Pociągiem UBB nie prędko do Świnoujścia

W tej kategorii znajdują sie posty z dawnego km-forum, oraz przedawnione tematy, które warto zachować...
macias999222

Pociągiem UBB nie prędko do Świnoujścia

Post autor: macias999222 »

Informacja zaczerpnięta z gazety Głos Szczeciński [05.05.2008]


Niemiecka firma UBB musi założyć w Polsce swoją spółkę. Dopiero wtedy pociąg będzie mógł wjechać do Świnoujścia.

Wszystko jest już od dawna gotowe - tory, perony. Były już próbne jazdy pociągu. Ale wciąż nie wiadomo, kiedy ostatecznie kolejka rozpocznie regularne połączenia. Najpierw mówiło się o Świętach Wielkanocnych. Teraz o sezonie letnim.

- Jak założymy spółkę w Polsce, to powinno już być wszystko w porządku - mówi Alicja Rypin, przedstawiciel UBB.

Niemiecko-świnoujskie połączenie kolejowe to pierwsza taka inwestycja w naszym kraju.

- Dla obu stron, polskiej i niemieckiej, to nowość. Uczymy się. Chcemy, żeby wszystko było zgodne z prawem. Ale jesteśmy już bliżej, niż dalej - dodaje Alicja Rypin.

----------------------------------------------------------------------
Pierwsza na wyspie Uznam
UBB to pierwsze po wojnie połączenie kolejowe centrum Świnoujścia na wyspie Uznam. Dworzec PKP jest na prawobrzeżu (wyspa Wolin). Trzeba do niego dopłynąć promem. UBB będzie można dojechać do Stralsundu w Niemczech, a z przesiadką także do Berlina.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

macias999222 pisze:Niemiecka firma UBB musi założyć w Polsce swoją spółkę.
Sorry za dziwne, pytanie, ale czy niemiecka firma "Ostseebus" też musiała założyć w Polsce swoją spółkę, by jej autobusy mogły przekraczać granicę i wjeżdżać do Świnoujścia ? :chytry:

To pytanie może tylko z pozoru wydawać się nie w temacie, ponieważ zarówno UBB jak i Ostseebus mają jeden cel => przywieźć turystów z Niemiec do Świnoujścia i zabrać ich na teren Niemiec.

Ostseebus nie musiało budować sobie drogi. Ich autobusy poruszają się po publicznych, polskich drogach. Natomiast UBB musiało wybudować sobie łącznik torowy... a teraz kolejna przeszkoda ze strony polskich władz. Muszą założyć w Polsce swoją spółkę... tylko po co ? :confused:

macias999222

Post autor: macias999222 »

Z wiadomości naszego Stowarzyszenia wiemy, że PKP bardzo przeszkadza UBB w otwarciu szlaku do Świnoujścia.
Jeśli nasi się nie dogadają z UBB, to do 1 stacji granicznej (Seebad Ahlbeck) w Niemczech może kursować ze Świnoujście Centrum Polski lok. albo szynobus SA109 :P To jest śmieszne i tyle. Może UBB ma jakieś inne wymagania niż autobusowy przewoźnik niemiecki? Tego nie wiemy. Na pewno bardzo przeszkadza Ministerstwo Transportu w Warszawie oraz PKP

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

macias999222 pisze:Z wiadomości naszego Stowarzyszenia wiemy, że PKP bardzo przeszkadza UBB w otwarciu szlaku do Świnoujścia.
Hmmm. I to mnie w kurza, dlatego, że UBB przecież w pełni inwestowało w budowę "polskiego" odcinka. Zatem jakim prawem jakieś PKP lub Ministerstwo Transportu ... w Warszawie ( :wall: ), tutaj próbują cokolwiek utrudniać :roll:

Bartek

Post autor: Bartek »

Ot cała Polska :|

macias999222

Post autor: macias999222 »

Racja ot cała Polska biurokracja :P :D

ŁK-MZK

Post autor: ŁK-MZK »

Jak zwykle każdy musi pokazać swoją rację żeby czasem za dobrze by nam nie było. Ciągle to samo :|

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Macias999222 - ciekawi mnie dalszy rozwój wypadków UBB w Świnoujściu. Zatem w miarę możliwości daj znać, co nowego słychać w Świnoujściu :)

macias999222

Mówisz masz !

Post autor: macias999222 »

W Świnoujściu nasze Stowarzyszenie zauważyło pierwsze początki dewastacji mienia kolejowego! Są to na razie mało znaczące dewastacje, ale polska młodzież zamalowuje znaki przy torowe w swastyki oraz przyczynia się do podpaleń na torze kolejki UBB oraz urządza libacje na peronie!
Podjęliśmy Stowarzyszeniem czynności z KMP i będziemy działali, aby dewastacji nie było !

ŁK-MZK

Post autor: ŁK-MZK »

Nowa metoda już nie blokady, ale dewastacje.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

ŁK-MZK pisze:Nowa metoda już nie blokady, ale dewastacje.
Nie. To nie jest kolejna "metoda", tylko zwyczajna głupota młodzieży. Polska policja powinna natychmiast sprawą się zająć dla dobra wszystkich :confused:
macias999222 pisze:Podjęliśmy Stowarzyszeniem czynności z KMP i będziemy działali, aby dewastacji nie było !
Brawo. Mam nadzieję, że Wasze stowarzyszenie i Policja nie dopuszczą do dalszych dewastacji. Trzymam kciuki aby sprawców jak najszybciej ujęto a potem dotkliwie ukarano. ;)

ŁK-MZK

Post autor: ŁK-MZK »

Jeszcze brakuje żeby posuwali się do zabierania szyn.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

ŁK-MZK pisze:Jeszcze brakuje żeby posuwali się do zabierania szyn.
Jak znam polskich złomiarzy, to można się tego obawiać... a przynajmniej nie ma podwieszanej sieci trakcyjnej :mruga:

macias999222

Post autor: macias999222 »

No raczej w centrum miasta złomiarze torów nie wykręcą w Świnoujściu na UBB, ale wszytko się może zdarzyć!

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Niestety koledzy ze Świnoujścia już od pewnego czasu nie piszą na forum, zatem ja - w Ich zastępstwie - skrobnę parę słów na temat "polskiego" odcinka kolei UBB (Usedomer BaderBahn, czyli Uznamska Kolej Uzdrowiskowa).

Miałem nadzieję, że w czerwcu uda się Niemcom otworzyć połączenie do przystanku końcowego Świnoujście Centrum. I niestety...

Mam właśnie w ręku najnowszy numer Świata Kolei (10/2008), a w nim na 4-tej stronie, w rubryce "Wiadomości z kraju", informacja, która po prostu powaliła mnie na kolana.

UTK nie wyraził zgody na otwarcie tego połączenia. Wg. autora informacji J. Halora:

:strzałka: wybudowany łącznik wywołał konsternację w UTK, ponieważ połączenie zostało wybudowane "po niemiecku", czyli niezgodnie z polskimi normami

:strzałka: UTK uznało, że dokumenty złożone przez UBB są niekompletne

:strzałka: wg. UTK nie jest uzgodniona kwestia statusu prawnego, kolejowego przejścia granicznego, leżącego w kwestii MSWiA.


Dopiero po usunięciu dwóch ostatnich wątpliwości urzędnicy UTK zajmą się wnioskiem UBB o dopuszczenie do eksploatacji oraz ustaleniem zasad odpowiedzialności za bezpieczeństwo ruchu i utrzymanie infrastruktury.

Ręce mnie normalnie opadły. Rozumiem jak ważna jest kwestia zasad korzystania, bezpieczeństwa, utrzymania infrastruktury... ale przecież UBB rozpoczęło budowę tego połączenia już jakieś dwa lata temu. A więc było sporo czasu na to, by mozna było wszystko, spokojnie, ustalić w trakcie budowy. Tak, aby 30 czerwca 2008 pociągi z turystami dojeżdżały bezpośrednio do Świnoujścia. :wall:

Mogę mieć tylko nadzieję, że złomiarze nie rozkręcą tych torów, zanim urzędnicy łaskawie pozwolą UBB na eksploatację swojego torowiska :chytry:

mgajewski

Post autor: mgajewski »

Coś przedawnione informacje masz, otwarcie było miesiąc temu :chytry:
Tu masz foty :http://www.skyscrapercity.com/showthrea ... 30&page=50

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Dzięki MGajewski, ten post na Skyscrapercity jest z 21 września, czyli niecały miesiąc temu. A moja informacja pochodzi z październikowego numeru Świata Kolei. Widać, że redakcja ŚK nie zdążyła. :]

Swoją drogą, to otwarcie połączenia... po sezonie turystycznym. Ech, polska rzeczywistość. Przypomina mi to otwarcie nowego punktu informacyjnego dla turystów... tuż po skończeniu sezonu w Warszawie ;)

Niemniej jednak najważniejsze, że ta sprawa skończyła się szczęśliwie :)

Zablokowany

Wróć do „Archiwum”