Dlaczego w autobusach KM jest tak smutno?

W tej kategorii znajdują sie posty z dawnego km-forum, oraz przedawnione tematy, które warto zachować...
deo

Dlaczego w autobusach KM jest tak smutno?

Post autor: deo »

Pytanie jak w temacie. Zastanawiałem się dlaczego poszczególne zarządy firm przewozowych nie starają się coś z tym zrobić wsadzając np. radia do swoich wehikułów i dając możliwość słuchania muzyki podczas przejazdu autobusem? Czy barierą jest strach przed złodziejami, czy może jest to traktowane jako zbędna (niepotrzebna) inwestycja?

Pozdrawiam
deo

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

[fquote="deo"]Zastanawiałem się dlaczego poszczególne zarządy firm przewozowych nie starają się coś z tym zrobić wsadzając np. radia do swoich wehikułów i dając możliwość słuchania muzyki podczas przejazdu autobusem? Czy barierą jest strach przed złodziejami, czy może jest to traktowane jako zbędna (niepotrzebna) inwestycja? [/fquote]Bo jak musieliby zapłacić za to ZAiKS i ew. inne haracze, dopiero zrobiłoby się smutno. Poza tym fan Shazzy i Akcentu raczej nie ucieszy się z głośnika nad głową emitującego głośne AC/DC, a miłośnikom detroit techno (istnieje coś takiego w ogóle?) Beethoven może się nie spodobać

deo

Post autor: deo »

plocmaster pisze:Bo jak musieliby zapłacić za to ZAiKS i ew. inne haracze
Hmmm. Jesteś pewny, że za słuchanie radia trzeba coś płacić ZiKS lub innym instytucjom? Pisząc posta miałam na myśli raczej słuchanie zwykłego radia takiego jak RMF czy Zet'ka...

ŁK-MZK

Post autor: ŁK-MZK »

Radio w większości autobusów to sobie sami kierowcy montują, bo zarząd im go nie daje. Ktoś lubi słuchać muzyki, a ktoś nie. Pasażerowie mają bezpiecznie dotrzeć na miejsce i to jest główne zadanie, a nikt tam nie myśli, żeby puszczać im muzykę, czy wieszać baloniki.
Poza tym zawsze się w autobusie coś dzieje ;) . Chociaż sam przyznaję, że z muzyką się jeździ lepiej. Ja coś podobnego gdzieś tu widziałem (jakiś temat) w sprawie muzyki i praw do otwarzania ;) .

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

[fquote="deo"]Hmmm. Jesteś pewny, że za słuchanie radia trzeba coś płacić ZiKS lub innym instytucjom[/fquote]Tak[fquote="deo"]isząc posta miałam na myśli raczej słuchanie zwykłego radia takiego jak RMF czy Zet'ka...[/fquote]To ja serdecznie dziękuję za takie „umilanie” czasu, zatykam kanały słuchowe dokanałówkami i sugeruję umieszczenie je sobie w miejscu, gdzie słońce nie dochodzi

Bartek

Post autor: Bartek »

W Mielcu w solarisach gra muzyka na autobusie, i to nawet względnie głośnio ;) Od razu podroż przyjemniejsza.

chudy5d

Post autor: chudy5d »

No w "Teleexpresie" Mówili ostatnio, że gdzieś puszczają w tramwajach muzykę Beethoveena i wielu znanych twórców muzyki poważnej z głośników umieszczonych na osłonach nad drzwiami. Niby żeby "uspokoić pasażerów i umilić podróż". Ciekawe czy działa...
Z resztą zawsze jak chcesz posłuchać czegoś co lubisz to coś do odtwarzania muzyki w kieszeń, słuchawki na uszy i jazda.

ŁK-MZK

Post autor: ŁK-MZK »

chudy5d pisze:No w "Teleexpresie" Mówili ostatnio, że gdzieś puszczają w tramwajach muzykę Beethoveena i wielu znanych twórców muzyki poważnej z głośników umieszczonych na osłonach nad drzwiami. Niby żeby "uspokoić pasażerów i umilić podróż". Ciekawe czy działa...
Chyba uspać.

Kamil

Post autor: Kamil »

chudy5d pisze:No w "Teleexpresie" Mówili ostatnio, że gdzieś puszczają w tramwajach muzykę Beethoveena i wielu znanych twórców muzyki poważnej z głośników umieszczonych na osłonach nad drzwiami. Niby żeby "uspokoić pasażerów i umilić podróż"
We Wrocławiu to miało być...

Awatar użytkownika
oolek15
Posty: 747
Rejestracja: 2008-03-13, 13:02
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój
Kontakt:

Post autor: oolek15 »

IMO jeżeli ktoś chce słuchać muzyki (i nie wytrzymuje bez niej np. w autobusie) to weźmie MP3 lub słuchawki do telefonu i będzie miał muzykę taką, jaka mu się podoba... Inaczej większość pasażerów będzie niezadowolona (niezależnie od rodzaju muzyki która byłaby puszczana w autobusie)... Poza tym po co wydawać kasę na takie coś...

ŁK-MZK

Post autor: ŁK-MZK »

oolek15 pisze:Poza tym po co wydawać kasę na takie coś...
No z tą muzyką klasyczną to przegięcie.
oolek15 pisze:IMO jeżeli ktoś chce słuchać muzyki (i nie wytrzymuje bez niej np. w autobusie) to weźmie MP3 lub słuchawki do telefonu i będzie miał muzykę taką, jaka mu się podoba...
I to jest wyjście. Tak zawsze będzie ktoś niezadowolony. Zresztą kierowcy sobie co niektórzy puszczają muzykę głośno, więc czasem można posłuchać muzyki. Ja sam noszę ze sobą MP3 i nie przejmuje się takimi rzeczami.

Awatar użytkownika
Coffee
Posty: 1499
Rejestracja: 2006-05-19, 16:21
Lokalizacja: Kraków - Borek Fał.
Kontakt:

Post autor: Coffee »

Ja bardzo lubię, jak kierowcy (szczególnie przez głośniki w Jelczach) puszczają wiadomości... Jadąc do szkoły zawsze się czegoś dowiem :)

Gadzie
Posty: 1046
Rejestracja: 2007-04-16, 20:48
Lokalizacja: Dobroszyce
Kontakt:

Post autor: Gadzie »

chudy5d pisze:No w "Teleexpresie" Mówili ostatnio, że gdzieś puszczają w tramwajach muzykę Beethoveena i wielu znanych twórców muzyki poważnej z głośników umieszczonych na osłonach nad drzwiami. Niby żeby "uspokoić pasażerów i umilić podróż". Ciekawe czy działa...
Z resztą zawsze jak chcesz posłuchać czegoś co lubisz to coś do odtwarzania muzyki w kieszeń, słuchawki na uszy i jazda.
Kamil pisze:We Wrocławiu to miało być...
Tak. Miało to być we Wrocławiu. Nie wiem, czy dalej jest, bo pasażerom się to zbytnbio nie spodobało. Gdzieś czytałem, że pasażerowie się oburzali i pomysł nie wypalił tak, jak powinien. :]

9507
Posty: 2906
Rejestracja: 2008-10-03, 18:15
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: 9507 »

Było, nie zdało egzaminu - no bo co Ci po muzyce, która leci, nie leci i tak w kółko? Poza tym w pierwszy dzień jak to miało grać, to coś pozamarzało w stacji nadawczej i d... ;) I do tego jeszcze sygnał, który nie docierał do autobusów/tramwajów, które jeździły w ścisłym centrum (kamienice itp.) - porażka! Nie zycze Wam tego.
P. S. to działało chyba nawet nie przez tydzień ;)

siekierowy

Post autor: siekierowy »

Ja tam jestem zboczony i wolę od najlepszej muzyki nawet odglos silnika :retard:

Awatar użytkownika
Michalbc
Posty: 884
Rejestracja: 2008-12-20, 23:31
Lokalizacja: Bolesławiec
Kontakt:

Post autor: Michalbc »

Hmm... Jeśli trzeba płacić, to po co w autobusach montują 'sprzęty' do puszczania muzyki na wóz? W Bolcu są 2 wozy, które mają wpięte na stałe głośniki na wozie i jest git majonez :P Grają ciszej od tych w kabinie i nikomu nie przeszkadza. Kierman zapuści "Zetkę" lub coś innego i całkiem inaczej się jeździ ;) Ale mamy również zarypiastego kiermana, który sam od siebie puszcza muzykę na wóz, czyt. włącza zasilacz, a jak mocher się przywali, to drzwi otwiera :) A z tą klasyką to serio z deka przegięli :diabeł:
Pozdro ;)

Awatar użytkownika
oolek15
Posty: 747
Rejestracja: 2008-03-13, 13:02
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój
Kontakt:

Post autor: oolek15 »

Michalbc pisze:Hmm... Jeśli trzeba płacić
IMHO Za darmo nic nie ma....
Michalbc pisze:, to po co w autobusach montują 'sprzęty' do puszczania muzyki na wóz?
nie wiem
Michalbc pisze:W Bolcu są 2 wozy, które mają wpięte na stałe głośniki na wozie i jest git majonez :P Grają ciszej od tych w kabinie i nikomu nie przeszkadza. Kierman zapuści "Zetkę" lub coś innego i całkiem inaczej się jeździ ;) Ale mamy również zarypiastego kiermana, który sam od siebie puszcza muzykę na wóz, czyt. włącza zasilacz, a jak mocher się przywali, to drzwi otwiera :)
W Jastrzębiu 1 Pan z Vera puszcza dosyć głośno w kabinie radio i jest fajnie, ale według mnie wszystkim nie dogodzisz... Moher chce np. m. klasyczną, ziom hip hop, metal chce metal itd...
Michalbc pisze:a jak mocher się przywali, to drzwi otwiera :)
Czy to już nie przesada??? Moher zapłaci za bilet to może jechać, to tylko potwierdza to że wszystkim nie dogodzisz... Dla mohera klasyka jest ok a reszta to zUoo :D tak jak dla nas klasyka to przesada... Każdy ma inny gust i tyle a wyrzucanie mohera za drzwi z to że nie lubi nowszej muzyki to IMHO chamstwo... Chociaż rzucanie się mohera to też chamstwo...

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

oolek15 pisze:według mnie wszystkim nie dogodzisz... Moher chce np. m. klasyczną, ziom hip hop, metal chce metal itd...
To trzeba puszczać taką muzykę, która każdemu się podoba (uwaga, niecenzuralne treści)

ŁK-MZK

Post autor: ŁK-MZK »

plocmaster pisze:To trzeba puszczać taką muzykę, która każdemu się podoba (uwaga, niecenzuralne treści)
To przebiło wszystko :rotfl:
Czy to już nie przesada??? Moher zapłaci za bilet to może jechać, to tylko potwierdza to że wszystkim nie dogodzisz... Dla mohera klasyka jest ok a reszta to zUoo tak jak dla nas klasyka to przesada... Każdy ma inny gust i tyle a wyrzucanie mohera za drzwi z to że nie lubi nowszej muzyki to IMHO chamstwo... Chociaż rzucanie się mohera to też chamstwo...
Eee tam, jakby każdy miał odrobine tolerancji w sobie to by tą chwilę przebolał mimo, że mu się nie podoba.

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Michalbc pisze:Hmm... Jeśli trzeba płacić, to po co w autobusach montują 'sprzęty' do puszczania muzyki na wóz?
Sprzęty te są do puszczania komunikatów zazwyczaj, a że ludzie je pod radio podłączają to inna sprawa.
Pytanie techniczne do forumowiczów: w jakimś temacie przewijał się już ten wątek, ktoś pamięta, w jakim? Chciałem połączyć, żeby ktoś nie odkopał za jakiś czas wątku w tamtym temacie ;)

Zablokowany

Wróć do „Archiwum”