Gdzie się podziały MANy FOR-BUSa?

W tej kategorii znajdują sie posty z dawnego km-forum, oraz przedawnione tematy, które warto zachować...
Krzysztof II

Gdzie się podziały MANy FOR-BUSa?

Post autor: Krzysztof II »

Witam, kolega Marcin widział jak z Bydgoszczy znikały 3 Many NL283 Lion's city
z 2006 r. , bez numerów taborowych i reklam jechały w strone Pozniania, proszę poznaniaków i innych o jakieś informacje. Many są jasno-zielone, dajcie cynk jak je zobaczycie :|

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Do Poznania? Hm... Jeśli na wypożyczenie, to dokąd mogły pojechać w tę stronę? Mogły jechać do serwisu w Sadach, ale dlaczego zbiorowo? Może coś w nich wymieniają, np. okna.

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

A For-Busowi jakiś kontrakt na obsługę linii się nie kończy? To wiele by tłumaczyło.

MIG

Post autor: MIG »

plocmaster pisze:A For-Busowi jakiś kontrakt na obsługę linii się nie kończy?
Tak zgadza się. Dużo stracili.
Ja za nimi nie płaczę, głównie dlatego że kierowców szkolili na buraków. Ich jazda też często jest niebezpieczna, teraz została im tylko linia 302(prywata) i 81. Wracając do stylu jadzdy, wyciąganie z MANa NL283 90km/h w mieście, albo wjazd w zatoczkę z lewego pasa, co za tym idzie przyblokowanie pasa prawego. Przecież w Polsce jest ruch prawostronny... .

Stadtbus

Post autor: Stadtbus »

A nie została im jeszcze linia 92?

ppln

Post autor: ppln »

MIG pisze:Ja za nimi nie płaczę, głównie dlatego że kierowców szkolili na buraków.
Eee... Jak jeździli w Łodzi to nie było z nimi problemów, wręcz było lepiej niż z MPK.

I rzeczywiście mieli kilka MANów po zakończeniu kontraktów opchnąć i kupić coś nowego.

Awatar użytkownika
Jacbull
Posty: 127
Rejestracja: 2006-11-19, 20:54
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Jacbull »

ppln pisze:Eee... Jak jeździli w Łodzi to nie było z nimi problemów, wręcz było lepiej niż z MPK.
No raz ich zapamiętałem, kiedy dojeżdżałem linią Z1 do końca (do Karpackiej) to zdarzylo kierowcy się wyciągnąć jakieś 80 km/h na ul. Padrewskiego, objeżdżając wcześniej na chama rondo, i wjecał z lewego pasa na krańcówkę (!). Kilka razy w tym cyrku zajechał komuś drogę (również i jeden TIR padł ofiarą tego). Mimo, że to pojedyńczy przypadek to już tą firmę zapamiętałem.

ppln

Post autor: ppln »

Jacbull pisze:No raz ich zapamiętałem, kiedy dojeżdżałem linią Z1 do końca (do Karpackiej) to zdarzylo kierowcy się wyciągnąć jakieś 80 km/h na ul. Padrewskiego, objeżdżając wcześniej na chama rondo, i wjecał z lewego pasa na krańcówkę (!). Kilka razy w tym cyrku zajechał komuś drogę (również i jeden TIR padł ofiarą tego). Mimo, że to pojedyńczy przypadek to już tą firmę zapamiętałem.
Mi o kulturę (obsługi pasażerów) kierowców chodziło. Z każdym dawało się pogadać, nieraz zapraszali do kabiny.
A i wozy mieli w idealnym stanie.

bolko

Post autor: bolko »


Krzysztof II

Post autor: Krzysztof II »

MIG pisze:teraz została im tylko linia 302(prywata) i 81
Mati <olaboga> jeszcze 73 i 92 ;)

Razem potrzebują 14 bryczek, czyli 4 się muszą pozbyć :cry:

[ Dodano: 24 Lut 2008 09:46 ]
KKS pisze:Do Poznania? Hm... Jeśli na wypożyczenie, to dokąd mogły pojechać w tę stronę? Mogły jechać do serwisu w Sadach, ale dlaczego zbiorowo? Może coś w nich wymieniają, np. okna.
Albo MPK je kupiło :confused:

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Krzysztof II pisze:Albo MPK je kupiło
Wątpię, na Kaczej MKM-owie mają takie wtyki, że już dawno by było o tym głośno :D

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Krzysztof II pisze:Witam, kolega Marcin widział jak z Bydgoszczy znikały 3 Many NL283 Lion's city
Krzysztof II pisze:Razem potrzebują 14 bryczek, czyli 4 się muszą pozbyć :(
No to chyba zagadka rozwiązana. Forbus sprzedał te autobusy i dlatego odjechały one prawdopodobnie do innego właściciela ;)

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

Pytanie tylko gdzie pojechały :)

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

No to wygląda na to, że Krzysztof miał rację:
http://pgk.webd.pl/details.php?image_id=6152

Wygląda na to, że trzy ex-Forbusowe MAN-y są wpisane na stan poznańskiego MPK. Uwagę zwraca czwarty wóz w towarzystwie, ale to już nie ten temat...

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

MPK kupiło tego złoma od Zagozdy :?: :P Widocznie jednak go tak nie zajechał skoro opłacało się MPK go kupić :D
Ciekawe czy wozy zostaną przemalowane :?:

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Pożyjemy, zobaczymy, ale myślę, że je przemalują.
A co do heńkowego, to stał tam już od paru miesięcy, więc mieli okazję się jemu przyjrzeć.

Awatar użytkownika
Marcin_558
Posty: 4134
Rejestracja: 2006-09-02, 19:08
Lokalizacja: Bydgoszcz/Łochowo
Kontakt:

Post autor: Marcin_558 »

To ja życze dobrej eksplatacji naszych ex forbuso-bydgoskich Maników :) . Opiekujcie sie nimi :D .

Poznaniak

Post autor: Poznaniak »

Obecnie do MPK trafiły owe 4 MANidła (3 Forbusow, 1 Henkowy). Jutro bodajze dwa maja odiwedzić Warszawską, moze trafie na nie :). Wszystko wskazuje na to, ze to nie koniec nowości w MPK :)

chudy5d

Post autor: chudy5d »

http://www.pgk.webd.pl/details.php?image_id=6152

Widziałem te NL283 wracając ze szkoły. Od razu podejrzane mi się zrobiły... :mruga: Jednak NL223 nie spotkałem. NL283 mają plus, który cenie - układ siedzeń taki jak Poznańskie Lion'sy.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Amalio pisze:Ciekawe czy wozy zostaną przemalowane :?:
Znając poznańskie MPK - to na pewno. Przynajmniej jeśli chodzi o autobusy, to wszystkie jeżdżą pomalowane jednolicie. Zatem przypuszczam, że te pojazdy przejdą jakieś przeglądy, bądź remonty (tym bardziej ex Zagozda) a w trakcie pewnie lakierowanie ;)

Zablokowany

Wróć do „Archiwum”