Setra SG 219SL w PKS Gliwice...

W tej kategorii znajdują sie posty z dawnego km-forum, oraz przedawnione tematy, które warto zachować...
NEO_DAB

Setra SG 219SL w PKS Gliwice...

Post autor: NEO_DAB »

Niedawno w stajni gliwickiego PKS-u pojawiła się używana SETRA SG 219 SL ściągnięta z Włoch... W autobusie zamontowano już kasowniki firmy PIXEL Bydgoszcz. Za jakiś czas ma dojść druga identyczna SETRA.

galeria/details.php?image_id=3089

james206

Post autor: james206 »

Nie wiedziałem, że
a)Setra robi przeguby;
b)PKS stać jeszcze na utrzymanie taboru C.
:chytry:
A wóz mi się podoba - niezłe cudeńko. :D I fotka też niczego sobie...
A wiesz NEO_DAB na czym te wozy będą jeździć :?: Chyba nie na 280?

[ Dodano: 2006-08-24, 00:06 ]
Przy okazji->to mój 100 post! :mruga: Fajnie się czuję w skórze mechanika! :smile2:

NEO_DAB

Post autor: NEO_DAB »

Te Setry będą jezdzić wszędzie... Na przewozach pracowniczych itd. ale głównie na 280 :mruga: :D

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

PszonaR pisze:Setra robi przeguby;
Robi i to od pewnego czasu. Zresztą gliwicka Setra SG219SL nie jest pierwszą przegubową Setrą w Polsce. Pierwsza taka Setra jeździ bodajze w PKS-ie Słupsk (ale jest to inny typ Setry), zaś taka sama, jak gliwicka jeździ w Warszawie
NEO_DAB pisze:Te Setry będą jezdzić wszędzie... Na przewozach pracowniczych itd. ale głównie na 280
To bardzo dobre rozwiazanie. Przeguby na 280 przydadzą się zwłaszcza w roku szkolnym. Chociaz mam nadzieję, że nie puścicie tej Setry np. do Zakopanego :chytry: .

NEO_DAB

Post autor: NEO_DAB »

Hmm do Zakopanego? :rotfl: Tego nie wiem, może :mruga: :retard:

james206

Post autor: james206 »

Adrian_ pisze:Przeguby na 280 przydadzą się zwłaszcza w roku szkolnym.
A jechałeś kiedyś 280 :?: Jeżeli z myślą o tej linii PKS kupuje te dwie '219' to coś im to się może nieopłacać na 4 miesiące... :/ Czy ktoś z Was wie co dawał PKM Bytom na 280- choć rodzaj taboru(ile B i C)??

NEO_DAB

Post autor: NEO_DAB »

Tak jeżdże czasem 280... A za czasów PKM Bytom jezdził tabor B i czasami C. Dlaczego twierdzisz, że ten zakup się nie opłaca? Przecież linie PKS-u też potrzebują przegubów, szczególnie w roku szkolnym gdy linie są zapchane. Dużo uczniów dojeżdża do miasta do szkół czy na uczelnie...

james206

Post autor: james206 »

NEO_DAB pisze:Tak jeżdże czasem 280...
To było pytanie do Adriana, ale choć wiem, że ktoś czyta to co piszę. :) Chodziło mi o to - tak z ciekawości spytałem, bo wiem, że Adrian niegdyś odwiedził Katowice i może również wpadł do Gliwic... :P Z tym 280 miałem na myśli, że w wakacje ledwo połowa miejsca jest zajęta w Setrach 215, to czy w roku szkolnym miałaby nagle stać się taka odmiana?? Nie wiem czy to się nie opłaca - po prostu zastanawiałem się czy PKS ma aż na tyle oblężane linie by dawać przeguby. Wszak nie wiele PKSów posiada tabor C. Napisałem to bez żadnych złośliwości tylko troszkę się zdziwiłem. ;) A widziałeś kiedyś przegubowe DABiszcze z PKS Zielonej Góry :?: Takie fajne z kibelkami z tyłu... :rotfl:
Ostatnio zmieniony 2006-08-25, 11:58 przez james206, łącznie zmieniany 1 raz.

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

Owszem, byłem w Gliwicach, ale to było kilka lat temu i wówczas 280 było we władaniu innego przewoźnika. Ale linia ta miała wtedy dosyć sporą frekwencję (mimo, iż było w ferie/wakacje). A poza tym przegub zawsze przyda sie w PKS-ie Gliwice. Nawet, jesli nie sprawdzi się na 280 moze obsługiwać (np. w szczycie) 183 ;).

NEO_DAB

Post autor: NEO_DAB »

Tak te DAB-y z Zielonej Góry są świetne... :mruga: A jeśli chodzi o przeguby w gliwickim PKS-ie to np linia do Pyskowic w czasie zajęć szkolnych była strasznie obciążona. Teraz jednak jeżdżą linie KZK GOP (677, 71 i [707 niektóre kursy]) do Pyskowic więc na pewno większość przeżuci się na km :] (powiedzmy, że można dojechać za darmo). :retard:
Jeszcze jakąś linie bym znalazł obciążoną...

james206

Post autor: james206 »

A nie masz przecieków kiedy owa Setra wyjedzie :?: Boję się, żebym nie miał wówczas 'problemów z dotarciem w tym dniu do szkoły'. Podobnych zresztą jak, gdy wyjechał pierwszy tyski SU15... :rotfl:

NEO_DAB

Post autor: NEO_DAB »

Ma wyjechać we wrześniu... ;)

Zablokowany

Wróć do „Archiwum”