Tramwaje w Gdańsku i nie tylko..

W tej kategorii znajdują sie posty z dawnego km-forum, oraz przedawnione tematy, które warto zachować...
voy

Post autor: voy »

Jest, jednotor na Brzeźnie. Jeżdżą tamtędy 13 i 15. Wyobraźcie sobie że mieszkańcy ulicy Mazurskiej mają tramwaj pod blokiem :shocked:
http://ams1.lo3.wroc.pl/tomek/tournee.php?p=33160
http://ams1.lo3.wroc.pl/tomek/tournee.php?p=22861
http://ams1.lo3.wroc.pl/tomek/tournee.php?p=28862

A torowisko przez las masz na Stogach przy Plaży:
http://ams1.lo3.wroc.pl/tomek/tournee.php?p=52852
http://ams1.lo3.wroc.pl/tomek/tournee.php?p=19247

A wy macie w Kaczym Dole (gdzie zanim kupią tramwaje to...będzie przyszłość, tak na pewno, nie wiem czy daleka ale przyszłość :P ) jakieś takie przejazdy jednotorowe i leśne?

Thomas78

Post autor: Thomas78 »

voy pisze:A wy macie w Kaczym Dole (gdzie zanim kupią tramwaje to...będzie przyszłość, tak na pewno, nie wiem czy daleka, ale przyszłość :P ) jakieś takie przejazdy jednotorowe i leśne?
W Kaczym Dole jednotor znajduje się na trasie linii 20 (z mijankami "Groty" i "Górce"). Leśne klimaty są na pętli tej linii, przedtem jednotor biegnie przez metrowej wysokości chaszcze i kaczory, tzn. krzaczory ;)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Thomas78 pisze:
voy pisze:A wy macie w Kaczym Dole (gdzie zanim kupią tramwaje to...będzie przyszłość, tak na pewno, nie wiem czy daleka, ale przyszłość :P ) jakieś takie przejazdy jednotorowe i leśne?
W Kaczym Dole jednotor znajduje się na trasie linii 20 (z mijankami "Groty" i "Górce"). Leśne klimaty są na pętli tej linii, przedtem jednotor biegnie przez metrowej wysokości chaszcze i kaczory, tzn. krzaczory ;)
Wszystko się zgadza. Aż dziw, że ludzie, którzy w tych blokach mieszkają nie prostesują. W końcu to tramwaj pod samymi oknami :mruga:

Wielkie dzięki Voy. Ekstra zdjęcia... :)

voy

Post autor: voy »

Nie ma za co, może się odwdzięczysz co? :)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Zdjęcia tramwajów mojego autorstwa bez trudu znajdziesz w Albumie :D

A w ramach rewanżu mogę Cię zaprosić tutaj

W Warszawie nie ma tak rzeczywiście pięknych i ciekawych miejsc jak w Gdańsku. Tramwaje na wydzielonych torowiskach, typowo miejskich - to warszawski standard. :)

voy

Post autor: voy »

Właśnie widzę, a szkoda, lubię klimatyczne torowiska a takie w Gdańsku są naprawdę, szczególnie Brzeźno i Nowy Port.

Thomas78

Post autor: Thomas78 »

J-31 pisze: W Warszawie nie ma tak rzeczywiście pięknych i ciekawych miejsc jak w Gdańsku. Tramwaje na wydzielonych torowiskach, typowo miejskich - to warszawski standard. :)
Typowo miejski klimat - to torowiska biegnące po jezdni :cool: (najlepiej z kostki granitowej :) ).

voy

Post autor: voy »

Typowy miejski klimat ale 100 lat temu a nie w XXI wieku :)
Ale w Gdańsku uświadczycie naprawdę specyficzny klimat np. torowiska przy ulicach po których jeździ mało samochodów - przejdźcie się wieczorem po Brzeźnie to liczba pojazdów przejeżdżających tamtędy (gdzie linie 13 i 15 jadą w kierunku centrum tylko jednym torem) będzie zbliżona do liczby przejeżdżających tramwajów albo mniejsza. To samo Nowy Port, tam przy zajezdni i na pętli baaardzo często widzi się przejeżdżające tramwaje w porównaniu do samochodów.

Thomas78

Post autor: Thomas78 »

voy pisze:Typowy miejski klimat ale 100 lat temu a nie w XXI wieku :)
Zgadza się. Ale to tworzy klimat starych części miast (Wiednia, Krakowa, Łodzi, ale także w kilku miejscach Wrocławia)
Ale w Gdańsku uświadczycie naprawdę specyficzny klimat.
Wiem, wiem. Znam bardzo dobrze Gdańsk. Bywam tam kilka razy w roku :) Co prawda przejazdem, ale zawsze zatrzymuje się tam na kilka dni.

voy

Post autor: voy »

Fajnie :) też tak bym chciał, miasto mi się spodobało mimo tego nietypowego układu. A gdzie tak naprawdę mieszkasz na stałe? W Łodzi?

Awatar użytkownika
Lionsek!
Posty: 53
Rejestracja: 2011-08-07, 21:44
Lokalizacja: Gdañsk

Post autor: Lionsek! »

Coś na temat Citadisów.

Więc tak, ogólnie dobrze się sprawują, bez większych awarii. Dwa Citadisy przeszły już remont. Jest w nich jedna bardzo wkurzająca rzecz - sygnał dźwiękowy który słychać na drugim końcu dworca, porażka. Wracając do techniki - Mieliśmy kiedyś taką sytuacje że były przerwy w dostawie prądu do sieci trak. gdy już prąd "wrócił" alstom nie ruszył, jako że było to na dworcu tuż za przystankiem - panował niezły chaos, wóz po około godzinie został ściągnięty w ten czas jeździły zatramwaje ;) Jeżeli chcesz coś wiedziec o Gdańskich tramwajach - wal śmiało.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

lionsek5 pisze:Jeżeli chcesz coś wiedziec o Gdańskich tramwajach - wal śmiało.
Lionsek - a do kogo się Zwracasz z tą zachętą ? ;)

Awatar użytkownika
Lionsek!
Posty: 53
Rejestracja: 2011-08-07, 21:44
Lokalizacja: Gdañsk

Post autor: Lionsek! »

Do każdego zainteresowanego tematem ;)

Kozy

Post autor: Kozy »

O kurcze, odkopać wątek po siedmiu latach to niezły wyczyn ;)

Zablokowany

Wróć do „Archiwum”