Strajk w Rzeszowie

W tej kategorii znajdują sie posty z dawnego km-forum, oraz przedawnione tematy, które warto zachować...

Czy sądzisz, że pracownicy MPK Rzeszów mają podstawę, by strajkować?

Tak, oczywiście, zarobki wciąż są niższe niż na zachodzie
5
56%
Nie, chyba im coś odbiło, skoro w takiej sytuacji wciąż domagają się więcej
4
44%
 
Liczba głosów: 9

ŁK-MZK

Post autor: ŁK-MZK »

Raczej <b>napewno</b> ich wyśmieją, nie dadzą im tyle nie ma szans. Jak dostaną 2500 zł to naprawdę będzie dobrze.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

... ale Veolia też potrzebuje kierowców. A skąd ich wejźmie. Z Ukrainy ? :mruga:

Lopez

Post autor: Lopez »

Wydaje mi się, że zbieg strajku z tematem prywatyzacji nie jest przypadkowy. Być może związki próbują ugrać co się da na władzach miejskich, spodziewając się znacznie większego oporu nowego nabywcy przedsiębiorstwa.

ŁK-MZK

Post autor: ŁK-MZK »

Co ugrają teraz, stracą później i to znacznie więcej, bo jak pisałem wcześniej Veolia czy inna firma przewozowa nie zaoferuje im takich zarobków jakie by chcieli. Tam gdzie naprawdę potrzebne są podwyżki to ich nie ma.

Lopez

Post autor: Lopez »

W momencie przejęcia przedsiębiorstwa Veolia (czy ktokolwiek inny) chcąc nie chcąc bierze wszystko z dobrodziejstwem inwentarza. Może oczywiście dać pracownikom wypowiedzenia zmieniające warunki pracy i płacy, czyli: zgadzacie się albo "do widzenia", ale zasadniczo jest to mało prawdopodobne. Natomiast nie może arbitralnie obniżyć wynagrodzeń.

ŁK-MZK

Post autor: ŁK-MZK »

Czyli gdyby nagle Veolia weszła jako pracodawca dla tych kierowców, umowy zostają automatycznie te same? Wątpie, żeby Veolia zgodziła się na takie kwoty zarobków. Na pewno obniży wynagrodzenia... A jak kierowcy u Veolii zarabiają w ogóle?

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

J-31 pisze:... ale Veolia też potrzebuje kierowców. A skąd ich wejźmie. Z Ukrainy ?
Na przykład. Na pewno część kierowców z MPK zostanie, resztę można "dobrać"...

ŁK-MZK

Post autor: ŁK-MZK »

Nie wiem czy może mi ktoś to potwierdzić, ale strajk znów jest przesądzony chyba. Nie wiem, w którym radiu, ale usłyszałem wczoraj w autobusie o bezterminowym strajku w MPK Rzeszów, że kierowcy jednak chcą tych podwyżek. Wiecie kiedy miałby on początek? Myślałem, że dadzą sobie kierowcy jednak spokój... :roll: :|

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Hmmm. Samorząd Rzeszowa to ma chyba niezły problem. Otóż czytając Twój post. A szczególnie to zdanie...
ŁK-MZK pisze:Nie wiem, w którym radiu, ale usłyszałem wczoraj w autobusie o bezterminowym strajku w MPK Rzeszów, że kierowcy jednak chcą tych podwyżek. Wiecie kiedy miałby on początek?
... postanowiłem zajrzeć do Gazety Rzeszów. Z nadzieją, że może coś znajdę. I od razu w moje oczęta wpadł ten oto artykuł

:strzałka: http://miasta.gazeta.pl/rzeszow/1,34962 ... czyli.html

Czyli wychodzi na to, że w Rzeszowie, za chwilę, może dojść do kolejnego protestu - tym razem w MPWiK :]

Wracając jednak do samego MPK, szperałem po Gazecie dalej i znów natknąłem się na ciekawy artykuł :mruga:

:strzałka: http://miasta.gazeta.pl/rzeszow/1,34962 ... traty.html

No i teraz najważniesze.
:strzałka: http://miasta.gazeta.pl/rzeszow/1,34962 ... rajku.html

A zatem kolejnego strajku w rzeszowskim MPK nie będzie. Artykuł jest z 11 czerwca ;)

ŁK-MZK

Post autor: ŁK-MZK »

Bo właśnie wcześniej niby zagłosowali za przyjęciem podwyżek, ale po jakimś dniu namysłu coś im się nie spodobało i dlatego były takie przypuszczenia, że strajk nastąpi. Dobrze, że go jednak nie będzie. Veolia może postraszyła i zrobiła swoje :P

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

ŁK-MZK pisze:Veolia może postraszyła i zrobiła swoje :P
Chyba prędzej poszli w końcu po rozum do głowy. I po prostu zaważył rozsądek ;)

ŁK-MZK

Post autor: ŁK-MZK »

Czyli nie muszę się teraz śpieszyć z foceniem :diabeł:
Zobaczymy na jak długo ich zadowoli ta suma, którą uzyskali :)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

ŁK-MZK pisze:Zobaczymy na jak długo ich zadowoli ta suma, którą uzyskali :)
Do czasu kolejnych podwyżek związanych z inflancją ... a może szybciej :mruga:

Zablokowany

Wróć do „Archiwum”