Kasacje Ikarusów w Poznaniu

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marki Ikarus...

Czy to dobrze,że Poznań chce się pozbyć Ikarusów?

Tak
27
44%
Nie
34
56%
 
Liczba głosów: 61

Poznañczyk

Post autor: Poznañczyk »

Ciekawe od kiedy!!?? Jutro sprawdzę :lol: Może to tylko na czas zawieszenia linii 98, bo zwykle na 87 nawet w dni robocze w szczycie jeździ raptem kilka osób...

Poznaniak

Post autor: Poznaniak »

Poznańczyk pisze:Ciekawe od kiedy!!?? Jutro sprawdzę :lol: Może to tylko na czas zawieszenia linii 98, bo zwykle na 87 nawet w dni robocze w szczycie jeździ raptem kilka osób...
87 jest wpisany w grafik dla Ikarusów 280.70A, ale nie wykluczone, ze czasem pojawia się krótki MAN. Co do potoków: w godzinach wczesno rannych i późno popołudniowych są w miarę duże

Poznañczyk

Post autor: Poznañczyk »

A co to znaczy duże wg Ciebie?? :lol: Ja jechałem około 14.12.05 z Piątkowskiej linią 87 w dzień roboczy ok. 15:20 w kierunku Rózanrgo Potoku i maxymalne napełnienie wynosiło 16 osób, przy czym do 98 (Ik 280.26) ludzie nie mogli wejść juz przy Coll. Geologicum.

Poznaniak

Post autor: Poznaniak »

Poznańczyk pisze:A co to znaczy duże wg Ciebie?? :lol: Ja jechałem około 14.12.05 z Piątkowskiej linią 87 w dzień roboczy ok. 15:20 w kierunku Rózanrgo Potoku i maxymalne napełnienie wynosiło 16 osób, przy czym do 98 (Ik 280.26) ludzie nie mogli wejść juz przy Coll. Geologicum.
Tzn, że miedzy 7-8.30 w kierunku Różanego duże zapełenienie i w godzinach 15-17 też (choć nie takie jak w 98, ale jak 98 wypadnie to wszystko spada na 87 :>)

Poznañczyk

Post autor: Poznañczyk »

No jak 16-20 osób to dużo... no to nie komentuję. Wiele razy tam jechałem i tylko jka nie jeździł tam 98 było pełniutko.

Poznaniak

Post autor: Poznaniak »

Poznańczyk pisze:No jak 16-20 osób to dużo... no to nie komentuję. Wiele razy tam jechałem i tylko jka nie jeździł tam 98 było pełniutko.
Ty tak widzę wypowiadasz sie na temat linii z Piątkowa a gwarantuje, że wszystkimi codziennie nie jeździsz i codziennie wszystkich nie widujesz wiec sie wstrzymaj

EOT

Poznañczyk

Post autor: Poznañczyk »

Moze nie codziennie ale często i linie nawet na Piątkowie w dniach roboczych nie różnią się za bardzo. Mam pamięc fotograficzną więc pamiętam, że 87 albo zmieni trasę albo do likwidacji :(

B.A. Baracus

Post autor: B.A. Baracus »

Powracając do tematu kasacji Ikarusów w Poznaniu, to czy ktoś mógłby podać planowana ilość kasacji Ikarów :?:

Poznaniak

Post autor: Poznaniak »

B.A. Baracus pisze:Powracając do tematu kasacji Ikarusów w Poznaniu, to czy ktoś mógłby podać planowana ilość kasacji Ikarów :?:
Nikt tego nie wie jeszcze...Ale najprawdopodobniej wszystkie 280.26..:/

B.A. Baracus

Post autor: B.A. Baracus »

Poznaniak pisze:Nikt tego nie wie jeszcze...Ale najprawdopodobniej wszystkie 280.26..:/
O zgrozo widzę, że u Was robi się tak samo jak w Gdyni z Ikarusami... Zero szacunku :/

Poznañczyk

Post autor: Poznañczyk »

No raczej <b>napewno</b> wszystkie w przeciągu góra 1,5-2 lat chyba ze KMPS albo MPK jednego zachowa bo szkoda tak sie wszystkich pozbyć.

B.A. Baracus

Post autor: B.A. Baracus »

Poznańczyk pisze:No raczej na pewno //osobno - autokorekta wszystkie w przeciągu góra 1,5-2 lat chyba ze KMPS albo MPK jednego zachowa bo szkoda tak sie wszystkich pozbyć.
Mam nadzieje, że chociaż jeden się u Was zachowa bo w Gdyni się na to nie zapowiada... :(

Poznañczyk

Post autor: Poznañczyk »

A w Gdyni już nie macie Ikarków?? Macie jeszcze jakiś inny złom?? Jak jest w trolkach ze złomem??

B.A. Baracus

Post autor: B.A. Baracus »

Poznańczyk pisze:A w Gdyni już nie macie Ikarków?? Macie jeszcze jakiś inny złom?? Jak jest w trolkach ze złomem??
Jeszcze mamy, ale mało a przedsiębiorstwa komunikacyjne raczej nic nie zostawią... Co do innych złomów to mamy pare Mercedesów O305G, które zginą razem z Ikarusami (w ostatnim czasie 5 z nich zostało usuniętych z sieci ZKM Gdynia), poza tym Mercedesy O405G, które też niedługo znikną, no i najgorszy złom to Neoplany N4021NF, czyli szrot z Niemiec... :( Osobiście przyznam, że wolałbym aby szrot z zachodu zginął syzbciej niż ten z Węgier ;)

Podi

Post autor: Podi »

Poznańczyk pisze:KMPS albo MPK jednego zachowa bo szkoda tak sie wszystkich pozbyć.
O ile jakieś zostawią jako historyczne...

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Mam dziwne wrażenie, że ani MPK, ani żadne ze Stowarzyszeń Miłośników z Poznania, nie zamierza zostawić jakiego muzealnego Ikarusa. A trochę szkoda, choć z drugiej strony. Utrzymanie takiego pojazdu to wydatek. :(

Podi

Post autor: Podi »

J-31 pisze:Mam dziwne wrażenie, że ani MPK, ani żadne ze Stowarzyszeń Miłośników z Poznania, nie zamierza zostawić jakiego muzealnego Ikarusa. A trochę szkoda, choć z drugiej strony. Utrzymanie takiego pojazdu to wydatek. :frown:
A tramwaju zabytkowego to niby nie?
Zbierają kasę na 3 i 4 muzealny tramwaj,a z autobusów tylko ogórek i żadnych nowych perspektyw...

Poznañczyk

Post autor: Poznañczyk »

Wiem na co zbierają bo się regelarnie dorzucam :P Z tym Ikarem nie tragizujmy.

Podi

Post autor: Podi »

Poznańczyk pisze:Wiem na co zbierają bo się regelarnie dorzucam
Ja niby nie?
Poznańczyk pisze:Z tym Ikarem nie tragizujmy.
Może ich nie lubisz,ale jadna historyczna sztuka ci nie zaszkodzi...

Poznañczyk

Post autor: Poznañczyk »

Nie że nie lubię. Niech stoi sobie jeden gdzieś na Warszawskiej w koncie i nie trzeba nawet go remontować skoro jest teraz zdatny do ruchu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ikarus”