Wasz Ulubiony model tramwaju

W tej kategorii znajdują sie posty z dawnego km-forum, oraz przedawnione tematy, które warto zachować...
Wiśnia

Ulubiony polski tramwaj

Post autor: Wiśnia »

Moim ulubionym jest, jak już wcześniej pisałem 102Na, ale lubię też katowickie 116Nd. Wrocławskie kartofle też ujdą w tłumie. Lubię też 15N, szkoda, że go w latach 80-tych skasowali :(

Inspektor

Post autor: Inspektor »

Ja stawiam na 105N i pochodne,szczególnie kartofle :wink:

voy

Post autor: voy »

Ja po podróży do Gdańska gdzie poznałem 114Na i NGd99 uważam, że nie ma to jak 105...

artek

Post autor: artek »

A ja lubię 13N. Mam do nich sentyment ale chciałbym żeby były już wycofane z ruchu liniowego (w Warszawie).

i-see

Post autor: i-see »

105N a szczegolnie 105N2k/2000 :D
no i oczywiście pochodzne 105 - 805tki...

Wiśnia

Post autor: Wiśnia »

Lubię też te 805 po liftingu z Bydgoszczy.

Piotr Gołębiowski

Post autor: Piotr Gołębiowski »

Ja stawiam na krakowskiego Bombardiera NTGT6.

Tommy

Post autor: Tommy »

Moje ulubione tramwaje to pojazdy serii 105, w szczególności te zmodernizowane.

51

Post autor: 51 »

13- stare, ale jare :wink: choc powinni je wycofać niedługo- to tak jak z ogórkiem- też jest fajny, ale na co dzień nikt nie chciałby nim jeździć

Orange

Post autor: Orange »

Zgadzam sie z kolega 51 :) Nikt nie chciałby jeździć starym fajnym ogórkiem na codzień, to tak samo jak ikarusami...

Wiśnia

Post autor: Wiśnia »

Ja tam 102-jkami lubię jeździć.

Wilchelm

Post autor: Wilchelm »

A ja lubie wszytsko to co toczy się lub jeździ po torach :D

man72

Post autor: man72 »

Mój ulubiony to : 13N :)

Thomas78

Post autor: Thomas78 »

Jeżeli już mam wybierać wśród polskich produkcji to zdecydowanie 105. 13N to muzealne wehikuły, których wycie rozlega się w promieniu kilometra od torowiska. Oprócz tego są nieogrzewane zimą, mają dziadowskie siedzenia, linkę do wieszania kalesonów :wink: Drzwi są wąskie i otwierają się z fatalnym odgłosem. Do tego podczas jazdy są momenty, gdy światła w wagonach przygasają - w innych modelach tramwajów się z tym nie spotkałem. A więc... 105-tki górą :) Chociaż daleko im do moich ulubionych Cityrunnerów :P

Wilchelm

Post autor: Wilchelm »

Porównanie troszeczke z księżyca :D

Thomas78

Post autor: Thomas78 »

Wilchelm pisze:Porównanie troszeczke z księżyca :D
Niestety polskie produkcje mają się tak do zachodnich.... Celowo użyłem takiego porównania, by pokazać przepaść cywilizacyjną między wschodem a zachodem Europy...

Wilchelm

Post autor: Wilchelm »

Thomas78 pisze:
Wilchelm pisze:Porównanie troszeczke z księżyca :D
Niestety polskie produkcje mają się tak do zachodnich.... Celowo użyłem takiego porównania, by pokazać przepaść cywilizacyjną między wschodem a zachodem Europy...
Chłopcze ( nie wiem ile masz lat) zapomniałes , że tramwaje Konstala były produkowane począwszy od początku lat 70. A Cityrunery to wytwór w miare nowy. Więc tutaj się zagalopowałeś o 30 pare lat :D

Thomas78

Post autor: Thomas78 »

Wilchelm pisze:
Thomas78 pisze: Niestety polskie produkcje mają się tak do zachodnich.... Celowo użyłem takiego porównania, by pokazać przepaść cywilizacyjną między wschodem a zachodem Europy...
Chłopcze ( nie wiem ile masz lat) zapomniałes , że tramwaje Konstala były produkowane począwszy od początku lat 70. A Cityrunery to wytwór w miare nowy. Więc tutaj się zagalopowałeś o 30 pare lat :D
Chłopczyku w takim razie :wink: , porównaj sobie nawet najnowsze produkty Konstalu z najnowszymi produktami Bombardiera. Przepaść technologiczna była i jest i wcale się nie zmniejsza.

spider

Post autor: spider »

105n i pochodne...

Juliusz Kublik

Post autor: Juliusz Kublik »

13N - mam do nich sentyment i uważam, że to porządna konstrukcja (35 lat jeździ i się nie rozwaliło :D )

Zablokowany

Wróć do „Archiwum”