(Bahn) jak rozwiązać ???

W tej kategorii znajdują sie posty z dawnego km-forum, oraz przedawnione tematy, które warto zachować...
Awatar użytkownika
Gullit
Posty: 195
Rejestracja: 2009-02-28, 00:31
Lokalizacja: Łódź,Aleksandrów

(Bahn) jak rozwiązać ???

Post autor: Gullit »

Cześc. Mam pytanie.Jak rozwiązujecie systemy kolejowe w bahnie ?? Chodzi mi o kwestię dużej ilości pociągów i torowisk z bocznicami.Jak zrobić aby to wszystko się nie poplątało?? Dany pociąg np SM42 z wagonami zjeżdża z głownego szlaku na bocznice zakładową, a po głownych torach mnknie osobowy relacji miasto X - miasto Y , jak najlepiej to zrobić ? Oczywiście to będzie w regionie w którym są tramwaje ,autobusy i kolej nie jest jedynym środkiem lokomocji

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Gullit pisze:Cześc. Mam pytanie.Jak rozwiązujecie systemy kolejowe w bahnie ?? Chodzi mi o kwestię dużej ilości pociągów i torowisk z bocznicami.Jak zrobić aby to wszystko się nie poplątało?? Dany pociąg np SM42 z wagonami zjeżdża z głownego szlaku na bocznice zakładową, a po głownych torach mnknie osobowy relacji miasto X - miasto Y , jak najlepiej to zrobić ? Oczywiście to będzie w regionie w którym są tramwaje ,autobusy i kolej nie jest jedynym środkiem lokomocji
Hmmm. Możesz to po prostu zrobić tak jak zwykłe linie np. tramwajowe.

Po prostu i tak by pociąg mógł pojechać, to Musisz nadać jakąś nazwę tej linii - np. KolejX, albo PKP X. I wtedy jest taka możliwość, że ustawiasz zwrotnicę, tak aby pociągi tej linii miały opuszczać torowisko i na stałe zjeżdżać na jakąś bocznicę.

Albo zwrotnica może być ustawiana na tzw. wybór losowy, ale to nie ma sensu. Bo zwrotnica może Ci równie dobrze przestawić nie odpowiedni skład na bocznicę. A tego pewnie Być nie chciał ;)

Możesz też ustawić zwrotnicę w taki sposób, że będzie ona kierować wyłącznie pociągi towarowe na bocznicę, a osobowe prosto.

Jednakże, warunek - w tym ostatnim przypadku, Musisz bezwględnie ustawić typ i rodzaj pociągu w ustawieniach "pojazdu" ;)

Jak ja to zrobiłem ?

Po jednych torach przejeżdżają zarówno pociągi pasażerskie (lokalne ezt-y), jak również przejeżdżają pociągi towarowe. I po prostu ustawiłem zwrotnice w taki sposób by:

- po pierwsze kierowały pociągi towarowe na bocznice do firm i hurtowni...

- ale z drugiej strony te same pociągi muszą zjeżdżać do lokomotywowni... a te nie są tam, gdzie bocznice firm. Są zupełnie gdzie indziej.

Czyli ten sam pociąg raz zjeżdża z torowiska głównego...a o innej porze jedzie prosto i kieruje się zupełnie gdzie indziej :mruga:

Jeśli chcesz znać, szczegóły to daj znać, rzucę Ci kilkoma screenami ;)

Awatar użytkownika
Gullit
Posty: 195
Rejestracja: 2009-02-28, 00:31
Lokalizacja: Łódź,Aleksandrów

Odp

Post autor: Gullit »

No pewnie.Jak byś mógł to wrzuć,chętnie obejrzę.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Ok. To jest symulacja, którą wcześniej robiłem wspólnie z Neo. Obecnie trochę ją rozbudowałem.

Kolorem błękitnym wskazałem linię kolejową, która stanowi z jednej strony ważne połączenie pasażerskie (linie szybkiej kolei miejskiej). A z drugiej strony jest to jedyna droga dla wielu pociągów towarowych ;)

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Oczywiście na całej długości głównej linii kolejowej są odcinki podzielone sygnalizacją świetlną, tak, aby pociągi nie powpadały na siebie ;)

Awatar użytkownika
Gullit
Posty: 195
Rejestracja: 2009-02-28, 00:31
Lokalizacja: Łódź,Aleksandrów

Odp

Post autor: Gullit »

Dzieki bardzo, masa pracy czeka przy tym

Zablokowany

Wróć do „Archiwum”