrans.eu/15,306,3.html
irisbus pisze:nie wiadomo także czy otrzyma on stare siedzenia.
A jakie ma obecnie?

Awatar użytkownika
irisbus
Posty: 1944
Rejestracja: 2006-05-08, 17:24
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

Post autor: irisbus »

Skoda 16T pisze:A jakie ma obecnie?
Takie jak ten:
http://www.phototrans.eu/14,262037,0.html

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

irisbus pisze:Takie jak ten:
No to przywracając mu oryginalne wnętrze, ludzie z wałbrzyskiego MPK mogą się chyba zgłosić do warszawskiego MZA - po fotele. MZA kasuje sporo Ikarusów, a te mają oryginalne fotele, a przynajmniej na takie wyglądają. ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ikarus”