DAB vs. Ikarus z PKM Sosnowiec

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marki Ikarus...

DAB z PKM Gliwice czy Ikarus 280 z PKM Sosnowiec ?

DAB
15
68%
Ikarus
5
23%
Nie wiem
2
9%
 
Liczba głosów: 22

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

To jest autobus wysokopodłogowy, a warszawskie MZA stawia na niskopodłogowce...

voy

Post autor: voy »

Zresztą to dawno jeździły te DABy.

Wiśnia

Post autor: Wiśnia »

voy pisze:Zresztą to dawno jeździły te DABy.
Ten gliwicki nie jest taki stary, chyba z początku lat 90-tych. Ogólnie DABy produkowali do 2000r.

voy

Post autor: voy »

Ale w Warszawie już bardzo dawno jeździły. Ciekaw jestem jak się jeździło Dennisami Lance'ami (te były sprowadzone nowe no ale zza granicy).

Policzan

Post autor: Policzan »

Chociaż nie jechałem nim to jak opowiadacie o nim też go popieram.

DAB

Post autor: DAB »

Policzan pisze:Chociaż nie jechałem nim to jak opowiadacie o nim też go popieram.
naprawde warto ... serdecznie polecam ( z resztą nie tylko ja )

Wiśnia

Post autor: Wiśnia »

VOITH pisze:
Policzan pisze:Chociaż nie jechałem nim to jak opowiadacie o nim też go popieram.
naprawde warto ... serdecznie polecam ( z resztą nie tylko ja )
Ja też

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

voy pisze:Zresztą to dawno jeździły te DABy.
Sprowadzony do MZA w 1993 roku, jeździł przez kilka lat.
Ponieważ na Kleszczową ode mnie z domu, to spory kawałek drogi więc, nie wiem dokładnie ile lat był ekspolatowany. Pojawiał się co jakiś czas na róznych liniach o charakterze lokalnym, a potem zwyczajnie "zniknął".
Ponieważ był w dobrym stanie, więc jak rozumiem został sprzedany gdzieś, może w gdzieś u Was, w Waszych miastach się pojawił ?

[ Dodano: 2004-11-17, 09:44 ]
voy pisze:Ale w Warszawie już bardzo dawno jeździły. Ciekaw jestem jak się jeździło Dennisami Lance'ami (te były sprowadzone nowe no ale zza granicy).
"Trochę" nie na temat, więc mam nadzieję, że admin nie powiesi mnie w Łazienkach, na drzewie jeśli odpowiem ... :D
Dennis Lance, to bardzo fajne autobusy. Miękkie zawieszenie, miękkie, chyba sprężynowane ławy i fotele. Bardzo niska podłoga, ale jest jeden stopień. Bardzo cichy i wydajny silnik. Bardzo szybki autobus. Mnie ogólnie się podobały. Teraz można je spotkać w Radomiu - ITS A. Michalczewski... :)

Juliusz Kublik

Post autor: Juliusz Kublik »


Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Dzięki. Rzeczywiście. Wszystkie pojazdy były bardzo ciche i przyjemne. Dosyć dobrze radziły sobie na naszych, jeszcze wtedy makabrycznych ulicach...

Nie wiem, czy któryś z Was pamięta, ale DAB LS 575-690/4 miał bardzo nietypowoe fotele i nie typowo ustawione. Po jednej stronie podwójny rząd a po drugiej pojedynczo - oczywiście nie to było nie typowe. Nietypowo były ustawione fotele podwójne - obok siebie, ale jeden fotel był wysunięty do przodu względem drugiego...
Poza tym siedziska tych foteli były ... okrągłe...

Orange

Post autor: Orange »

Musze sie nimi przejechac, tylko powiedz mi Juliusz w jakiej one dzielnicy jeżdżą :)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Tych autobusów już nie ma - zostały sprzedane kilka lat temu...

Eksploatował je wyłącznie zakład R11 - Kleszczowa (Włochy). Eksploatowano je na lokalnych linia łączących Wolę z Ochotą przez Włochy lub do Ursusa. A więc linie m.in. 373 (obecnie obsługuje Mobilis), 384, 154, czasami 172 (ale to było chyba nie porozumienie :| )

Reasumując te zdjęcia to już historia.... ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ikarus”