Strajk w Rzeszowie

W tej kategorii znajdują sie posty z dawnego km-forum, oraz przedawnione tematy, które warto zachować...

Czy sądzisz, że pracownicy MPK Rzeszów mają podstawę, by strajkować?

Tak, oczywiście, zarobki wciąż są niższe niż na zachodzie
5
56%
Nie, chyba im coś odbiło, skoro w takiej sytuacji wciąż domagają się więcej
4
44%
 
Liczba głosów: 9

ŁK-MZK

Post autor: ŁK-MZK »

J-31 pisze:Pracownicy MPK Rzeszów zapowiedzieli, że to był strajk ostrzegawczy - i zdaje się, że dzisiaj już chyba normalnie pracują. Niemniej jednak, jeśli zarząd nie spełni ich oczekiwań to przystąpią do strajku bezterminowego
Słyszałem, że tak miałoby nastąpić od przyszłego tygodnia (nieoficjalne infromacje), które słyszałem od kierowcy z Przemyśla, który ma znajomego w MPK Rzeszów :lol: trochę namotałem :D

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Lopez pisze:To się to dla nich marnie skończy. Niech lepiej nie zapominają, że z Rzeszowa jest wyjątkowo blisko na Ukrainę...
Czy pisząc te słowa, Miałeś na myśli to, że MPK miałoby szukać kierowców na Ukrainie ?

Jeśli tak, to nie wiem co z tego będzie. Ponieważ ukraińscy kierowcy już się trochę "spażyli" w Polsce - mam na myśli sprawę PKS Grodzisk Mazowiecki ;)

Tam też działa internet, ludzie się kontatują, gadają, przekazują sobie nawzajem informacje, zatem rzeszowskie MPK chyba może mieć problemy z poszukiwaniem kierowców na Ukrainie, ale... kto wie. Wszystko jest możliwe :D

ŁK-MZK

Post autor: ŁK-MZK »

Ja myślę, że zarobki takie bardzo złe w Rzeszowie nie są i chętni się zapewne znajdą.

Lopez

Post autor: Lopez »

J-31 pisze:Jeśli tak, to nie wiem co z tego będzie. Ponieważ ukraińscy kierowcy już się trochę "spażyli" w Polsce - mam na myśli sprawę PKS Grodzisk Mazowiecki
Ukraina to duży kraj i jest na pewno wielu kierowców którzy chętnie przesiądą się z takich pojazdów jak na moim avatarze na coś lepszego. Zresztą pomijając nawet perspektywę pozyskania tańszych pracowników i tak uważam strajk polegający na sparaliżowaniu miasta za podcinanie gałęzi, na której się siedzi.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Mnie zaczyna jednak martwić, że takie nagłe strajki zaczynają być już nie wyjątkiem lecz zasadą. Niedawno w ten sposób zastrajkowali pracownicy MPK Częstochowa... :]

Co będzie dalej ? :roll:

Lopez

Post autor: Lopez »

Pamiętajmy, że w przedsiębiorstwach KM zawsze działały silnie związki zawodowe, podobnie jak w górnictwie, przemyśle stoczniowym itd. czyli wszędzie tam gdzie spotyka się w jednym miejscu kupa facetów. Jedyna opcja, która może coś tu zmienić to przynajmniej częściowe urynkowienie branży.

ŁK-MZK

Post autor: ŁK-MZK »

Wiadomo coś nowego w sprawie strajku?
Miałem jechać focić do Rzeszowa, ale chyba przełoże ten wyjazd. Nie wiem jaka jest tam na dzień dzisiejszy sytuacja. Autobusy jeżdżą normalnie?

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

ŁK-MZK pisze:Miałem jechać focić do Rzeszowa, ale chyba przełoże ten wyjazd. Nie wiem jaka jest tam na dzień dzisiejszy sytuacja. Autobusy jeżdżą normalnie?
Z tego co wiem, to powinny normalnie kursować. To miała być jednodniowa akcja. Natomiast nie wykluczone jest, że może się ona powtórzyć ;)

Lopez

Post autor: Lopez »

Udało im się wyrwać 10% podwyżki z wyrównaniem od początku roku. To będzie średnio 300 zł.
Lekcja dla związkowców: zmiękczyć samorządowców jednodniowym, nielegalnym strajkiem a zgodzą się na wszystko.
Na kolejny strajk zapraszamy pewnie za rok jakoś o tej porze.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Lopez pisze:Na kolejny strajk zapraszamy pewnie za rok jakoś o tej porze.
No to dobra wiadomość dla ŁK-MZK. Może spokojnie jechać do Rzeszowa. Ale Pospiesz się, bo masz tylko 365 dni... do możliwego kolejnego strajku. Zatem spiesz się, bo "zegar już pracuje" :lol:
Lopez pisze:Udało im się wyrwać 10% podwyżki z wyrównaniem od początku roku. To będzie średnio 300 zł.
Lekcja dla związkowców: zmiękczyć samorządowców jednodniowym, nielegalnym strajkiem a zgodzą się na wszystko
A to już jest zła wiadomość dla innych samorządów :]

ŁK-MZK

Post autor: ŁK-MZK »

J-31 pisze:No to dobra wiadomość dla ŁK-MZK. Może spokojnie jechać do Rzeszowa. Ale Pospiesz się, bo masz tylko 365 dni... do możliwego kolejnego strajku. Zatem spiesz się, bo "zegar już pracuje"
Oczywiście już planuje wyjazd do Rzeszowa w takim razie :D . Dobrze, że będę miał co focić :rotfl: .
Lopez pisze:Udało im się wyrwać 10% podwyżki z wyrównaniem od początku roku. To będzie średnio 300 zł.
Zawsze coś :P

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

ŁK-MZK pisze:Zawsze coś
Coś? Raczej przesada.

Lopez

Post autor: Lopez »

ŁK-MZK pisze:Zawsze coś
Jak jeszcze skoczą ceny paliwa (a będą iść w górę cały czas - to pewn) to się okaże czy te 300 zł to nie będzie gwóźdź do trumny dla MPK.

ŁK-MZK

Post autor: ŁK-MZK »

Tak, ale przynajmniej kierowcy coś uzyskali. Do tej pory, gdy nie wyjechaliby na drogi to byliby stratni.
Wiecie ilu kierowców (tak w przybliżeniu) zatrudnia MPK Rzeszów?
W Przemyślu na przykład już idą bilety w górę (opłata manipulacyjna z 20gr ma wynosić 40 gr u kierowcy w strefie miejskiej i bilety ulgowe idą 20gr do góry), więc w Rzeszowie może być podobnie.

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Lopez pisze:Jak jeszcze skoczą ceny paliwa (a będą iść w górę cały czas - to pewn)
Zobaczymy…
Lopz pisze:to się okaże czy te 300 zł to nie będzie gwóźdź do trumny dla MPK.
To co? MPK upadnie, powoła się organizatora i porobi przetargi. Mamy pieniądze na skupy interwencyjne wieprzowiny, wcześniejsze emerytury dla każdego, kto strajkuje i inne bzdety, to i ten dług się jakoś umorzy.
ŁK-MZK pisze:Tak, ale przynajmniej kierowcy coś uzyskali.
MPK zbankrutuje, powoła się jakiś Zarząd Transportu Zbiorowego, w przetargach wygrają 3 firmy i zamiast zarabiać 1800 zł w MPK, będą mieli do wyboru 3 prywaciarzy z pensjami odpowiednio 1400, 1500 i 1450 zł. Zysk chyba tylko na tym, że niektórzy mogliby mieć bliżej do pracy. (sytuacja hipotetyczna)
ŁK-MZK pisze:Do tej pory, gdy nie wyjechaliby na drogi to byliby stratni.
I tak zarabiają IMO wiele, to chyba aż tak stratni nie byli. I jak już napisałem, gdy MPK przez nich zbankrutuje i nastanie normalność, to dopiero wtedy będą stratni.

ŁK-MZK

Post autor: ŁK-MZK »

Ale mogą nastąpić teraz podwyżki na przykład jak już pisałem wcześniej (np. w cenach biletu). Mnie się wydaję, że w MPK tak mało nie zarabiali wcale, ale to tylko moja opinia.

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

W wtedy zaczną tracić pasażerów i MPK i tak upadnie.

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Upaść przez za drogie bilety nie upadnie, zawsze znajdzie się ktoś, kto nie ma innego wyjścia niż komunikacja publiczna.
Ale dość tego czarnowidztwa, pożyjemy, zobaczymy

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Hehe. ŁK-MZK, jeśli nie Pojechałeś jeszcze do Rzeszowa, to się Spiesz, bo możliwe, że MPK znów stanie... z powodu kolejnego strajku. A to oznacza, że możesz sobie nie pofocić autobusów na mieście :diabeł:

Otóż dzisiaj, w radiowej "trójce" przez przypadek usłyszałem, że w rzeszowskim MPK trwa dzisiaj od rana referendum. Związek zawodowy pyta się kierowców, czy zgadzają się na podwyżkę jaką wywalczyli w zeszłym tygodniu - podczas ostatniego strajku.

Jesli kierowcy nie zgodzą się na tą podwyżkę, to w Rzeszowie będzie znów strajk. Kierowcy będą żądać jeszcze większej podwyżki :retard:

ŁK-MZK

Post autor: ŁK-MZK »

Miałem jechać w piątek... coś widzę, że z tym Rzeszowem to się cuda dzieją. Tak to się skończy, że MPK sprywatyzują i kierowcy dostaną kopa w tyłek. Daj palca to odgryzą rękę. Coś czuje, że chyba sobie najpierw Jarosław zalicze ze zdjęciami :mruga:

Zablokowany

Wróć do „Archiwum”