Listo para Girón

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marki Ikarus...
Filip7370

Listo para Girón

Post autor: Filip7370 »

No tak,
kolejna moja wakacyjna schiza...pewnie przez godziny walenia w Tropico 3, może ze względu na naukę Hiszpańskiego oraz moje rewolucjonistyczne poglądy (proszę bez wycieczek osobistych). Zainteresowałem się Kubą, jako mając szczęście bycia w RWPG piękny kraj w Karaibach miał/ma zaszczyt (dosyć pospolity ale jednak) posiadania pojazdów spod znaku Ikara. Oczywiście za drogo było ciągnąć takie cuda z Węgier zatem miejscowi mając możliwości klepali/klepią piękne ikarusy z iście ułańską fantazją pod marką Girón. Dlaczego z ułańską fantazją zapytacie. Oto odpowiedź, to tylko zapewne ułamek potworków jakie braki w gospodarce zrodziły z części Ikarusów:
http://www.johnveerkamp.com/Cuba/files/frame.html
Chociaż podobno do 2000 roku było całkiem sporo jeszcze klasycznych ale zapuszczonych ikarów, których zalety są znane nawet w Nikaragui. Poszukajcie sobie na TWB są stare fotografie jeszcze za czasów realnego socjalizmu.

Awatar użytkownika
Coffee
Posty: 1499
Rejestracja: 2006-05-19, 16:21
Lokalizacja: Kraków - Borek Fał.
Kontakt:

Post autor: Coffee »

Ooo piękne! I widzę, iż jeździ tam, pretendent do odbudowy Ikarusa 222 (Girón XVII). :D

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Re: Listo para Girón

Post autor: Amalio »

Filip7370 pisze:Oczywiście za drogo było ciągnąć takie cuda z Węgier zatem miejscowi mając możliwości klepali/klepią piękne ikarusy z iście ułańską fantazją pod marką Girón.
Nie klepią to jedno. Teraz kupują MAZy i docierają one tam prosto z Białorusi.

Awatar użytkownika
Suchy
Posty: 156
Rejestracja: 2007-07-04, 14:44
Lokalizacja: Nowa Wieś (gm. Nisko)
Kontakt:

Post autor: Suchy »


Awatar użytkownika
Marcin N
Posty: 2832
Rejestracja: 2010-05-03, 11:23
Lokalizacja: Łaziska Górne

Post autor: Marcin N »

Ten pociąg przypomina mi tramwaje w Kairze :retard:

Filip7370

Post autor: Filip7370 »

Chociaż nie bez kozery wyciągam temat kubańskich ikarusów, interesuje mnie co jeździło przed nimi na kubie. Niby jasne powinno być iż amerykańskie albo hiszpańskie pojazdy w gruncie rzeczy tylko w Havanie, bo reszta to jak polska 1920. Ale w późnych latach 50-tych skąd pochodzi wiele samochodów w kraju chyba jakieś autobusy powinny być.

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Jak Ikary z lat 80. wytrzymały u nich tylko do 2000, to słabo się starają. U nas wciąż są.

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

Jak na Ikarusy które pewnie nigdy w życiu o NG nie słyszały, to wynik raczej rewelacyjny. U nas takie jeżdżą, bo mają tych NG na karku już kilka.

Filip7370

Post autor: Filip7370 »

Tam nie ma słowa naprawa, jak coś traci swoje własności to jest przerabiane by mogło pełnić swoje cele w inny sposób...patrz przyczepy pasażerskie z ewidentnie wozów liniowych, tylko dlatego że pewnie silnik został ukręcony.

Awatar użytkownika
Rumpel
Posty: 643
Rejestracja: 2010-12-31, 01:02
Lokalizacja: Czeladź Scorpio: 379 619km

Post autor: Rumpel »


ODPOWIEDZ

Wróć do „Ikarus”