Strajk w Rzeszowie

W tej kategorii znajdują sie posty z dawnego km-forum, oraz przedawnione tematy, które warto zachować...

Czy sądzisz, że pracownicy MPK Rzeszów mają podstawę, by strajkować?

Tak, oczywiście, zarobki wciąż są niższe niż na zachodzie
5
56%
Nie, chyba im coś odbiło, skoro w takiej sytuacji wciąż domagają się więcej
4
44%
 
Liczba głosów: 9

Lopez

Post autor: Lopez »

Pamiętajmy, że w przedsiębiorstwach KM zawsze działały silnie związki zawodowe, podobnie jak w górnictwie, przemyśle stoczniowym itd. czyli wszędzie tam gdzie spotyka się w jednym miejscu kupa facetów. Jedyna opcja, która może coś tu zmienić to przynajmniej częściowe urynkowienie branży.

ŁK-MZK

Post autor: ŁK-MZK »

Wiadomo coś nowego w sprawie strajku?
Miałem jechać focić do Rzeszowa, ale chyba przełoże ten wyjazd. Nie wiem jaka jest tam na dzień dzisiejszy sytuacja. Autobusy jeżdżą normalnie?

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

ŁK-MZK pisze:Miałem jechać focić do Rzeszowa, ale chyba przełoże ten wyjazd. Nie wiem jaka jest tam na dzień dzisiejszy sytuacja. Autobusy jeżdżą normalnie?
Z tego co wiem, to powinny normalnie kursować. To miała być jednodniowa akcja. Natomiast nie wykluczone jest, że może się ona powtórzyć ;)

Lopez

Post autor: Lopez »

Udało im się wyrwać 10% podwyżki z wyrównaniem od początku roku. To będzie średnio 300 zł.
Lekcja dla związkowców: zmiękczyć samorządowców jednodniowym, nielegalnym strajkiem a zgodzą się na wszystko.
Na kolejny strajk zapraszamy pewnie za rok jakoś o tej porze.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Lopez pisze:Na kolejny strajk zapraszamy pewnie za rok jakoś o tej porze.
No to dobra wiadomość dla ŁK-MZK. Może spokojnie jechać do Rzeszowa. Ale Pospiesz się, bo masz tylko 365 dni... do możliwego kolejnego strajku. Zatem spiesz się, bo "zegar już pracuje" :lol:
Lopez pisze:Udało im się wyrwać 10% podwyżki z wyrównaniem od początku roku. To będzie średnio 300 zł.
Lekcja dla związkowców: zmiękczyć samorządowców jednodniowym, nielegalnym strajkiem a zgodzą się na wszystko
A to już jest zła wiadomość dla innych samorządów :]

ŁK-MZK

Post autor: ŁK-MZK »

J-31 pisze:No to dobra wiadomość dla ŁK-MZK. Może spokojnie jechać do Rzeszowa. Ale Pospiesz się, bo masz tylko 365 dni... do możliwego kolejnego strajku. Zatem spiesz się, bo "zegar już pracuje"
Oczywiście już planuje wyjazd do Rzeszowa w takim razie :D . Dobrze, że będę miał co focić :rotfl: .
Lopez pisze:Udało im się wyrwać 10% podwyżki z wyrównaniem od początku roku. To będzie średnio 300 zł.
Zawsze coś :P

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

ŁK-MZK pisze:Zawsze coś
Coś? Raczej przesada.

Lopez

Post autor: Lopez »

ŁK-MZK pisze:Zawsze coś
Jak jeszcze skoczą ceny paliwa (a będą iść w górę cały czas - to pewn) to się okaże czy te 300 zł to nie będzie gwóźdź do trumny dla MPK.

ŁK-MZK

Post autor: ŁK-MZK »

Tak, ale przynajmniej kierowcy coś uzyskali. Do tej pory, gdy nie wyjechaliby na drogi to byliby stratni.
Wiecie ilu kierowców (tak w przybliżeniu) zatrudnia MPK Rzeszów?
W Przemyślu na przykład już idą bilety w górę (opłata manipulacyjna z 20gr ma wynosić 40 gr u kierowcy w strefie miejskiej i bilety ulgowe idą 20gr do góry), więc w Rzeszowie może być podobnie.

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Lopez pisze:Jak jeszcze skoczą ceny paliwa (a będą iść w górę cały czas - to pewn)
Zobaczymy…
Lopz pisze:to się okaże czy te 300 zł to nie będzie gwóźdź do trumny dla MPK.
To co? MPK upadnie, powoła się organizatora i porobi przetargi. Mamy pieniądze na skupy interwencyjne wieprzowiny, wcześniejsze emerytury dla każdego, kto strajkuje i inne bzdety, to i ten dług się jakoś umorzy.
ŁK-MZK pisze:Tak, ale przynajmniej kierowcy coś uzyskali.
MPK zbankrutuje, powoła się jakiś Zarząd Transportu Zbiorowego, w przetargach wygrają 3 firmy i zamiast zarabiać 1800 zł w MPK, będą mieli do wyboru 3 prywaciarzy z pensjami odpowiednio 1400, 1500 i 1450 zł. Zysk chyba tylko na tym, że niektórzy mogliby mieć bliżej do pracy. (sytuacja hipotetyczna)
ŁK-MZK pisze:Do tej pory, gdy nie wyjechaliby na drogi to byliby stratni.
I tak zarabiają IMO wiele, to chyba aż tak stratni nie byli. I jak już napisałem, gdy MPK przez nich zbankrutuje i nastanie normalność, to dopiero wtedy będą stratni.

ŁK-MZK

Post autor: ŁK-MZK »

Ale mogą nastąpić teraz podwyżki na przykład jak już pisałem wcześniej (np. w cenach biletu). Mnie się wydaję, że w MPK tak mało nie zarabiali wcale, ale to tylko moja opinia.

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

W wtedy zaczną tracić pasażerów i MPK i tak upadnie.

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Upaść przez za drogie bilety nie upadnie, zawsze znajdzie się ktoś, kto nie ma innego wyjścia niż komunikacja publiczna.
Ale dość tego czarnowidztwa, pożyjemy, zobaczymy

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Hehe. ŁK-MZK, jeśli nie Pojechałeś jeszcze do Rzeszowa, to się Spiesz, bo możliwe, że MPK znów stanie... z powodu kolejnego strajku. A to oznacza, że możesz sobie nie pofocić autobusów na mieście :diabeł:

Otóż dzisiaj, w radiowej "trójce" przez przypadek usłyszałem, że w rzeszowskim MPK trwa dzisiaj od rana referendum. Związek zawodowy pyta się kierowców, czy zgadzają się na podwyżkę jaką wywalczyli w zeszłym tygodniu - podczas ostatniego strajku.

Jesli kierowcy nie zgodzą się na tą podwyżkę, to w Rzeszowie będzie znów strajk. Kierowcy będą żądać jeszcze większej podwyżki :retard:

ŁK-MZK

Post autor: ŁK-MZK »

Miałem jechać w piątek... coś widzę, że z tym Rzeszowem to się cuda dzieją. Tak to się skończy, że MPK sprywatyzują i kierowcy dostaną kopa w tyłek. Daj palca to odgryzą rękę. Coś czuje, że chyba sobie najpierw Jarosław zalicze ze zdjęciami :mruga:

Lopez

Post autor: Lopez »

No to się zabawnie robi. Nie chcę wieszczyć nieszczęcia, ale... pożyjemy, zobaczymy.
ŁK-MZK pisze:Daj palca to odgryzą rękę.
Dokładnie. I dlatego najlepiej nie trzeba było dawać niczego skoro posunęli się do niewyjechania na ulice.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Zaczynam się zastanawiać, ile razy można podwyższać sobie pensję, strajkami ? :mruga:

ŁK-MZK

Post autor: ŁK-MZK »

Dopóki tamci powiedzą pas i sprywatyzują MPK :o:
Wszyscy strajkują, dobrze, że tutaj na forum nikt nie strajkuje :diabeł:

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

ŁK-MZK pisze:Dopóki tamci powiedzą pas i sprywatyzują MPK :o:
Co może nastąpić szybko, bo Veolia jest już kupnem zainteresowana.

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Co może oznaczać kolejny strajk i rozgrywki a'la Kielce. W tym wypadku kierowcy mają się czego obawiać, bo Veolia może wyśmiać ich, gdy zażądają 3500 złotych miesięcznie :P Ale... sami tego chcieli.

Zablokowany

Wróć do „Archiwum”