Ulubione Volvo

W tej kategorii znajdują sie posty z dawnego km-forum, oraz przedawnione tematy, które warto zachować...
Wiśnia

Ulubione Volvo

Post autor: Wiśnia »

Jakie jest wasze ulubione Volvo? Moim jest B10M-60 Aabenraa. Świetne są te 20-latki z Transgóru Mysłowice. Dziwne, że teraz w prawie żadnym autobusie nie ma siedzeń z zagłówkami, tak jak to było w Volvo 20 lat temu albo nawiewów nad siedzeniami.

Inspektor

Post autor: Inspektor »

VolvoB10BLe6x2-autobus trwały i porządny.Piekne brzmienie silnika i dużo miejsc siedzących.

Wiśnia

Post autor: Wiśnia »

W 12-metrowym BLE silnik też pięknie brzmi... tylko przy niskich obrotach wprawia autobus w wibracje.

Inspektor

Post autor: Inspektor »

Wiśnia pisze:W 12-metrowym BLE silnik też pięknie brzmi... tylko przy niskich obrotach wprawia autobus w wibracje.
No to w B10BLe6x2 jest ot samo na niskich obrotach :wink:

Tommy

Post autor: Tommy »

Moim ulubionym Volvo jest 7000a. Bardzo podoba mi się jego design zewnętrzny, jak i wewnętrzny. Posiada piękne brzmienie silnika, świetne rozwiązania techniczne, wygodne siedziska, klimatyzację i nawiew utrzymujący zadaną przez kierowcę temperaturę i w ogóle jest super :!: :wink:

voy

Post autor: voy »

Moje ulubione to Volvo B58-55 Wiima i podejrzewam że na zawsze będzie moim ulubionym Volvo.

Inspektor

Post autor: Inspektor »

Hm,gdzie ty masz klimatyzację we wrocławskim Volvo 7000a? Owszem była testowana ale sie nie przyjęła.Klimę to ma tylko kierowca :wink:

Tommy

Post autor: Tommy »

To nie zmienia faktu, że jednak jest. :wink:

Wilchelm

Post autor: Wilchelm »

Moim ulubionym Volvo jest 7700. A Volvo B10BLE 6x2 także jest jednym z moich ulubionych :D A co do tej klimatyzacji to we wrocławskich tylko kierowcy mają a części pasażerskiej zamontowano nawiewy, które dają wrażenie jak klima i są tańsze w eksploatacji.

artek

Post autor: artek »

Moim ulubionym Volvo jest... JELCZ 180M :wink:
Zresztą w Warszawie innych Volvo nie ma. Ten konkretny o numerze taborowym 7370 jest jedyny :D Zresztą w całej Polsce jest tylko 8 sztuk.

Wiśnia

Post autor: Wiśnia »

Fajny bus ten M180. Tylko ten prędkościomierz od Ikarusa trochę razi i siedzenia już wytarte. Ale i tak bardzo go lubię. A w Jelczu to praktycznie tylko montaż wykonali, bo nadwozie jest dokładnie takie samo jak w autobusie Steyr SG18.

Wilchelm

Post autor: Wilchelm »

Ja nie wiem jaki ty ten Jelcz widziałeś ale tak jak artek powiedział jest ich 8 sztuk w Polsce 1 w Warszawie a reszta 7 śmiga po Wrocławiu. I nadwozie jest 100% Volvo bo to wspólny projekt obu firm. Panel tak samo Volvo oprócz guzików do drzwi. No chyba, że ty odkryłeś jakiś nowy.

voy

Post autor: voy »

Nadwozie jest Steyra, podwozie Volvo a nazwa Jelcz.

Wiśnia

Post autor: Wiśnia »

Wilchelm pisze:Panel tak samo Volvo oprócz guzików do drzwi. No chyba, że ty odkryłeś jakiś nowy.
Chodzi mi o to, że w tym warszawskim wymienili prędkościomierz na ikarusowski. Fotka:
http://ams1.lo3.wroc.pl/~tomek/tournee.php?p=12175

Inspektor

Post autor: Inspektor »

Zdaje się bede się musiał przyjrzeć bardziej wrocławskiemu żeby stwierdzić roznice w prędkościomierzu miedzy waszym a naszym :wink:

Wiśnia

Post autor: Wiśnia »

We wrocławskich jest taki, jak w B10BLE http://ams1.lo3.wroc.pl/~tomek/tournee.php?p=5046

Inspektor

Post autor: Inspektor »

No,teraz wyraźniej widać róznice.Powiedziałbym jeszcze że wrocławski pulpit jest w troche lepszym stanie(bardziej zadbany)...A właściwie czemu u was zastosowali predkościomierz ad Ikarusa,czyżby te z Volvo nie odpowiadały lub nie zdały egzaminu?

Wilchelm

Post autor: Wilchelm »

Pewnie popsuł im się i szkoda kasy bylo na nowy to wzieli jakiś z Ikarusa :D Taniej szybciej i autobus nie był pewnie tak długo wyłączony z obiegu. pewnie w ogóle. A tak ile czekania na nowy.

artek

Post autor: artek »

Wilchelm pisze:Pewnie popsuł im się i szkoda kasy bylo na nowy to wzieli jakiś z Ikarusa :D Taniej szybciej i autobus nie był pewnie tak długo wyłączony z obiegu. pewnie w ogóle. A tak ile czekania na nowy.
Właśnie tak. Po co sprowadzać drogą część, skoro można zastosować taką z innego busa? :wink:

Awatar użytkownika
NEO
Posty: 502
Rejestracja: 2004-12-09, 13:58
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: NEO »

Moje to VOLVO B10MA W SPAD-zie
fajnie tak wygląda :]

Zablokowany

Wróć do „Archiwum”