Konferencja klimatyczna w Poznaniu - obsługa

W tej kategorii znajdują sie posty z dawnego km-forum, oraz przedawnione tematy, które warto zachować...
Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

A przy okazji. W sumie to ile autobusów obsługuje linie Cxx i ile jest tych linii ? ;)

Poznaniak

Post autor: Poznaniak »

MPK obsługuje 18 linii dodatkowych Cx. Do tego celu wyekspediowano 19 autobusów + rezerwy. Ogólnie linii dodatkowych Cx jest 28.
Ostatnio zmieniony 2008-12-09, 17:31 przez Poznaniak, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

Linii :?: Czy raczej brygad :?: Bo coś dużo tego...

Poznaniak

Post autor: Poznaniak »

18 linii, na każdej linii jeden wóz za wyjątkiem c1 i c3 gdzie są dwa wozy i linii c5 i c6 gdzie obsługę stanowi jeden ten sam wóz.

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

To jak już zaczęliście offtopować, to i ja coś napiszę od siebie. Linii dowożących gości konferencji z hoteli jest, tak jak to napisał kolega Poznaniak 28, z czego 18 obsługuje poznańskie MPK, a resztę inni przewoźnicy z powiatu poznańskiego (jest to związane prawdopodobnie z tym, że goście konferencji zamieszkują też poza Poznaniem - ja jednego dnia widziałem SN11 z ZKP oznaczonego C-34 w Obornikach). MPK wystawia na te linie głównie przegubowe Solarisy (co jest kontrowersyjne, bo zazwyczaj jeździ nimi zaledwie po kilka osób), ale widywałem też SU12 i MANa NG313.

Oprócz tych linii, dostępnych tylko dla gości, są też linie ogólnodostępne - autobusowa pospieszna H obsługiwana MANami NL263 jeżdżąca na trasie Lotnisko - Dworzec PKP - hotele oraz tramwajowa D jeżdżąca na trasie Budziszyńska - św. Marcin - Most Rocha - os. Lecha, obsługiwana charakterystycznym dla Poznania taborem - pojawia się tam Moderus Alfa AC, ale i 102Na #71, 105N #194+193, GT8 #685 i bodajże #679 (ten pierwszy to jedyny Helmut z oryginalnym malowaniem z Dusseldorfu, a ten drugi to nockowy - z monitoringiem i siedzeniami STER).

H wozi powietrze, natomiast D "normalnych" pasażerów, a uczestnicy konferencji jeżdżą tym, czym im wygodnie :P

maly_miki

Post autor: maly_miki »

KKS pisze:a uczestnicy konferencji jeżdżą tym, czym im wygodnie
Ciekawe czym będzie jeździł Schwarzenegger? Tylko, żeby nie wziął i nie złamał jakiego przeguba ;-)

chudy5d

Post autor: chudy5d »

Z MANów NGxxx 1225 jeździ na Cx, bo chyba jak jedyny jest wypucowany. :D

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

maly_miki pisze:
Ciekawe czym będzie jeździł Schwarzenegger? Tylko, żeby nie wziął i nie złamał jakiego przeguba ;-)
Schwarzenegger przecież nie przyjedzie...

maly_miki

Post autor: maly_miki »

Wiem, że miał. Może się coś zmieniło - nie śledzę na bieżąco.

Poznaniak

Post autor: Poznaniak »

Kacza wysyła dwa przegubowce na C11 i C12. Natomiast Arnold nie przyjedzie :)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

.. Nawet gdydy Arnold miał przyjechać, to i tak na pewno nie wożono by go autobusami. Zresztą do Poznania przyjechało kilku innych ważnych polityków i oni z całą pewnością nie korzystają z komunikacji miejskiej, czy nawet linii specjalnych.

A przy okazji - Poznaniak - dlaczego MPK oznaczyło te linie jako "C" - czy to ma jakieś znaczenie ? ;)

Poznaniak

Post autor: Poznaniak »

Może C od COP-14 ??

Jutro ostatni dzień dodatków.

Zablokowany

Wróć do „Archiwum”