Ikarusy MPK Poznań

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marki Ikarus...
Podi

Post autor: Podi »

janzel pisze:Myślałem że w krótkim czasie pozbędziecie się tych złomów którym nawet najlepsze nG nie pomoże. :frown:
Akurat,wiesz jakie są pożyteczne?
Sam jesteś złom :retard: (bez urazy)

Poznaniak

Post autor: Poznaniak »

janzel pisze:
Poznaniak pisze:ale 280.70A jeszcze z kilka lat pojeźdzża. Są dobrym stanie techniczny i większosc miała niedawno NG
Szkoda. Myślałem że w krótkim czasie pozbędziecie się tych złomów którym nawet najlepsze NG nie pomoże. :(
Nie jechałeś poznańkimi po NG wieć sie nie wypowiadaj z łaski swojej

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Poznaniak pisze:Wracajć do ikarusów w Poznainiu. Na pewno Ik 280.26 beda systematycznie kasowane, ale 280.70A jeszcze z kilka lat pojeźdzża. Są dobrym stanie techniczny i większosc miała niedawno NG
Dobrze, że o tym Wspomniałeś. Ja mam cichą nadzieję, że 280.70A nie zostaną skasowane, a sprzedane. W końcu to są przecież w miarę "świerze" autobusy :mruga:

Podi

Post autor: Podi »

Panewniczanin pisze:A tak w ogóle czym różni się 280.70A od 280.70E?
Chyba chodzi o to,że ten drugi ma ekologiczny slinik czy jakoś tak...

Poznaniak

Post autor: Poznaniak »

J-31 pisze:
Poznaniak pisze:Wracajć do ikarusów w Poznainiu. Na pewno Ik 280.26 beda systematycznie kasowane, ale 280.70A jeszcze z kilka lat pojeźdzża. Są dobrym stanie techniczny i większosc miała niedawno NG
Dobrze, że o tym Wspomniałeś. Ja mam cichą nadzieję, że 280.70A nie zostaną skasowane, a sprzedane. W końcu to są przecież w miarę "świerze" autobusy :mruga:
Tez mam taka nadzieje, automatyczna skrzynia biegów, ekologiczny silnik to dobre plusy. MPK jakby chciało sie ich pozbyc musi rozważyc kwestie sprzedazy.

[ Dodano: 2005-08-26, 10:20 ]
Panewniczanin pisze:280.70E ma Rabe D10, a Wasze co mają?
Też Rabe ale dokłądnie nie wiem jaką..

Poznaniak

Post autor: Poznaniak »

Panewniczanin pisze:
Poznaniak pisze:Tez mam taka nadzieje, automatyczna skrzynia biegów, ekologiczny silnik to dobre plusy. MPK jakby chciało sie ich pozbyc musi rozważyc kwestie sprzedazy.
Piotr Heine pewno już szykuje kase na wasze Ikarki...
To dobrze, ale nich sobie jeszcze tak z 5 lat poczeka :)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Może i słusznie za 5 lat będą jeszcze tańsze :mruga:

Damhan

Post autor: Damhan »

Poznań Podi pisze:Sam jesteś złom
To już chyba lekka przesada...

Poznaniak pisze:Nie jechałeś poznańkimi po NG wieć sie nie wypowiadaj z łaski swojej
Nie mam nic do waszych NG że są źle robione czy coś. Wręcz uważam że są robione super. Tylko że jak jest taki złom jak Ikarus to nawet takie dobre NG jak poznańskie mu nie pomoże, a złom zawsze będzie złomem.(choćby ten taki głośny i okropny silnik). Zawsze gdy widzę Ikarusa na przystanku to albo czekam na następny autobus, aż przyjedzie niskopodłogowy. Jeśli nie ma niskopodłogowców na linii to jadę inną linią z przesiadkami, albo samochodem w ostateczności. Ale gdy nie ma innej możliwośći to z największym wstętem wsiadam do tego starego śmierdziela i próbuje jakoś wytrzymać jazdę w nim. A z migami to jest jeszcze gorzej. Serdecznie życzę Poznaniowi pozbycia się wszystkich Ikarusów. :) Skoro tak lubicie w Poznaniu Ikarusy to może byście wzięli kilka z Gdańska? :D

[ Dodano: 2005-08-26, 15:45 ]
Panewniczanin pisze:Piotr Heine pewno już szykuje kase na wasze Ikarki..
Kto to jest Piotr Heine?

Damhan

Post autor: Damhan »

Panewniczanin pisze:Bardzo śmieszne :frown: Poznań nie chce sie pozbyć Ikarusów :smile:
Wiem że śmieszne, ale z tego co piszą:

Poznań Podi pisze:wiesz jakie są pożyteczne?
Poznaniak pisze:ale 280.70A jeszcze z kilka lat pojeźdzża
Z tego wynika że je lubią więc chciałem dać im jeszcze kilka. xD

Podi

Post autor: Podi »

janzel pisze:Zawsze gdy widzę Ikarusa na przystanku to albo czekam na następny autobus, aż przyjedzie niskopodłogowy. Jeśli nie ma niskopodłogowców na linii to jadę inną linią z przesiadkami, albo samochodem w ostateczności.
A to to już dziwne zachowanie-unikanie wysokopodłogowych wozów..
janzel pisze:Serdecznie życzę Poznaniowi pozbycia się wszystkich Ikarusów.
Dzięki,choc jeszcze to z wiosen kilka potrwa :)

Poznaniak

Post autor: Poznaniak »

janzel pisze:
Poznaniak pisze:Nie jechałeś poznańkimi po NG wieć sie nie wypowiadaj z łaski swojej
Nie mam nic do waszych NG że są źle robione czy coś. Wręcz uważam że są robione super. Tylko że jak jest taki złom jak Ikarus to nawet takie dobre NG jak poznańskie mu nie pomoże, a złom zawsze będzie złomem.(choćby ten taki głośny i okropny silnik). Zawsze gdy widzę Ikarusa na przystanku to albo czekam na następny autobus, aż przyjedzie niskopodłogowy. Jeśli nie ma niskopodłogowców na linii to jadę inną linią z przesiadkami, albo samochodem w ostateczności. Ale gdy nie ma innej możliwośći to z największym wstętem wsiadam do tego starego śmierdziela i próbuje jakoś wytrzymać jazdę w nim. A z migami to jest jeszcze gorzej. Serdecznie życzę Poznaniowi pozbycia się wszystkich Ikarusów. :) Skoro tak lubicie w Poznaniu Ikarusy to może byście wzięli kilka z Gdańska? :D
Dobra rozumiem :):). JWiećej Ikarów przed NG nie chcemy, a szczególnie z Gdańska :P

[ Dodano: 2005-08-26, 18:13 ]
janzel pisze:
Z tego wynika że je lubią więc chciałem dać im jeszcze kilka. xD
Az tak bardzo ich nie lubie, tylko <b>poprostu</b> są w b. dobrym stanie :)

Damhan

Post autor: Damhan »

Poznaniak pisze:Az tak bardzo ich nie lubie, tylko <b>poprostu</b> są w b. dobrym stanie :smile:
Domyślam się. Zresztą gdyńskie też się nieźle prezentują. Są czyściutkie, dobrze oznakowane. Poznań to fajne miasto pod względem KM. :)

Damhan

Post autor: Damhan »

Panewniczanin pisze:IMO Posen ma najlepszą KM w całej Polsce...
Dokładnie to Poznań, Kraków no i może jeszcze Gdynia. :)

Podi

Post autor: Podi »

Panewniczanin pisze:IMO Posen ma najlepszą KM w całej Polsce...
No niby może i najlepszą ale nie idealną ,jak nasza jest najlepsza to co jest w innych miastach...

Damhan

Post autor: Damhan »

Poznań Podi pisze:No niby może i najlepszą ale nie idealną ,jak nasza jest najlepsza to co jest w innych miastach...
Prawie idealną. Czego chcieć więcej. A inne miasta mogą tylko brać przykład. :)

Hannibal

Post autor: Hannibal »

Panewniczanin pisze:Kraków? Za co? Za stado Jelczy i za kretyńskie pomysły typu linia 424? W moim ranku NEVER :P
Nie wysuwaj głupich opinii po kilku godzinnej wizycie..
Poznań Podi pisze:A to to już dziwne zachowanie-unikanie wysokopodłogowych wozów..
Dokładnie , ja jak jestem w Krakowie lubię sobie nawet ze względów sentymentalnych pojezdzić starymi , pocziwymi Ikarusami... - "Spieszmy sie kochać Ikarusy tak szybko odchodzą" ;)

A wracając do tematu - w NS nigdy nie było żadnych Ikarusów. :mruga: a Poznańskie są bardzo ładne.
Ostatnio zmieniony 2005-08-26, 21:44 przez Hannibal, łącznie zmieniany 1 raz.

Poznaniak

Post autor: Poznaniak »

janzel pisze:
Poznaniak pisze:Az tak bardzo ich nie lubie, tylko <b>poprostu</b> są w b. dobrym stanie :smile:
Poznań to fajne miasto pod względem KM. :)
W jakim sensie konkretnie?

Hannibal

Post autor: Hannibal »

Panewniczanin pisze:A co w Krakowie takiego cudownego jest?
Dużo rzeczy , zbyt dużo by je tu wymieniać..
Panewniczanin pisze:Sterta obleśnych Jelczy i trzeszczących Scanii,
Hm , widocznie miałeś do nich szczęście.. Krakowski tabor prezentuje się nowocześnie - m.in 50 Solarisów U12 , 26 Ngt6 , 15 Scanii OmniCity Arctic , 14 OmniCity..
Panewniczanin pisze:a jak czytam o pomysłach krakowskiego MPK-a
Ten się śmieje kto się śmieje ostatni

EOT

[ Dodano: 2005-08-26, 21:51 ]
Panewniczanin pisze:pseudo szybkim tramwaju.
Budują trase , budują - poczekaj

Damhan

Post autor: Damhan »

Poznaniak pisze:W jakim sensie konkretnie?
Nie rozumiem Was. My tu was chwalimy, a wy macie wątliwości. :nuts:

Podi

Post autor: Podi »

janzel pisze:Nie rozumiem Was. My tu was chwalimy, a wy macie wątliwości.
Sie dziwisz?To dla nas codziennośc,my już niezauważamy tej prostoty :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ikarus”