Przeróbki z waszych miast

W tej kategorii znajdują sie posty z dawnego km-forum, oraz przedawnione tematy, które warto zachować...
PAFAWAG

Post autor: PAFAWAG »

Matthew pisze:Aktualnie jest odstawiony jako zabytek i stacjonuje na zajezdni VI Dąbie
No to gratuluję MPK Wrocław :!:
A jeśli stacjonuje na Dąbiu, to będę się musiał wybrać na spacer i wybadać, co się z nim dzieje.
Matthew pisze:G089 nie posiada homologacji
To nic nie szkodzi, status historycznego i tak go wystarczająco chroni, poza tym można go podziwiać z zewnątrz ;)

Ryszard49

Post autor: Ryszard49 »

Witam.
Kolega Tomasz Flaga napisał:
Mam wielką prośbę dotyczącą bydgoskiej modernizacji 805Na, czyli 805Nm. Czy ten skład aktualnie jeździ, jeśli tak, to jak regularnie i na jakiej linii będzie można spotkać początkiem lipca
Przeróbka tramwaju 805Na przez Bydgoską PESę okazała się wielką porażką dla producenta. Aktualnie tramwaj stoi w zajezdni a producent nie umie sobie poradzić z jego naprawą. Tak dla ciekawości – tramwaj ten w tym roku kursował tylko przez 5 dni na linii.
Pozdrawiam.

PAFAWAG

Post autor: PAFAWAG »

PAFAWAG pisze:No to gratuluję MPK Wrocław
A jeśli stacjonuje na Dąbiu, to będę się musiał wybrać na spacer i wybadać, co się z nim dzieje.
NIE MÓW HOP, PÓKI NIE PRZESKOCZYSZ :!:
Może i 102Nd jest przeznaczony do zachowania jako historyczny, ale na Dąbiu go NIE MA :( :o: :shocked:
Nie mówiąc już o tym, że do tej zajedni w ogóle nie można wejść, by zobaczyć, czy tramwaj tam jest czy nie :retard:
Portier powiedział (z tego co zrozumiałem :retard: ), że 102Nd czasami może kursuje na Biskupin (a więc jest jeszcze eksploatowany :mruga: ), ale stacjonuje albo na Słowiańskiej, albo na Legnickiej ( :?: ), albo jeszcze gdzie indziej.
Tak więc MPK Wrocław zmienne jest :P

[ Dodano: 2007-09-07, 20:46 ]
Ryszard49 pisze:Mam wielką prośbę dotyczącą bydgoskiej modernizacji 805Na, czyli 805Nm.
Czy chodzi o ten skład wagonów z PESY, który ma barwy biało-niebieskie, trójdrzwiowe nadwozie, zakryte wózki, doczepę bez pantografu, odskokowo-przesuwne drzwi i bywa nazywany po prostu Pesą :?:

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Czy chodzi o ten skład wagonów z PESY, który ma barwy biało-niebieskie, trójdrzwiowe nadwozie, zakryte wózki, doczepę bez pantografu, odskokowo-przesuwne drzwi i bywa nazywany po prostu Pesą
Tak

PAFAWAG

Post autor: PAFAWAG »

plocmaster pisze:Tak
Ojej :!: To ona ma aż takie problemy, że aż nie może jeździć :?:
Coś takiego :?:
No to PESA dała ciała na całęj linii :retard:

bystrzak2000

Post autor: bystrzak2000 »

PAFAWAG pisze:Portier powiedział (z tego co zrozumiałem :retard: ), że 102Nd czasami może kursuje na Biskupin (a więc jest jeszcze eksploatowany :mruga: ), ale stacjonuje albo na Słowiańskiej, albo na Legnickiej ( :?: ), albo jeszcze gdzie indziej.
Tak więc MPK Wrocław zmienne jest :P
102Nd stoi gdzieś na Borku, ale na mieście nie było go już od baaaardzo dawna...

Matthew

Post autor: Matthew »

PAFAWAG pisze:NIE MÓW HOP, PÓKI NIE PRZESKOCZYSZ
Może i 102Nd jest przeznaczony do zachowania jako historyczny, ale na Dąbiu go NIE MA
Nie mówiąc już o tym, że do tej zajedni w ogóle nie można wejść, by zobaczyć, czy tramwaj tam jest czy nie
Nie powiedziałbym, że jest na Borku gdyż jakieś 2 tyg temu miałem okazje dogłębnie zwiedzić zajezdnie IV i nie zauważyłem ani grama 102Nd. Co do wejścia na Dąbie: to trzeba mieć troche błyskotliwości :P ja tam nie mam problemów z wejściem na jakieś zajezdnie (tylko gdzieś tak po 17).

PAFAWAG

Post autor: PAFAWAG »

Matthew pisze:nie zauważyłem ani grama 102Nd
Najlepiej jest w końcu wybadać, gdzie on się podziewa, i przy okazji podczepić mu nadajnik GPS, aby cały czas mieć go na oku :mruga:

A może, skoro nigdzie go nie ma, ten wagon już nie istnieje w ogóle... :?:

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

PAFAWAG pisze:A może, skoro nigdzie go nie ma, ten wagon już nie istnieje w ogóle... :?:
Pewnie stoi w czyimś ogródku i robi za altankę :retard:

PAFAWAG

Post autor: PAFAWAG »

Matthew pisze:to trzeba mieć troche błyskotliwości
To znaczy, że można powiedzieć po prostu: "Dzień dobry, czy mogę wejść do zajezdni, bo chciałbym zrobić parę zdjęć tramwajów" :?:

Matthew

Post autor: Matthew »

PAFAWAG pisze:To znaczy, że można powiedzieć po prostu: "Dzień dobry, czy mogę wejść do zajezdni, bo chciałbym zrobić parę zdjęć tramwajów"
To znaczy, że najlepiej iść tak w godzinach 17 - 18 (kiedy już nie ma kierownika) i wtedy pogadać z jakimś Mistrzem Wozowni albo Dyspozytorem :)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Ok. To może, wróćmy do tematu. ;)

Spodobał mi się ostatnio pomysł małej zmiany aranżacji wnętrza w warszawskich 105-tkach (105Na). Na przeciwko trzecich drzwi znikają fotele. Coraz częściej widzę tą zmianę.

Natomiast jadąc, po raz kolejny krakowską 105-tką, z podwójnymi fotelami, zauważyłem, że chyba pomysł okazał się być chyba jednak słuszny. W sumie w tramwaju nie było aż tak ciasno. ;)

PAFAWAG

Post autor: PAFAWAG »

To jest akurat to miejsce, gdzie jest największe przemieszczanie się pasażerów w wagonie, więc może to i lepiej, że nie ma tam siedzeń.
Chociaż więcej osób będzie musiało podróżować "na stojaka" :P .

bystrzak2000

Post autor: bystrzak2000 »

J-31 pisze:Spodobał mi się ostatnio pomysł małej zmiany aranżacji wnętrza w warszawskich 105-tkach (105Na). Na przeciwko trzecich drzwi znikają fotele. Coraz częściej widzę tą zmianę.
We wrocławskich kartoflach też stosuje się od jakiegoś czasu takie rozwiąznie: http://transport.asi.pwr.wroc.pl/2-32201.html

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

bystrzak2000 pisze:We wrocławskich kartoflach też stosuje się od jakiegoś czasu takie rozwiąznie:
W Poznaniu i Krakowie również :razz:

PAFAWAG

Post autor: PAFAWAG »

Nowa moda, tak, jak uchylane okna :retard:

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

PAFAWAG pisze:Nowa moda, tak, jak uchylane okna :retard:
No, ale przynajmniej - w przeciwieństwie do uchylnych okien - ta moda nawet mi się podoba. ;)

PE 099

Post autor: PE 099 »

J-31 pisze:Krakowie również :razz:
Nie bardzo. Mamy cztery pary drzwi, i jakiego by NG nie przeprowadzono nie wymienia się liczby drzwi :!: Jak wymieniają wnętrze to nie ma już 20 miejsc tylko 28 :!: Bo za rzeźnią jest podwójny rząd foteli na lewej burcie.

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Koledze adminowi chodziło właśnie o fotele, a nie o drzwi - dla wyjaśnienia napiszę, że w Poznaniu również po każdej NG stopiątka wciąż ma cztery pary drzwi.

PAFAWAG

Post autor: PAFAWAG »

KKS pisze:po każdej NG stopiątka wciąż ma cztery pary drzwi.
Ciekawe zatem, czemu w 102Na nie usuną jakiejś pary drzwi (np. pierwsze, wąskie drzwi w członie B) :?: ;)

Zablokowany

Wróć do „Archiwum”